Как да постигна дълбок и изразителен поглед с грим

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как да постигна дълбок и изразителен поглед с грим

Мнениеот Камелия » 21 Ное 2012, 17:26

Здравейте, момичета, искам един съвет от вас. Имам не много големи очи и понякога дори да си сложа спирала ефекта не е този, към който се стремя. Дайте ми съвет как да подчертая очите си и да си придам дълбок и изразителен поглед като на индийките. Всеки съвет ще ми е от полза!
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Дълбок и изразителен поглед

Мнениеот Снежана » 21 Ное 2012, 17:42

Можеш да опиташ с опушен грим, само, че трябва да поясниш какъв цвят са очите ти. Друг вариант имаш като пробваш с каял - това е мек черен молив подобен на пастел. Каялът е изработен от изгорени растителни масла. Така са го правели още в Древен Египет, добавяли малко въглен, размесвали всичко и нанасяли с пръчица.Мисля, че ще го намериш в повечето магазини за козметика.
Това е тайната на индийките, ако си забелязала очите им са очертани с черно.

каял.jpg
каял.jpg (10.88 KiB) Прегледано 875 пъти

Можеш да използваш каяла еднакво и за дебела драматична очна линия, която може да прикрие несъвършенствата на окото ви.
Ако очите ви са разположени близко едно до носа, нанесете каяла само във външния край на клепача, за да придадете една оптична уголеменост на очите ви. За изразителен поглед изтеглете линията навън и нагоре към клепача.
Можеш да ползваш различни цветове каял от шоколадово кафявото, сребристото, зеленото и тюркоазеното за през деня.
И накрая един малък трик, дръжте каяла наклонен за да не изтъпите върха му.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Дълбок и изразителен поглед

Мнениеот сиско » 04 Яну 2013, 23:11

ай-важното е да сме уверени и да се чувстваме красиви
Не всеки е роден с перфектни черти и данни на топ модел. Дори в света на красотата и модата не е достатъчно да си просто красив – ако беше така, гримът изобщо нямаше да бъде част от фотосесии или филми. Важно е гримът да се използва, за да подчертае достойнствата и да тушира по-малко перфектните ни черти.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Дълбок и изразителен поглед

Мнениеот ninars » 07 Фев 2013, 15:54

Опушеният грим върши чудеса, ако целта е изразителен поглед. Наскоро си взех комплект сенки за опушен грим в кафявата гама. Това с издължаването на окото обаче не е ли доста старомодно ?
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Дълбок и изразителен поглед

Мнениеот blue_eye » 13 Фев 2013, 14:18

Искам да попитам, как се нанася каял директно или с помощта на четка. Мисля, че ефекта на опушен грим може да се постигне с помощта на плоска четка. Аз лично не съм използвала каял и ще се радвам ако някой да сподели мнение по този въпрос.
blue_eye
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Фев 2013, 16:26

Re: Дълбок и изразителен поглед

Мнениеот rossitta » 13 Фев 2013, 15:53

ТОЧНО ТАКА...каял се нанася с помощта на малка плоска четка. Продават ги в комплекта за опушен грим :P
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Дълбок и изразителен поглед

Мнениеот qna toneva » 17 Фев 2013, 17:15

Опушеният грим е много ефектен и много ми пасва... :P
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Как да постигна дълбок и изразителен поглед с грим

Мнениеот Kaya » 17 Мар 2015, 15:24

Хубаво, но може ли по сред бял ден да се засилите с тъмен опушен грим? Това е по-скоро за вечерта, мисля, че за през деня е достатъчно да използваш хубави светли сенки, които да "отворят" окото и да сложиш малко тъмен молив по външния ъгъл за дълбочина и толкова. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта