Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот dqvolsko_jelanie » 10 Юли 2014, 23:32

Здравейте д-р Митев, проблема ми е в това че през изминалия месец юни нямах менструален цикъл.по принцип нямам проблеми с цикъла ми,винаги е бил много точен като часовник най-много 2-3 дена да ми закъснене или подрани.с мъжа ми правим опити за бебе но си направих тест за бременост на 12 ден от закъснението който беше отрицателен.Аз съм на 30г,имам дъщеря на 7г родена секцио,преди може би 4г имах отново такъв проблем веднъж ми се случи да нямам цикъл за цял месец,тогава ходих на лекар и ми предписаха Утрогестан за предизвикване на цикъла,и след неговия пример мога да кажа че ми се нормализира много добре и винаги е бил редовен.от 2 дена имам болка в долната част на корема отляво като успоредно с това същата болка я усещам в лявото подребрие близо до таза като се мести понякога и отзад на кръста отново от лявата страна.не е постоянна и нетърпима болка,усеща се на моменти като боцкане,като болка от мускул или все едно съм вървяла много бързо.интересното е че когато съм в седнало положение не я усещам,изобщо няма нищо но когато се изправя да вървя и се движа,тогава се обажда и ме боли на моменти дори е силна болка,не съм пила никакви лекарства,болкоуспокояващи защото самата болка не е нетърпима,поносима е.днес имах възможност да си почивам и легнах по корем и мога да кажа че резултата беше много добър,защото след ставането от леглото до този момент нямам никакви болки,сякаш се изпариха отведнъж,споделям ви и за тях и предвид липсата на менструация този месец си мисля да не би тези оплаквания да имат някаква връзка и с липсващата ми менструация.мога да споделя че този месец бях подложена на много силен емоционален стрес и може би и това е оказало някакво влияние.много съм притеснена и объркана,затова ви моля да ми отговорите и да ме посъветвате какво точно мога да направя,и най-вече да ми предложите лекарства за предизвикване на менструацията.
dqvolsko_jelanie
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Дек 2011, 23:14

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот stefania.nikolkova » 12 Юли 2014, 18:34

Здравейте Др.Митев! Имам проблем с уринирането,който се появи от около 2 месеца точно в момент,в който реших да пия повече вода. Дотогава цял живот съм пила само по 7-800 мл.,максимум 1 литър, а изведнъж почнах да си налагам да изпивам по 1.5-1.6. Уринирам над 2.2.,а понякога стигам и до 3 литра на денонощие!Според мен това е страшно много.Организма толкова години е свикнал с малко вода,а изведнъж му давам 2 пъти повече. Да не би да го натоварвам и затова да се получи така? Но пък не трябваше ли организма ми да свикне досега,все пак от цели 2 месеца пия повече вода?! И още един въпрос:Разполагам с глюкомер и няколко дни си правих кръвнозахарен профил.Всичко ми е в нормата! Само Веднъж,2 часа след нахранване показа 8...веднага го измерих го още веднъж и показа 127,после трети път-122. Как тогава да вярвам на този уред?! Разбирам,че може би въпросите ми са за Уролог,но не намерих такъв.Надявам се на отговор! Благодаря предварително! Ст.Николкова
stefania.nikolkova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юли 2014, 18:07

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот dqvolsko_jelanie » 14 Юли 2014, 15:53

Здравейте д-р Митев,от 1месец съм без менструация.датата на последната ми менструация беше на 20.05.2014г,направих си тест за бременост на 12 ден от закъснението който беше отрицателен.днес ходих на гинеколог който ми направи преглед както на ехограф и преглед на магарето.според лекарката няма никакви проблеми,единствено една малка кистичка която ми обясни че с приема на лекарството ще се изчисти.изписа ми утрогестан 3х 2т за 4дена,и почти веднага го взех.но това което ме притесни е че още с първия прием може би след около час получих кървене което определям като менструация понеже е придружено с характерните болки свързани с нея и друг път съм го пила и знам че след спирането на лекарството след 4-5 дена трябва да получа кървене,а сега така още със първия прием и незнам какво да правя,да продължа ли с приема на утрогестан или да го спра??
dqvolsko_jelanie
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Дек 2011, 23:14

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот stefania.nikolkova » 14 Юли 2014, 17:05

[quote="stefania.nikolkova"]Здравейте Др.Митев! Имам проблем с уринирането,който се появи от около 2 месеца точно в момент,в който реших да пия повече вода. Дотогава цял живот съм пила само по 7-800 мл.,максимум 1 литър, а изведнъж почнах да си налагам да изпивам по 1.5-1.6. Уринирам над 2.2.,а понякога стигам и до 3 литра на денонощие!Според мен това е страшно много.Организма толкова години е свикнал с малко вода,а изведнъж му давам 2 пъти повече. Да не би да го натоварвам и затова да се получи така? Но пък не трябваше ли организма ми да свикне досега,все пак от цели 2 месеца пия повече вода?! И още един въпрос:Разполагам с глюкомер и няколко дни си правих кръвнозахарен профил.Всичко ми е в нормата! Само Веднъж,2 часа след нахранване показа 8...веднага го измерих го още веднъж и показа 127,после трети път-122. Как тогава да вярвам на този уред?! Разбирам,че може би въпросите ми са за Уролог,но не намерих такъв.Надявам се на отговор! Благодаря предварително! Ст.Николкова
stefania.nikolkova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юли 2014, 18:07

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот nincheto_95 » 27 Юли 2014, 17:24

Здравейте момиче на 19 г. съм.Преди 2 години правих анален секс с едно момче,от тогава анусът ми не е същия мисля че се получи разкъсване..сега правих вагинален със същото момче,и докато го правехме нещо прещракваше,на какво може да се дължи,и по този начин може ли да ми е направил нещо?Имам чувството че ми е станало нещо,може и да си внушавам,имам чувството че няма да мога да се сдържам.Че отново нещо с анусът ми се е случило..мерси предварително
nincheto_95
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Яну 2014, 16:15

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот nincheto_95 » 04 Авг 2014, 13:16

Ходих на гинеколог и ми откриха инфекция, причинена от бактерии. Имах раничка, удебелена маточна тръба, и лека изкривена матка, явно от удебелената тръба. Каза ми гинеколожката, че ще се оправя. Близките ми търсят причината в хигиената на приятеля ми, която наистина не е много добра, но аз се притеснявам да не е от ануса ми, понеже както казах ми се струва по-широк..
nincheto_95
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Яну 2014, 16:15

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Marianah » 06 Авг 2014, 11:28

Здравейте д-р Митев,
Преди 1 месец в Майчин дом - София, ми направиха абразио след missed, с диагноза Децидуа.
След изследвания, от цитонамазката резултата е група II и наличие на "метапластични клетки".
От изследването за вродена тромбофилия, резултата е МТHFR-C677T - Хетерозиготен носител С/Т .
В момента ми препоръчват Лазерна коагулация за премахване на метапластичните клетки, за да не се повтори missed-а.
За хетерозиготния носител ми препоръчват Аспирин протект и Фолацид.
Моля, за Вашето мнение.
Благодаря предварително.
Marianah
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Авг 2014, 19:38

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот slavey4eto1 » 06 Авг 2014, 17:13

Здравейте Д-р Митев! С мъжът ми правихме секс докато съм в цикъл(2-ри ден от менструалния цикъл) и той свърши в мен.Въпросът ми е трябва ли да пия ЕСКАПЕЛ или не,за да се предпазя от нежелана бременност или няма вероятност да съм бременна понеже съм в цикъл...? За пръв път ми се случва и никога не съм пила противозачатъчни,а съм на 22,моля Ви помогнете ми.
slavey4eto1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Авг 2014, 14:28

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот fela_fela » 08 Авг 2014, 20:54

Добър ден
Аз съм на 23г преди година ми откриха гъбички от които и така не можах да се излекувам.Използвала съм Клион-Д ваг.таб. но нямах почти никакъв ефект от тях.На повторния преглег- Кандизол 1 капс. ,Клотримазол 1% крем ,Клотримазол глобули 100мг., а приятелят ми използва само крем с точност не мога да кажа име. Това ми е предпоследната рецепта известно време нямах течение ,но сега след 3 месеца течението ми се увеличи двойно повече дори за първи път имах и сърбеж .В момента използвам по Фунголон кап.100мл. (по 3 капс. за мен и приятеля ми ( за 1,4,7ден ) и още 2капс. за мен след цикал ),Полижинакс ваг.глобули 6 бр. Това дали ще е достатъчно като количество имам съмнение искам вече да се излекувам напълно.Забравих да кажа че използвам сега и дамски душ Розалгин,като капсулите ги използвам вечер, а душа сутрин.Но не незнам колко е правилно лечението.Може ли да ми кажете какво трябва да направя за да се излекувам и след това да мога да се предпазвам от повторното им появяване.Да използвам ли дам.душ и кога за да мога да се предпазвам от такива заболявания и дали Розалгин или друг душ.
Благодаря предварително!
fela_fela
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2014, 19:25

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот the_shy_butterfly » 11 Авг 2014, 14:47

Здравейте,д-р Митев. Последният ми цикъл беше на 19.06,имах симптоми,но менструация така и не се появи. Преди две седмици с приятелят ми правихме секс и за мое огромно съжаление презервативът се скъса.Той сякаш го беше усетил и успя да се отдръпне преди да приключи,но аз за всеки случай изпих Ескапел. получих някакво червено петно,което много ме сърбеше.Обаче от тогава до сега менструация още няма,даже и това зацапване,което се получава от приема на хапчето.Симптоми за идване имам,но винаги отминават. Правих два теста за бременност с първа урина,като единият даже правих преди една седмица и двата бяха отрицателни.Другото ми оплакване е че когато се случи това с презерватива,тъй като акта продължи доста дълго около 1 час,аз някак си се протърках.След това последва 4,5 дена парене и щипане при уриниране и не само.Преди два дни отново го правихме и аз отново се протърках,в края акта беше болезненичък.И ето сега пак това неприятно усещане.Някакви външно изявени следи и ранички нямам,бялото течение си ми е в нормални количества,но усещането за парене е пак на лице.Преди година бях карала цистит придружен с бактерията Ешерихия Коли,бях на лечение и успях да се отърва,но сега отново ме притеснява да не съм прихванала такова нещо.И искам да отбележа,че миналият път когато ги бях прихванала отново се случи след прием на Ескапел.Другото нещо,което ме притеснява и искам да споделя е че партньорите ми са чернокожи.С предишния при който се беше получил гафа,преди това го бях водила на изследвания които бяха отрицателни,а сега с този се готвим да идем,но след случката се притеснявам особено за тези 2 червени петна на ръцете(едното се появи вчера),тъй като съм чела,че се обвързват с хепатит.Вече не знам какво да мисля... МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ,ДОКТОРЕ!!! И имам още един въпрос,тъй като смятам да го водя на всички видове изследвания,как може да се открие дали един мъж е носител на HPV вирусът,тъй като искам и такова изследване да си направи.И вие като лекар какво още бихте препоръчали да се направи освен тези за Хепатит,Хив,Сифилис,особено за човек от Африка.
Ще съм ви адски благодарна ако може да ми отговорите...
the_shy_butterfly
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2014, 14:26

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта