Осем начина да засилите имунитета на вашето дете!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот FramarLekari » 17 Фев 2014, 17:34

pepa1974 написа:
georgia написа:Отварям тази тема, впечатлена от факта, че все повече педиатри препоръчват използването на медикаменти за подсилване на имунната система при бебетата и малките деца, като: ИМУНОКИНД,ИНФЛУЦИД,ХОМЕОЖЕН 9 и др.Хомеопатията като превенция срещу болестите започва да се налага все по успешно през последните години. Въпросът обаче е, доколко можем да разчитаме на тези средства? Наистина ли укрепват организма на децата ни и създават висока имунна защита? Противоречиви са мненията на специалистите и пациентите относно използването на имуностимулатори в ранна възраст. Много са привържениците на тезата, че имунитет се гради с естествени, природни средства, а не с хапчета.

Какво е мнението ви за имуностимулаторите и хомеопатията? Използате ли ги за превенция и лечение на вашите деца?

А какво влияние биха оказали имуностимулаторите или хомеопатията в една по-късна възраст, примерно върху пубертета? В смисъл правят ли някакво депо, някакво натрупване в детския организъм?

Здравейте!

Досега не е известно хомеопатичното лечение да има негативен ефект върху подрастващите и децата в пубертета. По принцип хомеопатичното лечение изисква по-дълги курсове.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот pepa1974 » 17 Фев 2014, 17:47

А това означава ли, че е по-добре да заменим класическите ваксини с хомеопатия? И какво правим, ако сме изпуснали по една или друга причина някаква имунизация?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот FramarLekari » 18 Фев 2014, 17:46

pepa1974 написа:А това означава ли, че е по-добре да заменим класическите ваксини с хомеопатия? И какво правим, ако сме изпуснали по една или друга причина някаква имунизация?

Ваксините не могат и не е редно да се заменят с хомеопатия. Благодарение на ваксините днес не умират деца от тежки инфекции. Ако това се случи е много по-рядко. При пропусната ваксина попитайте личния лекар какво да правите. Всичко зависи от ваксината!

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Осем начина да засилите имунитета на вашето дете!

Мнениеот julianne » 19 Фев 2014, 15:15

pepa1974 написа:Много полезни съвети, но как например да накарата малко дете да спи, когато не му се спи?Ако според прекрасната горна статия трябва да спи 10 часа, а то спи-8, това отразява ли се зле на имунитета?

Във никакъв случай, понеже чета книги за децата и отглеждането им и точно вчера бях стигнала до това, че няма никакъв проблем, ако детето спи 8 или 9.5 часа ;)
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Осем начина да засилите имунитета на вашето дете!

Мнениеот pepa1974 » 20 Фев 2014, 17:27

julianne, бихте ли ми изпратили някаква препратка към тази информация, защото въпросът ме интересува наистина.Благодаря!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот Lollipop » 04 Дек 2014, 12:47

Двоумя се, нямам точен и окончателен отговор. Има своите ползи да се приемат някакви имуностимулатори, но от друга страна се чудя, не е ли по-добре организма сам да си "създаде" необходимите му сили за побеждаване на болестите? :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимн

Мнениеот Rali_hr » 10 Дек 2014, 13:55

nadya написа:
sanya написа:За високата температура съм най-доволна от свещичките Ефералган - много бързо я свалят. Иначе си имам и Нурофен вкъщи, и го давам, ако температурата е по-ниска от 39 градуса. Моята педиатърка ми е казала до 38 градуса да не давам никакви лекарствени препарати, защото организма се опитва сам да се справи с проблема... Лошото е, че децата много бързо вдигат висока температура и има опасност да направят гърч.

За температура при децата много помага отвара от горско сено, но трябва да е наистина горско, демек набрано от полянка в гората :roll: Свекърва ми ми беше подарила книжката на Ванга, но не й бях обръщала внимание досега... Има страхотни рецепти, които наистина помагат и са ефективни. След като се направи отварата от горско сено, детенцето се облива с нея, а може и направо да се изсипе в коритцето и да се направи баня.

Ама студена ли тази вода? :) Ако е студена, предполагам, че ще стане с всякаква вода, дори без конско сено вътре...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот Anka » 17 Дек 2014, 16:32

Сега мисля, че се пият твърде много глупости .. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот Jully » 24 Юни 2015, 15:58

Дъщеря ми не вдига почти никога температура и доста бързо я лекувам.Винаги ѝ правя компресите с извара, докато малкия гори винаги от температура и при него тези компреси няма как да се приложат, докато не се свали температурата. Тогава давам винаги ефералган, знам за идеята организма да си сваля по малко температурата и т.н. но за мен е страшно да се стои с много висока температура, по-добре едно лекарство, пред това да се гърчи с часове на ръба на критичните стойности.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимн

Мнениеот Kaya » 12 Авг 2015, 09:51

sanya написа:За високата температура съм най-доволна от свещичките Ефералган - много бързо я свалят. Иначе си имам и Нурофен вкъщи, и го давам, ако температурата е по-ниска от 39 градуса. Моята педиатърка ми е казала до 38 градуса да не давам никакви лекарствени препарати, защото организма се опитва сам да се справи с проблема... Лошото е, че децата много бързо вдигат висока температура и има опасност да направят гърч.

Гърчовете могат да се случат и на 37 градуса, ако е предразположена, така че това не е вярно :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта