Хремата - най-ефективното решение

Re: Хремата

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 17:04

Имам хрема целогодишно. По принцип не я лекувам, свикнала съм с нея. Когато е прекалено изострена ползвам капки за нос, но не са много ефикасни сякаш. Пила съм и Синупрет форте, а те май най много са ми помагали до сега.
Пия едно хапче преди да си легна и имам спокоен сън.
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Хремата

Мнениеот Силвия Бояджиева » 13 Фев 2012, 18:47

Margo написа:
pnk написа:
bisertaskov написа:Вземи си пакет с носни кърпи :D шега разбира се,в момента съм с хрема и си пръскам виброцил спрей облекчава и то много.

Това е лечението :D Всъщност голямо значение има и каква е хремата, от настинка, от алергия, какви са секретите, бистри, гнойни... А за Виброцила има и на крем, по-неприятно е, но честно казано на мен повече ми помага..
Иначе лично аз предпочитам "добрият, стар" Ксилометазолин.

ООООО хич не съм съгласна с теб! Първо Виброцил е дори за алергична и хронична хрема. Ксилометазолин изсушава лигавицата, от него ме боли гърлото.



Аз също съм доволна от ксилометозолин и също и от олинт, може да изсушават но помагат на мен лично за два дена и краи!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Хремата

Мнениеот the princess » 09 Ное 2012, 17:38

В началото на есенно-зимния сезон започват и моите мъки, постоянен теч от носа, без кърпички не тръгвам никъде и без спрей за нос. Но въпросът ми е мога ли да ползвам продължително време спрей или капки за нос ( имам предвид под продължително време няколко месеца)и има ли вероятност да ми навреди това? На какво се дължи тази проклета хрема? Има ли начин да спре?
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Хремата

Мнениеот desita@ » 19 Дек 2012, 19:28

Всяка зима голямата ми дъщеря е с хрема и нищо не помага,вече се виждам в чудо.Сега единствено пръскам с физиологичен разтвор.
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Хремата

Мнениеот magi81 » 04 Яну 2013, 17:36

dosta pomaga srebarnata voda po dve kapki utrin obed i ve4er niama predozirane
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: Хремата

Мнениеот сиско » 04 Яну 2013, 23:42

За детето най ефективни са капките Коралгол, които се приготвят в аптеката, много съм доволна, за два дни и от хремата няма следа.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

КСИЗАЛ ИЛИ ФОРТЕКАЛ?

Мнениеот valeee » 01 Дек 2021, 15:21

ЗДРАВЕЙТЕ. ИМАМ АЛЕРГИЧНА ХРЕМА И АСТМА НА АЛЕРГИЧНА ОСНОВА.ПРИЕМАМ СИРОП КЕТОТИФЕН, И ТАБЛЕТКИ КСИЗАЛ.ЛИЧНИЯ ЛЕКАР МИ ИЗПИСА ФОРТЕКАЛ.МОГА ЛИ ДА ЗАМЕНЯ КСИЗАЛА С НЕГО?
valeee
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Окт 2013, 19:00

Re: КСИЗАЛ ИЛИ ФОРТЕКАЛ?

Мнениеот Nikoletta » 01 Дек 2021, 16:29

valeee написа:ЗДРАВЕЙТЕ. ИМАМ АЛЕРГИЧНА ХРЕМА И АСТМА НА АЛЕРГИЧНА ОСНОВА.ПРИЕМАМ СИРОП КЕТОТИФЕН, И ТАБЛЕТКИ КСИЗАЛ.ЛИЧНИЯ ЛЕКАР МИ ИЗПИСА ФОРТЕКАЛ.МОГА ЛИ ДА ЗАМЕНЯ КСИЗАЛА С НЕГО?


При мен Ксизал е почти универсалното решение. Консултирайте се с лекаря, защото Фортекал не съм опитвала.
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта