Хремата - най-ефективното решение

Re: Хремата

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 13:55

С кърпички по цял ден и чакам да отмине...май това е всеки път :)
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Хремата

Мнениеот Margo » 04 Ное 2011, 12:32

Пума написа:С кърпички по цял ден и чакам да отмине...май това е всеки път :)

Оооо не съм съгласна с теб, ако не лекуваш хремата можеш да си докараш и кашлица.Когато секрета се стича в гърлото и засяда в бронхите, става възпаление и ето ти пневмония. На пръв поглед безобидна хрема може да ти доведе кум неприятности.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Капки за нос, кои са най- добрите?

Мнениеот borislav.bo » 07 Ное 2011, 11:31

Имам хрема, носът ми тече ужасно :( В момента си слагам Ксилометазолин от 3 дни, но като че ли нямам подобрение :cry:
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Капки за нос, кои са най- добрите?

Мнениеот vaksina » 07 Ное 2011, 19:20

borislav.bo написа:Имам хрема, носът ми тече ужасно :( В момента си слагам Ксилометазолин от 3 дни, но като че ли нямам подобрение :cry:

Ксилометазолин май не е от най добрите капки за нос и на мен не ми помагат,по добре пробвай Виброцил спрей действа по бързо и облекчава по добре,ако спазваш точно предписанието има много добър ефект.
vaksina
 
Мнения: 25
Регистриран на: 07 Ное 2011, 19:14

Re: Капки за нос, кои са най- добрите?

Мнениеот tweety » 29 Ное 2011, 10:10

vaksina написа:
borislav.bo написа:Имам хрема, носът ми тече ужасно :( В момента си слагам Ксилометазолин от 3 дни, но като че ли нямам подобрение :cry:

Ксилометазолин май не е от най добрите капки за нос и на мен не ми помагат,по добре пробвай Виброцил спрей действа по бързо и облекчава по добре,ако спазваш точно предписанието има много добър ефект.

И аз съм за Виброцил, но Пиносол също не са лоши.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Капки за нос, кои са най- добрите?

Мнениеот GRIP » 29 Ное 2011, 21:18

tweety написа:
vaksina написа:
borislav.bo написа:Имам хрема, носът ми тече ужасно :( В момента си слагам Ксилометазолин от 3 дни, но като че ли нямам подобрение :cry:

Ксилометазолин май не е от най добрите капки за нос и на мен не ми помагат,по добре пробвай Виброцил спрей действа по бързо и облекчава по добре,ако спазваш точно предписанието има много добър ефект.

И аз съм за Виброцил, но Пиносол също не са лоши.

Аз също използвам виброцил и ми действа много добре така че с две ръце за виброцил.
GRIP
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2011, 20:38

Re: Хремата

Мнениеот radowen » 30 Ное 2011, 11:11

Виброцил съм ползвала за детето ми - доволна съм. Но наистина зависи каква е хремата - от настинка, алергия и т.н. При нас се появяваше хрема на алергична основа и комбинирахме капките със сироп. Не направихме тест, но ако скоро пак се прояви - ще трябва да пътуваме до Пловдив, където се правил такъв тест за алергия.
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Хремата

Мнениеот сиско » 30 Ное 2011, 14:00

И аз слагам капки Виброцил на детето, или сребърна вода или му правя капки от 1 с.л лайка във 100 мл. вода и 1 с.л. мед, оставям го на котлона, докато изври на половина.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Хремата

Мнениеот metropolis » 11 Яну 2012, 16:29

Radost написа:Има ли някой, който да не е страдал от хрема? Май няма такива. Споделете как я лекувате и какво се е оказало най-ефикасно при вас.


От мой близък съм чувала, че "Геломиртол форте" действа много добре, особено когато хремата е придружена със запушен нос, защото това лекарство помага за втечняване на секретите.

Друго много ефективно средство са капките прополис (клеева тинктура). Доста щипят, но бързо облекчават хремата.
Arte et humanitate, labore et scientia.
Аватар
metropolis
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:32

Re: Хремата

Мнениеот Finger » 06 Фев 2012, 11:30

Искам да попитам, дали ако постоянно използваш едни и същи капки може да отслабне действието им или да увредят лигавицата на носа. Питам тъй като един познат не излиза от тях без Олинт, впръсква си по няколко пъти на ден от тях при това вече няколко години.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта