Медитация - как да управляваме ума си?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Медитация - как да управляваме ума си?

Мнениеот southern_sun » 07 Апр 2011, 14:32

Умът: господар или слуга?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Медитация

Мнениеот vali4ka » 07 Апр 2011, 14:38

И двете бих казала :D Човек трябва винаги да бъде нащрек: едно желание може да се умножи и да разруши и най-добрите намерения. Наи-добрия приятел, но и най-жестокият ни враг.
vali4ka
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Апр 2011, 09:39

Re: Медитация

Мнениеот southern_sun » 16 Юни 2011, 12:37

vali4ka написа:И двете бих казала :D Човек трябва винаги да бъде нащрек: едно желание може да се умножи и да разруши и най-добрите намерения. Наи-добрия приятел, но и най-жестокият ни враг.

Според мен с медитация можем да направим умът наш слуга.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Медитация

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 20:00

Медитацията е подход, който може да помогне на всеки да се пребори със здравословните си проблеми, стреса и тревогата със силата на мисълта и съзерцаването. Тя обхваща голям брой разнообразни практики, които в крайна сметка се придържат към основните принципи на мисленето и размишлението
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Медитация - как да управляваме ума си?

Мнениеот boncho green » 28 Авг 2013, 16:29

Да управляваме ума си? Грубо казано. Не съм съгласен, че само това може да се нарече медитация. По време на медитация по-скоро караме ума си да притихне. Той най-малко участва в процеса на медитиране. Ако някой успее да го изключи напълно - още по-добре! Не го управляваме, нито той нас, просто не му даваме работа. На преден план излизат други наши способности, а не способността ни да мислим за 100 неща едновременно... :idea: Все пак някой, който е по-опитен и наистина е практикувал медитация може да ме поправи!
boncho green
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Май 2012, 17:24


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта