Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Kremiliya » 22 Дек 2014, 16:22

То не се е забранявало, имаше около месец-два, когато се спазваха тези ограничения и това беше, само че ако преди имаше зони за непушачи, сега всичко е за пушачи. :?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Snejna » 22 Дек 2014, 17:01

Kremiliya написа:То не се е забранявало, имаше около месец-два, когато се спазваха тези ограничения и това беше, само че ако преди имаше зони за непушачи, сега всичко е за пушачи. :?

да, по-добре пак да се обособят подобни зони и наистина да се спазва, отколкото сега да се нарушава масово забраната. Чувала съм, че инспекторите предупреждават ако ще минават в някое заведение на проверка...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Slavena » 05 Яну 2015, 16:53

По-добре да се разреши, така поне няма да се играе целия този цирк и да се правят клиентите на глупаци - говоря за непушачите точно!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Malina » 06 Яну 2015, 17:29

Много се надявам скоро да позволят отново да се пуши навсякъде.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Lollipop » 26 Яну 2015, 11:17

Подкрепям да се позволи отново, в момента всички пушат навсякъде, само че и децата се пускат лесно, в крайна сметка пак вредим на тези, които искаме да предпазим.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Burborino » 26 Яну 2015, 11:33

Тя забраната е само на думи. Аз съм или категорично да се забрани с яки глоби за заведенията и с всяка следваща растяща глоба или да бъдат обособени места за тези нужди на пушачите. Изключително противно е да излезнеш приятно ухаещ и да отидеш някъде да се храниш където да ти умиришат живота. На Коледното парти във фирмата на мъжа ми бяхме в едно заведение в което си изкараха пепелниците... три дни след тази вечер бях с подути лимфни възли, болки и отвратителна кашлица с храчки. Направо ме натровиха. :evil: :evil: :evil:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот silver933 » 26 Яну 2015, 13:11

Забраната наистина е само на думи не и на практика.. или да се спазва наистина или да я няма, стига с тези своеволия винаги да може да се прекрачи закона! :evil:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Rali_hr » 09 Юли 2015, 11:25

Забраната наистина е на думи, навсякъде се пуши, на никой не му дреме за законите, знаете, че в България всеки закон е препоръчителен, но не и задължителен и начините за заобикаляне на законите са милиони.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот magda » 09 Юли 2015, 12:01

Rali_hr написа:Забраната наистина е на думи, навсякъде се пуши, на никой не му дреме за законите, знаете, че в България всеки закон е препоръчителен, но не и задължителен и начините за заобикаляне на законите са милиони.

Така е, но така си остава удобно за всички и за управниците и за нас :)
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Да се позволи ли отново тютюнопушенето по заведенията?

Мнениеот Slavena » 08 Дек 2015, 16:11

Забраната и без друго не се спазва така че какво толкова се оплаквате, същото си е като преди, аз си пуша навяскъде.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта