Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Mon_ton » 02 Фев 2016, 14:05

Leonora написа:И аз не съм виждала тук да се продава в пресен вид. А съм любопитна да я опитам :lol:

Може да потърсиш в Метро, ако имате, там има голямо разнообразие от екзотични храни :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Leonora » 03 Фев 2016, 16:12

Mon_ton написа:
Leonora написа:И аз не съм виждала тук да се продава в пресен вид. А съм любопитна да я опитам :lol:

Може да потърсиш в Метро, ако имате, там има голямо разнообразие от екзотични храни :)


Там не ми е хрумвало да гледам :). Мерси!
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Lili_pili » 03 Фев 2016, 16:38

В Кауфланд също има доста, обаче в Метро е най-сигурно, особено Софийското е супер заредено, ако си от София. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот roksana » 05 Фев 2016, 13:17

С какви храни е подходяща да се съчетава?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Leonora » 17 Фев 2016, 20:22

roksana написа:С какви храни е подходяща да се съчетава?


До колкото четох с всички. Може да се слага във всякакви готвени неща, на които би сложила гъби или даже на които и не би :lol: -
пици, спагети, сосове, баници, соте, задушени, с броколи в гювечета, в пълнежи, с други зеленчуци, салати, мусака, дроб сърма..
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот fairy » 18 Фев 2016, 10:21

Leonora написа:
roksana написа:С какви храни е подходяща да се съчетава?


До колкото четох с всички. Може да се слага във всякакви готвени неща, на които би сложила гъби или даже на които и не би :lol: -
пици, спагети, сосове, баници, соте, задушени, с броколи в гювечета, в пълнежи, с други зеленчуци, салати, мусака, дроб сърма..


И аз мислех, че има по-специфична употреба! :grin: Радвам се, че почти във всичко може да се сложи, защото много я харесвам, макар че рядко я използвам.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Leonora » 19 Фев 2016, 17:15

fairy написа:
Leonora написа:
roksana написа:С какви храни е подходяща да се съчетава?


До колкото четох с всички. Може да се слага във всякакви готвени неща, на които би сложила гъби или даже на които и не би :lol: -
пици, спагети, сосове, баници, соте, задушени, с броколи в гювечета, в пълнежи, с други зеленчуци, салати, мусака, дроб сърма..


И аз мислех, че има по-специфична употреба! :grin: Радвам се, че почти във всичко може да се сложи, защото много я харесвам, макар че рядко я използвам.


Аз още не съм я намирала в пресен вид, макар, че по-нагоре ми казаха в къде да потърся. Трябва да скоча тези дни, да ми мине мерака :)
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Фев 2016, 09:47

Суха намирали ли сте? :) Тя и сухата трябва да е доста вкусна и с доста наситен вкус ;) И аз ще си взема да опитам, мисля, че вкусът на една гъба се усеща най-добре и най-наситено в една гъбена супа или гъбено сосче :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Leonora » 22 Фев 2016, 17:18

rabotnata pchela написа:Суха намирали ли сте? :) Тя и сухата трябва да е доста вкусна и с доста наситен вкус ;) И аз ще си взема да опитам, мисля, че вкусът на една гъба се усеща най-добре и най-наситено в една гъбена супа или гъбено сосче :)


Аз за пресни питах по принцип, но сушена сигурно наистина би била по-наситена на вкус
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Фев 2016, 11:22

Тези дни и аз се зачетох повече за гъбата шийтаке, не знаех дори, че се продава и като суха добавка на прах. Доста добри неща чувам за нея - антираково действие, подсилва имунитета, което е най-важното за един здрав организъм. Количеството, което трябва да се взема дневно за дълъг период от време за такава добавка на прах е около 3грама, което прави въпросната гъба доста добра и икономична, въпреки високата си цена. :) Въпросът е добавката как се приема - дали се слага в нещо или се разтваря във вода, пие ли се, яде ли се... :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron