Флуорин - флуорни таблетки против кариес

Флуорин - флуорни таблетки против кариес

Мнениеот Камелия » 08 Ное 2012, 15:33

Една приятелка ми сподели, че дава на детето си флуорни таблетки като профилактика срещу кариес. Започнала е да му ги дава след 6 месец и така до третата година. От доста време съм се замислила да давам и аз на детето си профилактично таблетки за да са здрави зъбите му, но все още не зная какви да бъдат таблетките. Приятелката ми препоръча Флуорин, но ще е добре да чуя повече мнения. Дали наистина помагат тия таблетки против кариеси? Имат ли някакви странични ефекти? От каква възраст трябва да започне профилактиката?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Флуорни таблетки против кариес

Мнениеот southern_sun » 08 Ное 2012, 15:54

Аз давах на дъщеря си Флуорин след първата годинка по едно на ден и така в продължение на няколко години(вече не си спомням колко)сега дъщеря ми е на 16 години и няма нито един кариес, но пък за сметка на това трудно й падаха млечните зъби. Не знам дали аз съм си внушила или наистина е така, но когато започна да си сменя зъбките нито й се клатиха, нито нищо, а постоянните зъби вече излизаха отдолу.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Флуорни таблетки против кариес

Мнениеот Hristova » 24 Ное 2012, 15:16

Твърдо съм за профилактиката при децата. Най-доброто лечение това е профилактиката особено ако го съчетаете с една добра устна хигиена няма да имате проблеми със зъбите.
Hristova
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Ное 2012, 14:11

Re: Флуорни таблетки против кариес

Мнениеот Cuddy » 13 Дек 2012, 11:18

Като малка пиех Флуорин. Вече към девети клас родителите ми започнаха да купуват Зимафлуор. Да ви кажа, ефект определено има- нямам колега/колежка, които да не са с поне 1 пломба или умъртвен зъб.
Моята нова зъболекарка едва не падна от изненада, докато ме разпитваше имам ли вадени нерви. Накрая въпросът беше "Ама поне една пломба имаш, нали?" и отговорът ми беше "Не". :D
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Флуорни таблетки против кариес

Мнениеот stells » 19 Фев 2013, 23:06

Всъшност трябва ли да се дава Флуорин или не?
stells
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Ное 2011, 18:52

Re: Флуорни таблетки против кариес

Мнениеот Айсел » 20 Фев 2013, 17:41

Аз мисля да питам зъболекаря си,дали е хубаво да се пият такива таблетки.
Айсел
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Фев 2013, 17:25

Re: Флуорин - флуорни таблетки против кариес

Мнениеот geriva » 20 Фев 2013, 22:50

А дали биха имали ефект при възрастни?
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Флуорни таблетки против кариес

Мнениеот mirodent » 24 Фев 2014, 19:58

Айсел написа:Аз мисля да питам зъболекаря си,дали е хубаво да се пият такива таблетки.


Да, добре е да се пият профилактично флуорни таблетки, като се провери обаче местния състав на водата. Някога се правеха такива изследвания от ХЕИ, но напоследък и аз нямам данни. Ако местната вода е с добра концентрация на флуор, таблетките биха претоварили организма с минерала, но по-често той е недостатъчен и е нужно да се добавя. Има различни теории ЗА и ПРОТИВ флуора, като се стига до необосновани крайности , че е вреден, води до чупливост на костите и т. н. Казано е отдавна: "Дозата прави лекарството", така че малката доза не вреди никому, а че флуора стабилизира зъбния емайл е доказано.
Бих препоръчал да се взимат и перлички с рибено масло - то съдържа ценния вит Д, който пък спомага за задържане на калция в организма. Това е полезно и за деца и за възрастни, особено за жените в климакс.
Д-р Куюмджиев
0888 890301
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Флуорин - флуорни таблетки против кариес

Мнениеот murmoranka » 25 Мар 2014, 11:53

Само искам да добавя, че използването на Флуор намалява IQ-to на малките деца и не само. Натрупва се в костите,като стават по-чупливи. Предозирането с флуор довежда до перманентни петна по зъбите (1ppm/l), затова преди една-две години от FDA тук в САЩ забраниха високи концентрации над 1.2ппм/л.

Ако погледнете мандалеевата таблица I, Fl,Br са в една група, когато организма няма достатъчно йод (I) да разпредели по тялото, той взима което е сходно, т.е. Флуор или други от групата. А къде се натрупва йода - в щитовидната жлеза,и половата система, което довежда до Hyperthyroid, хашимото,и проблеми с половата система и тн. Трапезната сол не дава достатъчно количество от йода на организма ,за да не се сбърка със флуора.

Друго важно значение на натриев флуорид (активната съставка на Флуорин продукта) - дръжте се - отрова за мишки Даже и в малки количества не бих го дала на дете :o Бихте ли им дали сода каустик примерно?!?
Използва се и в психотропни лекарства като "Proziac" , "Warfarine" ,за да държат пациентите в летаргия.
Къде още, а да Хитлер го е използвал в концлагерите ,за да контролира затворниците си, по същия начин като Proziac действа.

Даже и пасти за зъби не си купувам с тази гадост вътре. Ако искате да си заздравите зъбите пийте бульони(супи) от кокали варени за 8-24ч. Яжте дроболини- те са най-богати на витамини и минерали, не само чисто месо. Използвайте повече кр. масло. Гответе с мас и лой, а не с растителни масла ,които са минали хиляди процеси. Избягвайте белия хляб- даже още по-добре забравете го!

Знам, че стана много дълго , но когато виждам , майки да навират отрова в устата на децата си и наивно си мислят, че им помагат, ме боли много.

Флуора го има натурално в природата ,знам, но това което взимате е далеч от натуралния елемент. И далеч от нормалните граници. NaF сравнително рядко се среща в природата, според инфо в wikipedia.
ФЛУОРИН табл. * 100
Състав:
• Всяка таблетка съдържа 0.55 мг натриев флуорид(NaF) (съответна на 0,25 мг F),


Тук в северна Америка, хората се мъчат да спрат насилственото флуодиране на водата, и се надигат с подписки и се освобождават постепенно.
Преди няколко години когато пристигнах в Америка, знаете ли какво ми направи впечатление- колко неравни,развалени и тъмни са им зъбите.Този град ги третират от 1952г със приблизителното 1.5ппм/л . А тези които се усмихват широко са с изкуствени завити като пирони зъби.

Просто се хранете здравословно и зъбите ще са ви в отлично състояние, не ви трябват отрови за мишки , за да постигнете крепко здраве!!
Прикачени файлове
Sodium-Fluoride-Poison-Can (1).jpg
Натриев Флуорид, пестицид,Отрова, състав: 90% от него
Sodium-Fluoride-Poison-Can (1).jpg (16.51 KiB) Прегледано 1588 пъти
peridic_table.gif
peridic_table.gif (26.02 KiB) Прегледано 1588 пъти
murmoranka
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Мар 2014, 06:35

Re: Флуорин - флуорни таблетки против кариес

Мнениеот s_ivelina » 07 Апр 2014, 12:52

Здравейте!
Доста интересна статия за натриевия флуорид...а проблем ли е когато фруорид присъства в скъпите пасти за зъби..
колко на ден трябва да се приема вит Д за да се предпазим от кариеси и да подържаме зъбите си в отлично състояние?Благодаря!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron