Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Мнениеот FramarModRosi » 12 Дек 2012, 16:38

За или против задължителната за 4-годишните малчугани забавачка?
FramarModRosi
 
Мнения: 321
Регистриран на: 12 Дек 2012, 15:27

Re: Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Мнениеот сиско » 13 Дек 2012, 10:01

Аз съм против! Ние живеем на село и нямаме детска градина в селото. Всекидневното водене и връщане до близкият град ни коства около 150 лв. на месец. Как така ще ни задължават, ние дали ще имаме средства всеки месец. Да ни осигурят детска градина в селото или да ни покриват разходите за път, ще си водя детето всекидневно!
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Мнениеот rossitta » 13 Дек 2012, 10:16

Съгласна съм със сиско...Моите причини са от друг характер. Смятам,че родителите, които имат възможност да се грижат за децата си, трябва да имат право да го направят. Аз например съм на мнение, че детето има право на възможно по-дълго и безгрижно детство...именно затова моята дъщеря започна училище от 7 годишна възраст. Как така ще задължават родителите? Те са тези, които трябва да изберат как да възпитават децата си...не смятате ли?
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Мнениеот valiart » 25 Дек 2012, 22:37

Какво е това нещо: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!? Някакви измислици пак...Това дете си има майка и баща и те решават какво е най-добро за него! Аз съм против всичко задължително :!:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Мнениеот desita@ » 27 Дек 2012, 22:26

valiart написа:Какво е това нещо: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!? Някакви измислици пак...Това дете си има майка и баща и те решават какво е най-добро за него! Аз съм против всичко задължително :!:

Напълно подкрепям казаното,вече се чудят каква глупост да измислят и да разрушават детството на децата ни.
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Мнениеот VentsislavaK » 28 Дек 2012, 09:15

Аз също не разбирам защо го направиха задължително.Лично аз не мога да си позволя да не ходя на работа,но ако имах тази възможност бих си стояла в къщи да си гледам децата.Те просто им отнемат детството!Не е нормално според мен и да правят тестове на 3-4 годинки за да видят нивото им :cry: Моят син проговори сравнително късно,но това не означава че е изостанал-въпреки това сега е предучилищна група в градината и се справя много добре със всичко те искат да им лепнат етикети още от яслата ако може.Не разбирам на къде отива образованието в нашата родина
VentsislavaK
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Дек 2012, 08:54

Re: Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Мнениеот ninars » 28 Дек 2012, 11:03

Aз мисля, че все още не са направили забавачката задължителна.Въпросът още е в процес на обсъждане и се надявам да вложат малко разум и да не го приемат.Не е нормално на отнемат правото на избор на родителите!
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Мнениеот Cuddy » 29 Дек 2012, 16:16

Против съм. Разбирам ги прекрасно, че искат да социализират малцинствата, но да налагат терор на децата от толкова ранна възраст... не ми се вижда особено здравословно.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Мнениеот sunnyr » 17 Яну 2013, 09:57

Добре, че след протести на будни родители, управляващите се вразумиха частично...Сега ще обмислят възможност за обучение вкъщи на онези деца, чийто родители смятат, че е абсурдно детето им да ходи на предучилищна от 4 години.Има ли изобщо такива, които го смятат за добра идея...?
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Какво е мнението ви за задължителната забавачка?

Мнениеот geriva » 19 Фев 2013, 18:45

sunnyr написа:Има ли изобщо такива, които го смятат за добра идея...?

Едва ли има. Това както и да го погледнеш си е нарушаване на чисто човешкото право да се грижиш за детето си в толкова решаващите първи години от живота му. Както е тръгнало- ще раждаме и ще ни ги вземат още от родилното. :shock:
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта