Пробиотици - какво знаете за тях?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Пробиотици

Мнениеот valiart » 22 Окт 2011, 21:35

За пробиотиците не съм чула нещо анти досега. Мисля, че е добре да се приемат, но все пак с едно на ум. Понеже са нещо ново и не се знае в последствие какви отзиви ще завалят за тях...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Пробиотици

Мнениеот qproin » 23 Окт 2011, 13:44

Давах на бебето ми адаптирано мляко с пробиотици, тъй като имаше проблеми със стомахчето. Мисля, че добре се повлия и все повече фирми ги използват в бебешките храни.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Пробиотици

Мнениеот bubulina » 24 Окт 2011, 13:46

Добре е за малките деца да се дава повече естествени пробиотици. Затова яжте кисело мляко и сирене, но само домашно, защото в другото няма НИЩО.
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Пробиотици

Мнениеот Angelovamaria » 22 Ное 2011, 15:39

valiart написа:За пробиотиците не съм чула нещо анти досега. Мисля, че е добре да се приемат, но все пак с едно на ум. Понеже са нещо ново и не се знае в последствие какви отзиви ще завалят за тях...

След 10-тина 15 години ще разберем дали е било за добро това залитане към пробиотиците с подод и без повод. Уви , опитните зайчета сме ние ,децата ни ,дори новородените!
Angelovamaria
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Ное 2011, 16:27

Re: Пробиотици

Мнениеот eli » 22 Ное 2011, 17:04

Пробиотиците са жизнено важни за организма на всеки го. Без тяхната употреба при най- обикновенната настинка и ще сме като парцали.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Пробиотици

Мнениеот valiart » 22 Ное 2011, 23:47

Angelovamaria написа:
valiart написа:За пробиотиците не съм чула нещо анти досега. Мисля, че е добре да се приемат, но все пак с едно на ум. Понеже са нещо ново и не се знае в последствие какви отзиви ще завалят за тях...

След 10-тина 15 години ще разберем дали е било за добро това залитане към пробиотиците с подод и без повод. Уви , опитните зайчета сме ние ,децата ни ,дори новородените!


Абсолютно точно казано!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Пробиотици

Мнениеот qproin » 23 Ное 2011, 16:36

А за Био Гайя някой има ли мнение?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Пробиотици

Мнениеот mimeto1 » 02 Дек 2011, 11:47

Аз и дъщеря ми използваме Linex forte -много добре ни се отразява,особено след прием на антибиотици.След като пие антибиотик,дъщеря ми почти винаги получаваше разстройство,а като го приема с Linex няма проблем със стомаха.Като цяло не знам доколко са полезни пробиотиците,но явно действието им е доста добро!
mimeto1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Дек 2011, 17:30

Re: Пробиотици

Мнениеот pasta » 13 Дек 2011, 11:08

Запасете се с пробиотици

Сигурно сте чували за пробиотиците и тяхната полза. Те са живи микробни хранителни добавки, които са изключително полезни за вътрешния микробен баланс на човек. Благодарение на тях организмът възвръща нормалното равнище на добри бактерии и повишава имунитета си. Вече има редица доказателства, че те намаляват холестерола, регулират кръвното налягане, предпазват от заболявания на дебелото черво (включително и рак). Освен това пробиотиците успешно се борят със стреса. Съществуват около 500 различни вида добри бактерии. Двете най-често срещаните групи пробиотични бактерии са Lactobacillus и Bifidobacterium. Първата група често се концентрира в долните участъци на тънките черва, докато Bifidobacterium – в дебелите. Как можете да се запасите с пробиотици кои са най-добрите източници на тези живи микробни добавки?

Кисело мляко. Без съмнение млякото е един от най-известните и най-често споменаваните източните на пробиотици. То съдържа т.нар. “добра бактерия” – лактобацилус, която се грижи за здравето на стомаха и червата. Консумацията на кисело мляко помага за различни стомашно-чревни заболявания като язва, колит, гастрит и др.

Кисело зеле. Ферментиралото зеле също е богато на пробиотици. Малко хора знаят, че тази така ароматна храна е мощен имуностимулант. Киселото зеле е сред едно от най-предпочитаните корейски ястия именно поради това си качество.

Меко сирене. Един от най-добрите източници на пробиотици е сиренето Гауда. Ако сте любители на специфичните ароматни сирена, добре е да сте на ясно, че те са много полезни за стомаха, червата и имунната ви система.

Пробиотични добавки. За съжаление живите микроби са много чувствителни и повечето от тях бързо умират в естествената си среда след обработката и консервацията на млеката и млечните продукти. Ето защо вече е трудно да се набавят пробиотици чрез храната. Добрата новина е, че те могат да се приемат ежедневно с таблетки, които ще ви осигурят здрав стомах и ще укрепят имунната ви система.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Пробиотици

Мнениеот evigri » 23 Яну 2012, 14:50

Здравейте и от мен :) Някой от Вас има ли информация дали Лактофлор био плюс може да се приема от и бременни жени?
Благодаря Ви предварително!
evigri
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Яну 2012, 14:44

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта