Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдром

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 14 Дек 2011, 00:53

[quote="Ariana"]Здравейте, искам да попитам какво представлява гликирания хемоглобин и кога се налага изследване? По-надежден ли е от профила на кръвната захар?[/quote
Гликираният хемоглобин представлява трайно свързаната част от глюкозата в кръвта с хемоглобина и тя дава информация за нивото на кръвната захар месеци назад във времето.Изследването има своето важно значение за правилното лечение на Диабета като заболяване,но и кръвно-захарния профил е важен за определяне моментното състояние на пациента.Надявам се разбирате,че и двете изследвания са важни за диагностицирането,проследяването и лечението на Диабета.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 14 Дек 2011, 01:39

delinda написа:Бих искала да попитам кое е най-ефективното лечение на диабетната полиневропатия? Можете ли да ми препоръчате медикаменти?

Диабетната полиневропатия е тежко усложнение на Диабета като заболяване и лечението и е много трудно.Може би най-важното нещо което трябва да знаете за нея,че големите колебания в нивото на кръвната захар при пациенти лекувани за Диабет увреждат нервната тъкан.Тя е силно чувствителна към тези колебания и затова такъв тип усложнения настъпват често.Важно за нейното лечение е да поддържаме постоянни нива на глюкозата в кръвта.При увреждане от страна на нервната система се използват-тиоктова киселина/алфа-липоева киселина/,витамини от група Б. Лечението обаче е трудно и изисква контрол на Диабета.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Jeni Racheva » 09 Яну 2012, 18:11

Здравейте!
Искам да ви попитам кога е необходимо да се направи ЯМР?
Аз имам завишен пролактин 580, но ми казаха, че не е необходимо за ЯМР.
Изписахами бромоктиптин и елтероксин. Но мен ме притеснява, че това не е достатъчно. имам и увеличена щитовидна жлеза.
Бихте ли ми дали вашето мнение!
Jeni Racheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2011, 20:01

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 03 Фев 2012, 21:50

Jeni Racheva написа:Здравейте!
Искам да ви попитам кога е необходимо да се направи ЯМР?
Аз имам завишен пролактин 580, но ми казаха, че не е необходимо за ЯМР.
Изписахами бромоктиптин и елтероксин. Но мен ме притеснява, че това не е достатъчно. имам и увеличена щитовидна жлеза.
Бихте ли ми дали вашето мнение!
Въпросът Ви няма общо с метаболитния синдром и диабета,но високите стойности на пролактин ,ако жената не кърми ги свързваме с доброкачествени тумори на хипофизната жлеза.Въпросните тумори могат да бъдат "видяни" на КАТ или ЯМР и да се вземе решение да се оперират или не.Разбира се могат да бъдат опитани и медикаментозни терапии,най-често с бромокриптинови препарати.Не съм съвсем сигурен дали стойностите Ви за пролактина са повишени,защото всяка лаборатория борави със свои цифри,но стойностите трябва да са в пъти повишени,а не няколко единици.Увеличената щитовидна жлеза няма общо с пролактина,но е редно на 6 месеца да я изследвате при ендокринолог.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот dani_boz » 06 Апр 2012, 12:31

Здравейте,имам захарен диабет тип 2, предписано ми е да пия метформин и имам проблем с килограмите,не мога да отслабна, въпроса ми е може ли метформина да се съчетава с други хранителни добавки и препарати, които да подпомогнат процеса на отслабване? подходящ ли е продукта sag 8 на nutrax?
благодаря
dani_boz
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2012, 12:09

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Ivanov » 11 Апр 2012, 16:07

Здравейте много ще се радвам да коментирате моят случай, аз съм мъж на 35 години тежа 90 кг. активно трениращ фитнес и спазващ диета, която напълно избягва бързи въглехидрати по-скоро дори мога да кажа, че съм на високо белтъчна диета. Ще започна с малко предистория:
Изследване на кр. захар през 10 м. на .2010 г. : резултат 5.00 (на гладно)
Изследване на кр. захар непосредствено преди операция за изваждане жлъчка поради камъни в нея 5.3 на дата 21.11.2011 г. (на гладно)
На 03.04.2012 г. реших да си направя пълни кръвни изследвания тъй като са минали 4 месеца от изваждането на жлъчката, всички резултати бяха в норма преснети ме само кр. захар (на гладно), която бе 6.02 ммол/л. Искам да поясна, че доста бях притеснен какво ще покажат тези изследвания все пак си отстраних жлъчката и се притеснявах за проблеми с черният дроб въпреки, че нямах индикация за такива! Този резултат на кр. захар допълнително ме стресира и след два дни направих контролно измерване ма кр. захар на гладно, резултатът този път бе 5.8 ммол/л. На следващият ден отново на моя глава направих изследване на кр. захар но вече не на гладно. Храната която приех беше до момента на вземането на кръв е следната :
в 8.00 110 гр. пълно зърнест хляб със 110 гр. салата Снежанка
в 10.00, 400 мл кисело мляко с масленост 0,1%
в 10.30 един голям и зрял банан с тегло на чистия плод 200 гр.
и в 12.00 дадох кръв за изследване на кр. захар резултатът тогава бе 6.3 ммол/л, коментара в лабораторията беше, че е трябвало да изчакам с теста още 30 минути и тава нивото на кр. захар е щяла да бъде по-ниска сега съм бил на границата.
Отново на "мой акъл" реших да си направя на последващият ден и теста с обременяване с глюкоза, пак ще отбележа, че през тази една седмица от първият тест до теста с глюкоза бях много притеснен от високите нива на кр. захар.
Резултатите от ОГГТ са следните
на гладно 4.7 ммол/л
на 60 минута 8.9 ммол/л
на 120 ин 8.1 ммол/л
Ще се радвам Вие като специалист да коментирате всички тези резултати и да ми кажете има ли от какво да се притеснявам на този етап. Аз разбира се посетих ендокринолог и той ме посъветва да почна да пия метфоргама 2х500 мг. (сутрин и вечер по едно хапче от 500 мг.),но след малко разговори ми каза да си продължа със фитнеса и да огранича напълно приеманите до сега в редки случаи и в малки количества бързи въглехидрати, приеманите въглехидрати да са с нисък гликогенен индекс и след 6 месеца да направим наново теста с обременяването с глюкоза да видим какво ще е положението.
Въпреки, че съм провел този разговор с ендокринолог ще се радвам и Вие да коментирате всичките тези мой изследвания, както и да ме посъветвате нещо!
Поздрави!
Ivanov
 
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Апр 2012, 15:36

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 22 Апр 2012, 09:16

dani_boz написа:Здравейте,имам захарен диабет тип 2, предписано ми е да пия метформин и имам проблем с килограмите,не мога да отслабна, въпроса ми е може ли метформина да се съчетава с други хранителни добавки и препарати, които да подпомогнат процеса на отслабване? подходящ ли е продукта sag 8 на nutrax?
благодаря

Здравейте,в статиите ми "Отслабване с хранителни добавки" дори съм писал,че метформина може да се използва за отслабване и да се комбинира с всичко за изгаряне на мазнини.Някои от фармацефтичните фирми дори го рекламират,че сам води до намаляне обема на талията.Голямата забележка в случая е,че ако се приема само като лекарство без диета и без активно движение,той вкарва наличната захар от кръвта в клетките и организма отново може да изпитва глад за захар което пък да доведе до нови килограми тлъстини.С метформин може да се отслабне,но помогнете на организма си,
това ще коригира и диабета ви.Комбинацията с други добавки за отслабване е с положителен ефект и ще увеличи шанса да отслабнете и да лекувате диабета си.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 22 Апр 2012, 09:31

Ivanov написа:Здравейте много ще се радвам да коментирате моят случай, аз съм мъж на 35 години тежа 90 кг. активно трениращ фитнес и спазващ диета, която напълно избягва бързи въглехидрати по-скоро дори мога да кажа, че съм на високо белтъчна диета. Ще започна с малко предистория:
Изследване на кр. захар през 10 м. на .2010 г. : резултат 5.00 (на гладно)
Изследване на кр. захар непосредствено преди операция за изваждане жлъчка поради камъни в нея 5.3 на дата 21.11.2011 г. (на гладно)
На 03.04.2012 г. реших да си направя пълни кръвни изследвания тъй като са минали 4 месеца от изваждането на жлъчката, всички резултати бяха в норма преснети ме само кр. захар (на гладно), която бе 6.02 ммол/л. Искам да поясна, че доста бях притеснен какво ще покажат тези изследвания все пак си отстраних жлъчката и се притеснявах за проблеми с черният дроб въпреки, че нямах индикация за такива! Този резултат на кр. захар допълнително ме стресира и след два дни направих контролно измерване ма кр. захар на гладно, резултатът този път бе 5.8 ммол/л. На следващият ден отново на моя глава направих изследване на кр. захар но вече не на гладно. Храната която приех беше до момента на вземането на кръв е следната :
в 8.00 110 гр. пълно зърнест хляб със 110 гр. салата Снежанка
в 10.00, 400 мл кисело мляко с масленост 0,1%
в 10.30 един голям и зрял банан с тегло на чистия плод 200 гр.
и в 12.00 дадох кръв за изследване на кр. захар резултатът тогава бе 6.3 ммол/л, коментара в лабораторията беше, че е трябвало да изчакам с теста още 30 минути и тава нивото на кр. захар е щяла да бъде по-ниска сега съм бил на границата.
Отново на "мой акъл" реших да си направя на последващият ден и теста с обременяване с глюкоза, пак ще отбележа, че през тази една седмица от първият тест до теста с глюкоза бях много притеснен от високите нива на кр. захар.
Резултатите от ОГГТ са следните
на гладно 4.7 ммол/л
на 60 минута 8.9 ммол/л
на 120 ин 8.1 ммол/л
Ще се радвам Вие като специалист да коментирате всички тези резултати и да ми кажете има ли от какво да се притеснявам на този етап. Аз разбира се посетих ендокринолог и той ме посъветва да почна да пия метфоргама 2х500 мг. (сутрин и вечер по едно хапче от 500 мг.),но след малко разговори ми каза да си продължа със фитнеса и да огранича напълно приеманите до сега в редки случаи и в малки количества бързи въглехидрати, приеманите въглехидрати да са с нисък гликогенен индекс и след 6 месеца да направим наново теста с обременяването с глюкоза да видим какво ще е положението.
Въпреки, че съм провел този разговор с ендокринолог ще се радвам и Вие да коментирате всичките тези мой изследвания, както и да ме посъветвате нещо!
Поздрави!

Здравейте,благодаря за доверието в мен,но не мога да разбера проблема ви.От всички стойности които видях всичко беше в норма.Не разбирам притеснението ви по отношение на кръвната захар,дори теста с обременяване стойностите са в средните стойности на нормата.Нормата на захарта на гладно съм я писал многократно 2.5-5.5 mmol/l,а след хранене или обременяване с глюкоза до 11.9 mmol/l.Вашите се движат около 9 и всичко е нормално.Малко по-високите стойности на кр.захар на гладно преди операцията са резултат от притесненията ви свързани с въпросната операция.Тогава действат контраинсуларни хормони на стреса - адреналин и норадреналин и дават малко по-високи стийности.След преминане на стресовия момент,нещата отново се връщат в нормата както е станало след вашето обременяване.Вие сте спортист,това е достатъчна гаранция че нямате диабет.Хора като вас тренирайки изгарят излишната захар в своите мускули,да не говорим че спазват диети.Моят съвет е да забравите притесненията си и да тренирате усилено-успех.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Ivanov » 25 Апр 2012, 14:39

Dr Krasimir Kirov написа:
Ivanov написа:Здравейте много ще се радвам да коментирате моят случай, аз съм мъж на 35 години тежа 90 кг. активно трениращ фитнес и спазващ диета, която напълно избягва бързи въглехидрати по-скоро дори мога да кажа, че съм на високо белтъчна диета. Ще започна с малко предистория:
Изследване на кр. захар през 10 м. на .2010 г. : резултат 5.00 (на гладно)
Изследване на кр. захар непосредствено преди операция за изваждане жлъчка поради камъни в нея 5.3 на дата 21.11.2011 г. (на гладно)
На 03.04.2012 г. реших да си направя пълни кръвни изследвания тъй като са минали 4 месеца от изваждането на жлъчката, всички резултати бяха в норма преснети ме само кр. захар (на гладно), която бе 6.02 ммол/л. Искам да поясна, че доста бях притеснен какво ще покажат тези изследвания все пак си отстраних жлъчката и се притеснявах за проблеми с черният дроб въпреки, че нямах индикация за такива! Този резултат на кр. захар допълнително ме стресира и след два дни направих контролно измерване ма кр. захар на гладно, резултатът този път бе 5.8 ммол/л. На следващият ден отново на моя глава направих изследване на кр. захар но вече не на гладно. Храната която приех беше до момента на вземането на кръв е следната :
в 8.00 110 гр. пълно зърнест хляб със 110 гр. салата Снежанка
в 10.00, 400 мл кисело мляко с масленост 0,1%
в 10.30 един голям и зрял банан с тегло на чистия плод 200 гр.
и в 12.00 дадох кръв за изследване на кр. захар резултатът тогава бе 6.3 ммол/л, коментара в лабораторията беше, че е трябвало да изчакам с теста още 30 минути и тава нивото на кр. захар е щяла да бъде по-ниска сега съм бил на границата.
Отново на "мой акъл" реших да си направя на последващият ден и теста с обременяване с глюкоза, пак ще отбележа, че през тази една седмица от първият тест до теста с глюкоза бях много притеснен от високите нива на кр. захар.
Резултатите от ОГГТ са следните
на гладно 4.7 ммол/л
на 60 минута 8.9 ммол/л
на 120 ин 8.1 ммол/л
Ще се радвам Вие като специалист да коментирате всички тези резултати и да ми кажете има ли от какво да се притеснявам на този етап. Аз разбира се посетих ендокринолог и той ме посъветва да почна да пия метфоргама 2х500 мг. (сутрин и вечер по едно хапче от 500 мг.),но след малко разговори ми каза да си продължа със фитнеса и да огранича напълно приеманите до сега в редки случаи и в малки количества бързи въглехидрати, приеманите въглехидрати да са с нисък гликогенен индекс и след 6 месеца да направим наново теста с обременяването с глюкоза да видим какво ще е положението.
Въпреки, че съм провел този разговор с ендокринолог ще се радвам и Вие да коментирате всичките тези мой изследвания, както и да ме посъветвате нещо!
Поздрави!

Здравейте,благодаря за доверието в мен,но не мога да разбера проблема ви.От всички стойности които видях всичко беше в норма.Не разбирам притеснението ви по отношение на кръвната захар,дори теста с обременяване стойностите са в средните стойности на нормата.Нормата на захарта на гладно съм я писал многократно 2.5-5.5 mmol/l,а след хранене или обременяване с глюкоза до 11.9 mmol/l.Вашите се движат около 9 и всичко е нормално.Малко по-високите стойности на кр.захар на гладно преди операцията са резултат от притесненията ви свързани с въпросната операция.Тогава действат контраинсуларни хормони на стреса - адреналин и норадреналин и дават малко по-високи стийности.След преминане на стресовия момент,нещата отново се връщат в нормата както е станало след вашето обременяване.Вие сте спортист,това е достатъчна гаранция че нямате диабет.Хора като вас тренирайки изгарят излишната захар в своите мускули,да не говорим че спазват диети.Моят съвет е да забравите притесненията си и да тренирате усилено-успех.

Добър ден д-р Киров отново съм аз ! Днес направих сутрешната си закуска, която приключи в 8.30 часа и в 10.30 часа направих изследване на кръвна захар. Резултатът на кр. захар бе 7.6 ммол/л. Закуската включваше 110 гр пълно зърнест хляб + 110 гр. салата „Снежанка” , което се равнява на 667 кКал., които се във основа на приетите 40гр. белтъчини, 76 гр. въглехидрати и 22гр. мазнини. При тези данни Вие като специалист как ще коментирате ниво на кр. захар от от 7.6 ммол/л, тази стойност вписвали се в нормите за отличен гликозен толеранс или се касае за нарушен такъв? Много ще се радвам ако и този път ми отговорите, поздрави !
Ivanov
 
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Апр 2012, 15:36

Re: Д-р Красимир Киров - Захарен Диабет и Метаболитен Синдро

Мнениеот Ivanov » 28 Апр 2012, 13:03

Да допълня към предишният си пост. Д-р Киров основните ми притеснения идват от теста с обременяване с глюкоза, съгласно този тест на първият час от обременяването нормата за здрав човек е до 8,9 мол/л, стойности в границите от 8,9 до 11,1 се било тълкувало за нарушен въглехидратен толеранс. Аз тук съм със стойност 8,9 (може да се приеме, че съм в норма). На вторият час от обременяването за нормална въглехидратна толерантност се счита стойности до 7,8 ммо/л, тук моят резултат е 8,1 ммол/л и това автоматично ме вкарва в графата за пациент с нарушен въглехидратен толеранс, с една дума аз съм извън нормата с 0,3 ммол/л Не зная това дали е много или малко и до колко мога да разчитам на резултатите от лабораторията. Аз доста неща прочетох в Интернет за този диабет но стигам до убеждението, че този показател кр. захар е много непостоянен. Аз съда на по мен в дава поредни дни (при еднакво натоварване и хранене) имам резултат 5,8 ммол/л, а на следващият ден 4,7 ммол/л.
Ivanov
 
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Апр 2012, 15:36

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта