Осем начина да засилите имунитета на вашето дете!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот Rali_hr » 12 Авг 2015, 11:15

Според мен няма начин да се справите с болестите на детето. Все ще си изгради имунитет когато му дойде времето, колкото и хапчета да давате профилактично.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот Kremiliya » 12 Авг 2015, 13:12

Rali_hr написа:Според мен няма начин да се справите с болестите на детето. Все ще си изгради имунитет когато му дойде времето, колкото и хапчета да давате профилактично.

до някъде си права, ама все пак ние като родители трябва да му помогнем да си оправи и подсили имунитета :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот Malina » 12 Авг 2015, 14:36

В градината има някои деца, които много боледуваха в 1-ва група, почти не ги виждахме. За щастие сега не е така, но пък за сметка на това в момента други боледуват, така че май наистина трябва да се изгради имунитет, но в никакъв случай не бива да се забравя витаминозното и правилно хранене, което да помага на детето да се справя с вирусите.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Осем начина да засилите имунитета на вашето дете!

Мнениеот niya_mazova » 02 Сеп 2016, 17:16

Особено самолечението и лечението с антибиотици срива имунитета.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот silver933 » 13 Апр 2018, 09:49

децата боледуват не само заради останалите, които идват болни, а и защото родителите не съумяваме да им изградим имунитет, държим ги затворени по цял ден, зимата ги пазим да не излязат случайно на студения коридор, да не говорим, че са навлечени във време, в което би следвало да ходят вече по къси панталони.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот Kaya » 08 Авг 2018, 15:36

Според мен имунитетът си зависи от самото дете и каквито и щуротии да му даваме няма да помогнат, особено сега модерните, които само и единствено чрез представител можеш да си купиш.. да бе да. ..
Доказани неща, като напрпимер омега-3, витамини - да, норазни водорасли и алое, с модерни презентации ме карат да се замислям преди да се купя.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот Frac » 08 Авг 2018, 17:25

Ох, изредила съм няколко и все боледуваме. То май докато не го израсте детото, каквото и да даваме, не е ясно до колко помага. Темата е спорна. От една страна не е ок на тъпчем децата си с какво ли не, но от друга страна, като майка, чиито деца редовно боледуват, се чудиш какво да даваш да не се мъчат и те, че и аз.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот Kremiliya » 09 Авг 2018, 09:14

Наистина родителите изпадат в безизходица, а с това натоварено ежедневие, което имаме и възрастните, много ясно осъзнаваме всяко отсътвие и разболява не децата ни. Не че ние не сме боледували като малки, но имаше възможност да бъдем гледани и на никой не му е правило чак толкова голямо впечатление, както в момента, когато постоянно се говори за болнични.
Затова и родителите се чудят какво да дадат на децата си, за да бъдат здрави, да нае отсъстват и да не се застрашава по тоя начин целия социален живот на цялото семейство, колкото и грозно да звучи, в наши дни и децата ни не могат да си позволят да боледуват. :-|
Има все пак някои народни методи, които доказано помагат, като например, сиропът от черен бъз. Аз лично бих избрала народната медицина, пред прехвалени препарати от аптеки и дистрибутори.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот Pipilota » 08 Окт 2018, 19:12

Трябва децата да ядат разнообразно, за да могат да изграждат здрав имунитет. Важото е да се научим да ги храним богато, а не с еднообразни неща, които да им вредят в дългосрочен план. Знам, че е по-лесно да им дадем салам на филия, ама това не помага за здраво тяло.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот _Лилия_ » 16 Ное 2018, 12:50

Сина ми беше така - вече можех да предвидя кога какво ще лепне, според сезона...Освен че трябва да се израсте, аз му давах пчелно млечице в преходните сезони.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта