Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Niko » 19 Ное 2012, 16:43

Последно време все по-често срещам реклами на гъбите Шийтаке - отличен имуностимулант. Освен това открих таблетки с екстракт от гъбата шийтаке, който действа на ендокринната, сърдечно-съдовата, имунната и храносмилателната система. С две думи страхотен продукт, но дали не е някакъв търговски трик с плацебо ефект? Ако всичко това е истина приемайки таблетките с екстракт от гъбата шийтаке няма да имаш никакви проблеми особено в есенно- зимния сезон, когато почти през ден си хремав. Ако някой е ползвал тези гъбки, нека да сподели, сериозно се замислям да ги взема.
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Гъбата шиитаке

Мнениеот plamit000 » 03 Фев 2014, 14:02

Препоръчвам, използвам ги от известно време и съм много доволна!
plamit000
 
Мнения: 29
Регистриран на: 18 Окт 2013, 09:50

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот nushi.kisyova » 03 Фев 2014, 17:46

Бъркам ли се или това бяха едни бели гъбки напомнящи карфиол и се размножаваха във вода?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот irka » 21 Яну 2016, 15:20

nushi.kisyova написа:Бъркам ли се или това бяха едни бели гъбки напомнящи карфиол и се размножаваха във вода?


май са тъмнокафяви, а не бели. Напоследък ги препоръчват при ракови заболявания.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Elica » 21 Яну 2016, 16:15

irka написа:
nushi.kisyova написа:Бъркам ли се или това бяха едни бели гъбки напомнящи карфиол и се размножаваха във вода?


май са тъмнокафяви, а не бели. Напоследък ги препоръчват при ракови заболявания.

И те са част от супер храните, които ние българите рядко ядем или по-скоро рядко можем да си ги позволим. Но са вкусни де, опитвала съм ги, имат много силен аромат :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Harmony » 22 Яну 2016, 12:20

Не е ли възможно да се окаже, че вредят, ако човек има някакво заболяване, особено ако става въпрос за нещо скрито :???:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Leonora » 01 Фев 2016, 14:10

Harmony написа:Не е ли възможно да се окаже, че вредят, ако човек има някакво заболяване, особено ако става въпрос за нещо скрито :???:

май при някои хора пораждат "стомашно-чревен дискомфорт" :smile:


А аз искам да попитам, дали се ползва само като добавка или се продава и в натурален вид и може да се ползва в кухнята?
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Pipilota » 01 Фев 2016, 14:44

Leonora написа:
Harmony написа:Не е ли възможно да се окаже, че вредят, ако човек има някакво заболяване, особено ако става въпрос за нещо скрито :???:

май при някои хора пораждат "стомашно-чревен дискомфорт" :smile:


А аз искам да попитам, дали се ползва само като добавка или се продава и в натурален вид и може да се ползва в кухнята?

Съвсем спокойно може да се използва и в кухнята, както в пресен, така и в сушен вид. :) Добавките шийтаке все пак са по-сериозен "концентрат", както всяка добавка де, така че спокойно може да се хапва, даже е адски вкусна гъба. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Jully » 01 Фев 2016, 15:45

И аз съм я опитвала, много е наситена на вкус, но не съм виждала в България да я продават. :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Гъбата шиитаке - търся мнения за употребата и

Мнениеот Leonora » 02 Фев 2016, 12:44

И аз не съм виждала тук да се продава в пресен вид. А съм любопитна да я опитам :lol:
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта