Пробиотици - какво знаете за тях?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Пробиотици

Мнениеот eli » 27 Яну 2012, 12:16

Според мен,, не би трябвало да има проблем, моя приятелка го е приемала по време на бременност. Но все пак се консултирай с медицинско лице, за твое спокойствие. ;)
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Пробиотици

Мнениеот Lidia212 » 07 Фев 2012, 18:45

Здравейте! Сашетата във вода ли трябва да се разтварят и има ли значение дали се пият преди или след храна?
Lidia212
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Яну 2012, 14:00

Re: Пробиотици

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 16:14

Аз не съм пила пробиотици , но съм давала на детето си...и въпреки че аз не съм пробвала съм ги препоръчвала на сестра си.. :D
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Пробиотици

Мнениеот borislav.bo » 08 Фев 2012, 17:09

Lidia212 написа:Здравейте! Сашетата във вода ли трябва да се разтварят и има ли значение дали се пият преди или след храна?

Прахчетата се разтварят в малко вода или сок, приемат се преди хранене. ;)
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Пробиотици

Мнениеот southern_sun » 20 Мар 2012, 12:43

Говорим за пробиотиците, но знаем ли какво представляват в действителност?

В организма на човек се съдържат над 400 пробиотични бактерии, които намаляват растежа на вредните бактерии. При приема на антибиотици се се унищожават полезните бактерии, заедно с вредните и се нарушава естествената флора в стомаха на човек. Пробиотиците се препоръчват при лечение на: гастрит, нередовен стомах, диария, запек, колити, антибиотича терапия, пролеми с устната кухина, гингивит и стоматити. А също така и за лечение на: инфекции на пикочните пътища, алергии, заболявания на черния дроб, панкреаса, дори и при предотвратяване на повторна поява на рак на дебелото черво и пикочния мехур.
Пробиотиците се различават от пребиотиците по това, че са не-смилаеми съставки в храните, използвани за стимулиране на пробиотичните бактерии в организма. Инулинът е пребиотик, който не се усвоява от човешките ензими и е хранителна среда за микроорганизмите населяващи червата.
Пробиотиците се срещат в естествена среда в киселото мляко, прясното мляко, киселото зеле соеви напитки и др.
Пробиотиците могат да се използват както от кърмачета, така и от възрастни, употребяват се при диария, вследствие на антибиотично лечение или инфекция, вирусни и бактериални чревни инфекции, подуване на корема и газове, колики при бебета и малки деца, понижен имунитет.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Пробиотици

Мнениеот roxy » 07 Юни 2012, 11:26

Пробиотиците са задължителни при прием на антибиотици, защото възстановяват чревната флора. Най-доволна съм от Лактофлор - не са скъпи, а действат много по-добре от останалите прехвалени марки. Минала съм през няколко варианта, но тези пробиотици ми действат най-добре.
roxy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 04 Юни 2012, 11:19

Re: Пробиотици

Мнениеот the princess » 20 Окт 2012, 18:11

От известн време от определени храни имам разтройство, което продължава понякога с дни. Личната лекарка ми изписа пробиотици на Био Гая, дали са добри и ще ми помогнат ли?
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Пробиотици

Мнениеот Smilqna » 05 Ное 2012, 11:28

the princess написа:От известн време от определени храни имам разтройство, което продължава понякога с дни. Личната лекарка ми изписа пробиотици на Био Гая, дали са добри и ще ми помогнат ли?

Аз ползвам Био-култ и за сега съм доволна, мисля че излиза по евтино от колкото да ползваш Биогайа.Пробиотика се пие дълго време ако искаш да има продължителен ефект, а не временно облекчаване.Биогайа са 10 таблети около 12 лева а Био-култ 120 таблети около 70 лева.
Smilqna
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Окт 2012, 19:54

Re: Пробиотици

Мнениеот AlAl » 20 Ное 2012, 01:52

eli написа:Аз не приемам никакви допълнителни пробиотици, освен естествените които са в храната.


Много невежо мнение. Какви "естествени" и "изкуствени" пробиотици измисли, само ти си знаеш. Очевидно нямаш никаква идея какво е пробиотик, а след като мислиш, че го има в бананите, хептен си в заблуда. Пробиотикът е жив организъм-бактерия, който по някакъв начин подпомага здравословното състояние на хоста си. Не може да намериш пробиотици в зеленчуци и плодове, които не са били подложени на някакъв вид ферментация (по-горе се спомена киселото зеле). Най-добрият източник на пробиотици са млечно-киселите продукти, преминали ферментация като кисело мляко и отлежали сирена (голяма заблуда е, че има много пробиотици в прясното сирене например, но отлежалият чедар например бъка). За жалост тяхната консумация не е достатъчна при проблеми с храносмилането след антибиотично лечение например и логично човек прибягва до добавка. Няма най-добри или най-лоши пробиотици. Най-добре е да приемате такива, които нямат разни добавки, дори да звучи много шик да пиеш пробиотик с екстракт от лавандула например. Внимавайте много и с пробиотици, които изискват съхранение в хладилник - при тях дори 30 минути на по-висока температура са пагубни и понижават многократно ефективността им.
Още веднъж подчертавам, за да няма заблуда - НЯМА ПРОБИОТИЦИ В ПРЕСНИТЕ ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ.
AlAl
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2012, 01:39

Re: Пробиотици

Мнениеот AlAl » 20 Ное 2012, 01:54

eli написа:Домашното мляко си е най-добрият пробиотик, за съжаление нямаме млекодайни животни на село, малко останаха дето се занимават с отглеждане, а млякото от големите ферми докато стигне до нас вече не е мляко :(


В домашното прясно мляко НЯМА пробиотици и то не е пробиотик!
AlAl
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2012, 01:39

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта