Осем начина да засилите имунитета на вашето дете!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот georgia » 11 Апр 2011, 11:06

Отварям тази тема, впечатлена от факта, че все повече педиатри препоръчват използването на медикаменти за подсилване на имунната система при бебетата и малките деца, като: ИМУНОКИНД,ИНФЛУЦИД,ХОМЕОЖЕН 9 и др.Хомеопатията като превенция срещу болестите започва да се налага все по успешно през последните години. Въпросът обаче е, доколко можем да разчитаме на тези средства? Наистина ли укрепват организма на децата ни и създават висока имунна защита? Противоречиви са мненията на специалистите и пациентите относно използването на имуностимулатори в ранна възраст. Много са привържениците на тезата, че имунитет се гради с естествени, природни средства, а не с хапчета.

Какво е мнението ви за имуностимулаторите и хомеопатията? Използате ли ги за превенция и лечение на вашите деца?
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот southern_sun » 11 Апр 2011, 13:18

ИНФЛУЦИД и ХОМЕОЖЕН 9 не са ли за възрастни?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот georgia » 11 Апр 2011, 14:16

Аз ги давам на сина си откакто е навършил 1 година по предписание на педиатъра. Знам, че са подходящи както за възрастни, така и за малки деца. :)
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот southern_sun » 11 Апр 2011, 14:34

И какъв е ефекта от приема им?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот georgia » 11 Апр 2011, 14:46

Ефектът е, че след като в продължение на 5 месеца не съм спирала да давам хомеопатия, тази зима се разминахме само с една лека настинка - няколко дни запушено носле и нищо повече. А и при поникването на зъбките не вдигаме температура, както беше преди година, когато ни излизаха първите зъбчета. Тогава появата на всеки зъб беше съпроводен с висока температура за 2-3 дни.
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот perla197811 » 18 Юни 2011, 15:22

хомеопатията е добра...жалко, че на нас не ни помагаше :(
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот Stella_Artois » 22 Юни 2011, 13:35

За имуностимулаторите! Храната, която приемаме е не достатъчна за да осигури нужните витамини и минерали на организма. Когато бях малка си спомням, че ми даваха много витамини и за това рядко се разболявах.
Stella_Artois
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Юни 2011, 11:01

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот qproin » 29 Окт 2011, 14:02

Аз не съм давала нищо, и не знам дали има ефект. засега се стремя да ограничавам контактите с болни, но не мисля, че детето ми е устойчиво на вируси.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот lallali » 07 Яну 2012, 17:43

Здравейте, приятели!

Позволявам си да открия нова тема, в която всички майки да споделяме опита, който трупаме ежедневно в грижи за детето ни, което боледува често - или от настинка, или пък от възпалени сливици, или от бронхит... диагнозите са много и уви, почти в 90 процента, според личния лекар, са лечими единствено с антибиотици. Твърдо убедена съм, че има и други начини, освен бабините рецепти, разбира се. Споделете колко време изчаквате, преди да посегнете към антибиотика, с какво сваляте температура, с какво лекувате настинка, какви имуностимулатори ползвате.

Моята дъщеря скоро ще навърши 7 и честно казано имам горчив опит с нейното боледуване. За първи път беше с възпаление на сливиците на 6-месечна възраст, тогава изписаха и първия антибиотик. И от тогава на всеки три месеца, на всеки един - антибиотик. Дали за възпалено гърло, дали заради бактерия, имаше дори случай, в който бяха изолирали 2 бактерии в един и същи момент, и съответно й бяха изписали 2 антибиотика! Сложихме ваксина, действаща срещу няколко вида бактерии, но положението е същото - възпалени сливици всеки месец, придружено с хъркане през нощта, а понякога и с висока температура, а лечението, което ни назначава лекарят, е винаги с антибиотици.

Вече започнах да се престрашавам и забавям антибиотика колкото е възможно повече, давам Тонзилотрен /има тема и за това лекарство във форума, където споделих мнението си/ и съм много доволна.

Споделете и вие опита си и дано да си бъдем полезни!
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимн

Мнениеот Nina D » 09 Яну 2012, 15:03

Здравейте! За съжаление и аз съм от отбора на майките с често боледуващи деца!Моята дъщеря е на 5 и съм се видяла в чудо с нея. Имам и син, който е 10-годишен, с него не съм имала почти никакви проблеми, но с малката съм постоянно под напрежение. Почти всеки месец е на антибиотик и също като при вас ни се е случвало да й даваме по два антибиотика наведнъж! Пълен ад! Но ефектът е временен.Оздравява за една седмица, две най-много и всичко отново започва отначало. В повечето случаи възпалените сливици се дължат на бактерии! Не знам откъде ги лови тези бактерии, не е нормално това! Всеки път, като й направят посявка, хващат по някой бактерия!
Ето какво направих. Поразпитах мои приятели, които се лекуват изцяло с алтернативна медицина, почетох доста по темата и започнах с лечението. Тъй като при последните посявки беше изолирана бактерията Стафилококи, взех хомеопатичното лекарство Staphyllococcinum 15 CH и започнах да й давам по тази схема /препоръчана от мой приятел, запознат с хомеопатията/ по 5 зрънца под езика преди лягане през вечер. Зрънцата се оставят да се разтопят в устата. Добре е да се прави няколко месеца, а когато завърши курсът на лечение, се дават по 10 зрънца веднъж седмично.
Така ние излекувахме тази коварна бактерия! Никакви антибиотици не се правят с нея, вярвайте ми, а по думите на много мои познати лекари, бактерията устоява на повечето антибиотици!
Nina D
 
Мнения: 29
Регистриран на: 09 Яну 2012, 14:40

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта