Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот ninars » 06 Фев 2013, 14:44

Цигареният дим е последният проблем на чистия въздух. Преди се нарушаваха правата на непушачите, а сега на пушачите. Смятам, че всеки от нас трябва да се съобразява малко повече с потребностите на околните. Ако си непушач сред пушачи, няма как да изискваш от тях да не пушат. Ако пък си пушач сред непушачи е признак на добро възпитание да се съобразяваш и не пушиш... И двете страни трябва да имат право на избор...
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот victory » 11 Фев 2013, 15:40

Не! Пушенето съкращава живота на жените с 11 години, доказаха британски учени. Ефектът е обратим, ако откажете цигарите навреме!
victory
 
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Фев 2013, 10:59

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Tanq87 » 20 Фев 2013, 14:28

Здравейте приятели!Моето мнение по въпроса е че живеем в свободна България,и всеки има право на избор дали да живее здравословно или да си трови организма като пуши!Според мен,не трябва да се позволява отново тютюнопушенето на обществени места и в заведенията!Аз съм НЕПУШАЧ - пушила съм и не е кой знае какво геройство.Сега като непушач се чувствам много по-независима и по-горда,че не изпитвам никотинов глад като всички пушачи.Пожелавам на читателите на форума да се замислят реално дали си заслужава да си харчат парите за ДИМ или да ги вложат за нещо смислено!!!
Tanq87
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Фев 2013, 13:50

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Rali_hr » 18 Ное 2014, 15:55

Аз съм против да се връща тютюнопушенето в заведенията, това ограничава достъпа на хората с малки деца, случвало ми се е да ни гонят от заведение,защото сме с дете, което е абсурдно. Не че сега се спазва забраната всъщност.. но поне има някаква надежда.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Snejna » 16 Дек 2014, 10:28

Нека да се позволи, то и без друго в момента пак се пуши, така че няма да има никаква разлика.. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Дек 2014, 13:42

Скоро излизах, не видях никъде да се спазва забраната, така че май е по-добре да се разреши, поне хората ще знаят да не водят децата си там. В заведението дори видях деца с маски.... това нормално ли е?!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Malina » 22 Дек 2014, 14:23

Ваня Стойчева написа:Скоро излизах, не видях никъде да се спазва забраната, така че май е по-добре да се разреши, поне хората ще знаят да не водят децата си там. В заведението дори видях деца с маски.... това нормално ли е?!

Това е ужасно, чак с маски, но родителите са се подготвили, тъпо е, че децата ни са дискриминирани по този начин, уж нямаше да се пуши.. лъжи, лъжи..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Elica » 22 Дек 2014, 14:42

В никакъв случай, не че сега много се спазва, но поне има някаква надежда за санкции, иначе пак ще стане пушилни навсякъде..
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Anka » 22 Дек 2014, 14:58

Истина е, че не се спазват законите никъде и се пуши. Може би само по детските кътове се спазва забраната!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Krum » 22 Дек 2014, 15:41

Anka написа:Истина е, че не се спазват законите никъде и се пуши. Може би само по детските кътове се спазва забраната!

То остава и наглостта и там да започне да се пуши, на мен ми е най-странно защо хората не правят забележка или не сигнализират, няма ли телефони, на които да се подаде сигнал, когато отидем някъде и се пуши, а не би трябвало...
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта