Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот nari » 02 Юли 2014, 18:07

Добър Вечер.
Моята диагноза е матка в ретроверзио Централно енд ехо 14мм Десен овариум с киста 30/30мм с хетероехогенна структура. Ляв овариум б.о.
Предписано ми само папаверин. И друг преглед след цикъла ми който наближава.
Искам да попитам това правилно ли е или не. И не трябва ли някакъв медикамент за самата киста.
Благодарява Ви предварително за отговора.
nari
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юли 2014, 15:37

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот tweete_95 » 03 Юли 2014, 01:27

Здравейте,
Аз съм на 19 години и имам сериозен приятел от 2 години. От няколко месеца имам болки от ляво и от дясно долу ниско в коремната област, също така имам и бяло течение (поне така си мисля). Цикъла ми пропусна през април и юни. В момента нямам възможност да отида на гинеколог, какво да направя? :?
tweete_95
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2014, 01:16

ВАЖНО

Мнениеот viki.t » 09 Юли 2014, 10:27

Здравейте. Имам спешен въпрос към Вас. Преди време имах протъркване между устните на генеталите и го излекувах сама с Низорал. От известно време правя упражнения и наскоро си взех дълга вана, в която сложих много душ гел, не съм имала сексуален контакт с партньора ми скоро и използвам Лактацид за чувствителна кожа. Днес докато се къпах и усетих болка, а после видях, че е много протрито. Не знам дали е от някое от нещата, които казах, но боли, зачервено е и се лющи отстрани. Моля Ви, кажете ми какво да правя? Мога ли да се излекувам сама с Низорал или проблемът е по-сериозен. Моля помогнете!
viki.t
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Апр 2014, 17:34

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 10 Юли 2014, 17:41

IvaninaPetrova написа:Здравейте Д-р Митев въпросът ми към вас е следния аз съм на 19 години имам нередовен цикъл често се случва да ми пропуска месец ходих на гинеколог и след прегледа ми казаха ,че всичко е от стрес и нямам нищо нередно. През май месец трябваше да ми дойде на 21 ,но също ми пропусна тогава все още бях девствена на 29 май правих секс за първи път с приятела си но без презерватив разбира се свърши половин час след като приключихме отвън на 1000% съм сигурна ,че не е свършил в мен ,но все пак си имам някакви притеснения има ли някаква вероятност да съм бременна ,четох из интернет какви ли не неща за тази предеякулационна течност ,която е преди еякулацията тоест през този половин час който не е бил вътре в мен. Моля ви за съвет защото съм ужасно притеснена след колко време мога да си направя тест ?


Здравейте! Съществува известен риск, но той не е голям! Все пак в случай, че менструацията ви закъснее е уместно да направите тест за бременност.
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 10 Юли 2014, 17:53

Николова написа:Здравейте!
През м.декември 2013г.си направих цитологично изследване и резултатът беше РАР-2. Генекологът ми предписа Полижинакс да си поставям 3 месеца по 12 капсули /в месец и 18 дни почивка/. При второто изследване в м.май 2014г.резултатът е същият Лекостепенен хроничен неспецифичен еккоо ендо цервицит с умерена до изразена ендоцервикалноклетъчна полиферация.РАР-2/3А /преписан дасловно резултат от изследването/. Генекологът пак ми предписва Полижинакс. Моля, ако може да ми поясните трябва ли так да ползвам този препарат, след като нямам никакво подобрение, и не трябва ли да ползвам друг /какъв/? Трябва ли съпругът ми да се лекува? Д-р Митев моля за Вашия съвет.


Здравейте! Трябва да си направите микробиологично и хистологично изследване на маточната шийка! И резултатите трябва да бъдат интерпретирани от опитен акушер-гинеколог.
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 10 Юли 2014, 17:57

ВВB написа:Здравейте, на 28 години съм и откакто имам цикъл имам проблем с поликистозни яйчници, който беше отшумял последните 2 години. Живея във Франция в момента и там отново получих закъснение на цикъла от 2 месеца и след още един ми беше часа за гинеколог. Каза, че нямам поликистоза, но имам няколко малки кистички. Съответно ми предписа техния медикамент "Ludéal gé", който поиска да пия докато не реша да имам деца, което всъщност не мисля да направя, защото вече години приемам хормони и ми е много трудно с килограмите. Същината на въпроса ми е, че вчера изпих последното хапче от третия блистер поред в който приемам медикамента, а днес вече имам няколко капки кръв по бельото. Досега винаги след приключването на блистер съм чакала по 3-4, че и повече дни за да ми дойде менструацията. Възможно ли е организма ми по някакъв начин за 2 месеца да е свикнал с хапчетата и да си знае кога е следващата менструация? Или трябва да се притеснявам и да посетя гинеколог. Общо взето съм под стрес от последната седмица, което също не го пренебрегвам, но се притеснявам да няма някакъв проблем.


Здравейте! Най-вероятно няма проблем, но в случай, че имате притеснения и не сте посещавали скоро гинеколог, ви съветвам да го направите.
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 10 Юли 2014, 17:59

nari написа:Добър Вечер.
Моята диагноза е матка в ретроверзио Централно енд ехо 14мм Десен овариум с киста 30/30мм с хетероехогенна структура. Ляв овариум б.о.
Предписано ми само папаверин. И друг преглед след цикъла ми който наближава.
Искам да попитам това правилно ли е или не. И не трябва ли някакъв медикамент за самата киста.
Благодарява Ви предварително за отговора.


Здравейте! Всяка една формация изхождаща от яйчника подлежи на наблюдение за известен период от време. Доверете се на вашия лекар.
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 10 Юли 2014, 18:01

tweete_95 написа:Здравейте,
Аз съм на 19 години и имам сериозен приятел от 2 години. От няколко месеца имам болки от ляво и от дясно долу ниско в коремната област, също така имам и бяло течение (поне така си мисля). Цикъла ми пропусна през април и юни. В момента нямам възможност да отида на гинеколог, какво да направя? :?


Здравейте! Консултирайте се с вашия личен лекар и си направете тест за бременност!
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: ВАЖНО

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 10 Юли 2014, 18:04

viki.t написа:Здравейте. Имам спешен въпрос към Вас. Преди време имах протъркване между устните на генеталите и го излекувах сама с Низорал. От известно време правя упражнения и наскоро си взех дълга вана, в която сложих много душ гел, не съм имала сексуален контакт с партньора ми скоро и използвам Лактацид за чувствителна кожа. Днес докато се къпах и усетих болка, а после видях, че е много протрито. Не знам дали е от някое от нещата, които казах, но боли, зачервено е и се лющи отстрани. Моля Ви, кажете ми какво да правя? Мога ли да се излекувам сама с Низорал или проблемът е по-сериозен. Моля помогнете!


Здравейте! Съветвам ви да посетите акушер гинеколог, който да се ориентира какъв е вашия проблем! Не мога само по описанието да се ориентирам и да ви кажа дали предложеното от вас лечение е подходящо!
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот s1_ » 10 Юли 2014, 18:51

Интересува ме да попитам относно овулацията, означава ли със сигурност че има овулация, ако всеки месец 14 дни преди менструацията цервикалната слуз става белтъкоподобна?
s1_
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Фев 2014, 15:13

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта