Хобито - спасение от стреса.

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Хобито - спасение от стреса.

Мнениеот zornican » 07 Апр 2011, 13:13

Спред вас възможно ли е едно хоби - примерно плетене, бродиране, шиене или отглеждане на цветя, да ни помогне да се справим с бича на съвременния живот - стреса. Бихте ли се записали на хоби курсове, на арт-терапия ? Аз самата съм наълно убедена, че е така и моите занимания с различни ръкоделия са ми спасението :))
Прикачени файлове
framar.jpg
Нещо направено от мен в свободното време .
framar.jpg (92.49 KiB) Прегледано 1134 пъти
zornican
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Апр 2011, 16:40

Re: Хобито - спасение от стреса.

Мнениеот Madame » 07 Апр 2011, 14:42

Каква красота!Ти ли си я сътворила zornican?Къде бих могла да се науча и аз да правя такива красиви неща?
Аватар
Madame
 
Мнения: 101
Регистриран на: 02 Апр 2011, 20:57

Re: Хобито - спасение от стреса.

Мнениеот mary jane » 07 Апр 2011, 15:27

Zornican, това, което правиш е страхотно! Толкова е красиво!
Разбира се, че е хубаво човек да има хоби, което да го освобождава от стреса и напрежението в ежедневието, но кажи ми как да се съчетят всички неща - работа, семейство, спорт, хоби? :roll:
Преди, когато имах повече време, говоря за времето от последните ученически години и студенството, много обичах да шия гоблен. Беше нещо като терапия, толкова ме успокояваше. Тогава всеки ме питаше как имам търпение да се занимавам с нещо толкова пипкаво, а аз все се опитвах да обясня, че никак не е изнервящо и дори имаш чуството, че в теб се е събрало цялото търпение на света. :)
Сега, в днешни дни, когато вече съм майка и съпруга, честно казано нямам никакво време. Единственото, което се опитвам е от време на време да поспортувам и през почивните дни да се позабавлявам с приятели.
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Хобито - спасение от стреса.

Мнениеот Chat noir » 07 Апр 2011, 22:08

zornican, това,което си постнала е много красиво.Ако в Стара Загора има място,където можем да се научим да правим такива пракрасни неща, с удоволствие бих го посещавала.Има ли такъв център за арт-терапия?
Аватар
Chat noir
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Апр 2011, 21:25

Re: Хобито - спасение от стреса.

Мнениеот bisertaskov » 07 Апр 2011, 22:22

zornican написа:Спред вас възможно ли е едно хоби - примерно плетене, бродиране, шиене или отглеждане на цветя, да ни помогне да се справим с бича на съвременния живот - стреса. Бихте ли се записали на хоби курсове, на арт-терапия ? Аз самата съм наълно убедена, че е така и моите занимания с различни ръкоделия са ми спасението :))

Браво красиво е малко жени сега се занимават с ръкоделие,БРАВО
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Хобито - спасение от стреса.

Мнениеот zornican » 07 Апр 2011, 22:46

Да, наистина и аз си мислех, че не са много жените, които се занимават с ръкоделия, но се оказа, че не съм била права, определено интереса към такива занимания расте. В София вече има доста такива места - за обучение и е въпрос на време да се създаде и в Ст.Загора. Аз лично имам някакви идеи в тази посока, но не са много избистрени :)
zornican
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Апр 2011, 16:40

Re: Хобито - спасение от стреса.

Мнениеот reader » 22 Юли 2011, 14:38

Стара Загора, ул.Гладстоун 56 магазин 6

Декорации за дома от плат, допълнени с бродерия, плетиво, декупаж, дърво..и каквото още се сетите :))
Описание Окончатлената концепция и визия на Атр-ателие магазина е малко неясна, но мястото му е напълно ясно - ..надяваме се да се получи нещо уникално и впечатляващо, колкото и претенциозно да звучи..
reader
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2011, 16:09

Re: Хобито - спасение от стреса.

Мнениеот FramarMedia » 24 Юли 2011, 19:03

reader написа:Стара Загора, ул.Гладстоун 56 магазин 6

Декорации за дома от плат, допълнени с бродерия, плетиво, декупаж, дърво..и каквото още се сетите :))
Описание Окончатлената концепция и визия на Атр-ателие магазина е малко неясна, но мястото му е напълно ясно - ..надяваме се да се получи нещо уникално и впечатляващо, колкото и претенциозно да звучи..

Поканете ни да го видим или пуснете снимки. Думи, думи, снимките говорят по-добре :)
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Хобито - спасение от стреса.

Мнениеот Димка Кънева » 02 Яну 2012, 17:17

Здравейте, моето хоби в момента е отглеждането на цветя и дизайн на интериора и екстериора на дома. От скоро имам свой дом и желанието да го превърна в уютно място за отмора на семейството си ме насочи към тези дейности. Те в голяма степен съчетават стремежът ми към практичност на средата, в която живеем, както и естетските ми виждания. Времето отделено за тези хобита минава неусетно, а стресът изобщо не съществува. Хобито ме кара да се чувствам пълноценна и завършена личност извън семейните и професионалните ми ангажименти.
През годините хобитата ми са се променяли, поради факта, че в различните възрастови периоди съм имала нужда да задоволявам различни свои потребности, осмисляйки свободното си време. Като тинейджърка се занимавах с джудо, плетива, приложни изкуства - рисуване върху коприна, моден дизайн на облекла, плуване, фитнес, танци, айкидо и др.
Хобито развива понякога умения на високо професионално ниво. То съчетава личният интерес и професионалните умения, без да се налага бързо темпо за развитието им.
Хобито за някои се превръща в професия, а кокво по-хубаво от това да работиш това, което ти доставя най-голямо удоволствие и удовлетворение!
При избора на хоби, човек търси най-подходящият начин да се забавлява, а това е най-доброто средство за преборване на стресът в ежедневието ни според мен.
Димка Кънева
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Дек 2011, 22:55
Местоположение: Стара Загора

Re: Хобито - спасение от стреса.

Мнениеот radowen » 13 Яну 2012, 10:39

Димка Кънева написа:Здравейте, моето хоби в момента е отглеждането на цветя и дизайн на интериора и екстериора на дома. От скоро имам свой дом и желанието да го превърна в уютно място за отмора на семейството си ме насочи към тези дейности. Те в голяма степен съчетават стремежът ми към практичност на средата, в която живеем, както и естетските ми виждания. Времето отделено за тези хобита минава неусетно, а стресът изобщо не съществува. Хобито ме кара да се чувствам пълноценна и завършена личност извън семейните и професионалните ми ангажименти.
През годините хобитата ми са се променяли, поради факта, че в различните възрастови периоди съм имала нужда да задоволявам различни свои потребности, осмисляйки свободното си време. ...

Аз съм на същата вълна в момента, защото и аз съм новодомка от скоро:) Да обменим идеи и опит:) ;)
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта