Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 01 Юни 2014, 14:53

Polq написа:Здравейте, интересува ме дали лекарството Мерионал 75 IU оказва влияние върху резултат от кръвен тест за бременност и ако оказва влияние върху резултата колко време след приема на това лекарство може да се направи кръвен тест за бременност без да окаже влияние това лекарство.Предварително благодаря!


Здравейте! Ако в медикамента има наличен човешки хорионгонадотропин е възможно да окаже влияние върху резултата, но ми се струва малко вероятно! Активността на ЛХ (лутеинизиращия хормон) може да се увеличи чрез добавяне на човешки хорионгонадотропин.
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 01 Юни 2014, 15:00

qna1 написа:Добър ден,имам следния проблем :на 10.05 ми свърши цикъла ,на 11 правих секс и взех ескапел и след 5 дни на 16.05 кървя ,възможно ли това да ми е цикъла или да имам др проблем


Здравейте! Медикаментът за спешна контрацепция, който се приели може да доведе до кървене и най-вероятно няма друг проблем! Все пак, ако нещо ви притеснява и не сте ходили скоро на гинеколог, може да отидете на такъв за ваше спокойствие!
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 01 Юни 2014, 15:03

Dr Dimitar Mitev написа:
nadejda bobeva написа:Здравейте, доктор Митев до сега приемах Трирегол за предпазване от бременност на 42години съм. Предписаха ми Ясмин, но не ми стана ясно кога да започна с първото хапче. В първия ден от цикъла или да изчакам седемдневния период. Благодаря


Здравейте! Трябва да започнете приема от първия ден на цикъла. Предвид възрастта ви, можете да използвате и други методи и средства за контрацепция.
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот IvaninaPetrova » 02 Юни 2014, 07:48

Здравейте Д-р Митев въпросът ми към вас е следния аз съм на 19 години имам нередовен цикъл често се случва да ми пропуска месец ходих на гинеколог и след прегледа ми казаха ,че всичко е от стрес и нямам нищо нередно. През май месец трябваше да ми дойде на 21 ,но също ми пропусна тогава все още бях девствена на 29 май правих секс за първи път с приятела си но без презерватив разбира се свърши половин час след като приключихме отвън на 1000% съм сигурна ,че не е свършил в мен ,но все пак си имам някакви притеснения има ли някаква вероятност да съм бременна ,четох из интернет какви ли не неща за тази предеякулационна течност ,която е преди еякулацията тоест през този половин час който не е бил вътре в мен. Моля ви за съвет защото съм ужасно притеснена след колко време мога да си направя тест ?
IvaninaPetrova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Фев 2014, 23:14

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот ДВВ » 02 Юни 2014, 13:34

^ Да правиш секс без презерватив, и то още първия път, е адски безотговорно. Не ви ли е страх от болести, от нежелана бременност? Винаги има шанс, да се забременее, макар да не е свършил в теб (особено щом имаш нередовен цикъл). Но и колкото да е малък шансът, притеснението си е голямо. Ако цикълът ти е нередовен, то и овулацията също е нередовна. За да забременееш, трябва да си в овулация. Ако не си била, не се притеснявай. Но пък цикълът ти е нередовен... Тест се прави 10-12 дни след овулация, а най-добре в първия ден след като ти закъснее цикъла. Най-добре си купете някакви по-тънки презервативи, отколкото да се притесняваш всеки път, че може да си бременна. Ако пък приятелят ти не иска, значи изобщо не го е грижа за теб.
Всеки сам си решава какво да прави. Не съм специалист. Просто споделям мнение.
Успех и дано всичко е наред! :)
ДВВ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:46

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот IvaninaPetrova » 02 Юни 2014, 14:58

Благодаря ви за мнението ,но просто ситуацията беше такава не бих си позволила вече такава безотговорност разбира се че ме е страх и то много ,но понякога се случват такива неща. Каква овулация при положение че май месец не съм имала менструация? Няма как да имам овулация нали ?
IvaninaPetrova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Фев 2014, 23:14

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот ДВВ » 03 Юни 2014, 19:09

Иве, в тази статия http://www.mypregnancybaby.com/ovulation-no-period/ пише, че жени с нередовен цикъл могат да имат овулация и без да са имали менструация. Прочетох го и на още няколко места. Но щом не е свършил в теб, вероятността за бременност не е голяма. Ако нямаш търпение да разбереш дали не си бременна, си направи тест 10 дни след като сте правили секс. Но ако си бременна все ще имаш някакви симптоми. В интернет пише за ранни симптоми на бременност, които ако не се появят, според мен няма от какво да се притесняваш. Има го и момента, обаче, в който не спираш да мислиш, че си бременна и тялото ти започва да имитира симптомите.
Пак казвам - не съм специалист. Не е задължително да съм права.
ДВВ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:46

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот IvaninaPetrova » 03 Юни 2014, 22:43

Наистина много ви благодаря за помоща нямам никакви симптоми направих си тест ,който е отрицателен ,но все пак притеснението и внушението си го има затова в петък си записах час за гинеколог за да съм спокойна :)
IvaninaPetrova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Фев 2014, 23:14

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Николова » 05 Юни 2014, 11:56

Здравейте!
През м.декември 2013г.си направих цитологично изследване и резултатът беше РАР-2. Генекологът ми предписа Полижинакс да си поставям 3 месеца по 12 капсули /в месец и 18 дни почивка/. При второто изследване в м.май 2014г.резултатът е същият Лекостепенен хроничен неспецифичен еккоо ендо цервицит с умерена до изразена ендоцервикалноклетъчна полиферация.РАР-2/3А /преписан дасловно резултат от изследването/. Генекологът пак ми предписва Полижинакс. Моля, ако може да ми поясните трябва ли так да ползвам този препарат, след като нямам никакво подобрение, и не трябва ли да ползвам друг /какъв/? Трябва ли съпругът ми да се лекува? Д-р Митев моля за Вашия съвет.
Николова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2014, 11:28

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот ВВB » 07 Юни 2014, 10:10

Здравейте, на 28 години съм и откакто имам цикъл имам проблем с поликистозни яйчници, който беше отшумял последните 2 години. Живея във Франция в момента и там отново получих закъснение на цикъла от 2 месеца и след още един ми беше часа за гинеколог. Каза, че нямам поликистоза, но имам няколко малки кистички. Съответно ми предписа техния медикамент "Ludéal gé", който поиска да пия докато не реша да имам деца, което всъщност не мисля да направя, защото вече години приемам хормони и ми е много трудно с килограмите. Същината на въпроса ми е, че вчера изпих последното хапче от третия блистер поред в който приемам медикамента, а днес вече имам няколко капки кръв по бельото. Досега винаги след приключването на блистер съм чакала по 3-4, че и повече дни за да ми дойде менструацията. Възможно ли е организма ми по някакъв начин за 2 месеца да е свикнал с хапчетата и да си знае кога е следващата менструация? Или трябва да се притеснявам и да посетя гинеколог. Общо взето съм под стрес от последната седмица, което също не го пренебрегвам, но се притеснявам да няма някакъв проблем.
ВВB
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Юни 2014, 10:07

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта