Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 29 Сеп 2011, 22:52

yuliyana написа:Здравейте, преди 2 месеца ми премахнахте 2 фисури.Минал ли е рисковия период? Може ли да се смята за успешна процедурата?Могат ли пак да се появят фисурите?


Здравейте, ако нямате болки и секреция значи всичко е наред и рисковият период е преминал. Рискът от рецидив е по-малък от 5%. Старайте се все пак да няма запек
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот me123 » 30 Сеп 2011, 13:52

Д-р Матев,

Въпрос за хемороиди.

Попринцип през годините имам сърбеж, който ту се появява, ту спира. Също и усещане за дискомфорт. Рядко има прокървяване по хартията.

Как то и да е, с това се оправям, но преди 2 дена се появи бучка отвън (около сантиметър два от ануса, която е твърда и боли при натиск, колкото грахово или бобено зърно). Това външен хемороид ли е? От само себеси ли ще мине или трябва да правя нещо допълнително?

Благодаря за отговора!
me123
 
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Авг 2011, 16:45

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 03 Окт 2011, 13:21

Д-р Матев,

Въпрос за хемороиди.

Попринцип през годините имам сърбеж, който ту се появява, ту спира. Също и усещане за дискомфорт. Рядко има прокървяване по хартията.
Как то и да е, с това се оправям, но преди 2 дена се появи бучка отвън (около сантиметър два от ануса, която е твърда и боли при натиск, колкото грахово или бобено зърно). Това външен хемороид ли е? От само себеси ли ще мине или трябва да правя нещо допълнително?


Здравейте, най-вероятно е външен хемороид с тромбоза, за съжаление по вашето описание на може да се различи от възпаление на жлези около ануса. Ако не повипавате температура и болката намалява от ден на ден по-скоро е външен хемороид. Може да ползвате флеботропни медикаменти.
Кураж и Ви желая бързо оздравяване!
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот me123 » 03 Окт 2011, 18:07

Dr Atanas Matev написа:
Д-р Матев,
Здравейте, най-вероятно е външен хемороид с тромбоза, за съжаление по вашето описание на може да се различи от възпаление на жлези около ануса. Ако не повипавате температура и болката намалява от ден на ден по-скоро е външен хемороид. Може да ползвате флеботропни медикаменти.
Кураж и Ви желая бързо оздравяване!


Топцица колко бобено зърно е. Не боли освен при натиск. Сякаш леко намаля. Бихте ли ми препоръчали нещо от тези "флеботропни медикаменти"? Аз за сърбежа и дискомфорта напоследък ползвам Хемоклин и има добър ефект.
me123
 
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Авг 2011, 16:45

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 04 Окт 2011, 11:34

Например; Детралекс, Диокет, Флебодия и др.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Fifi » 05 Окт 2011, 23:42

Здравейте този форум е чудесен за хора в моето състояние :) Та на въпроса преди 2-3 години докато се миех напипах нещо малко релефно на 1 см във вохода на ануса си , не посетих лекър и аз незнам защо .. :? Сега напипах пак същото нещо и реших да го погледна в огледалото при самият напън излезе нещо червено с големината на череша не беше това което съм опипала прегледах доста форуми за хемороиди и снимки и да на снимките е същото като това което видях , само че мен никога не ме е боляло , сръбяло и прочие.. случвало се е да има кръв след ихождане но само при силно напъване. В момента не съм в България и нямам бъзможност да отида на лекър,силно съм притеснена и просто вие сте ми спасението :roll: какво може да е според вас ? :?:
Fifi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2011, 23:21

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот yuliyana » 10 Окт 2011, 01:05

Благодаря ши за отговора! Казвате да не получавам запек, но организма ми е свикнал на "Сена" - 12 години.Сега ги намалих от 5 на 3 хапчета, но вече трети месец пия и Лактулоза заедно със Сената.Ако спра всичкото това, запекът ми е в кърпа вързан.Вредно ли е да се пие Лактулозата продължително време?
yuliyana
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 22:25

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот ivi » 11 Окт 2011, 04:14

Здравейте, въпросът ми е следния: имам спазми, съкращаващи аналния сфинктер, които се появяват предимно в легнало положение на тялото. Как може да се преодолее това?
ivi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2011, 03:44

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 11 Окт 2011, 15:25

ivi написа:Здравейте, въпросът ми е следния: имам спазми, съкращаващи аналния сфинктер, които се появяват предимно в легнало положение на тялото. Как може да се преодолее това?



Здравейте, много е вероятно да имате прокталгия фугакс, особено ако оплакванията Ви се появават през нощта.
Не мога да Ви давам препоръки за лечение, без да съм сигурен в диагнозата. Не е нещо опасно , в смисъл, не съкращава живота и не се превръща в някакво друго заболяване.
Често оплакванията отзвучават спонтанно и без лечение. Но ако не се получи така са необходими допълнителни изследвания.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот nikolova » 14 Окт 2011, 09:01

Dr Atanas Matev написа:Здравейте, специалист съм в лечението на болести на ануса и ректума. Тук можете да зададете вашите въпроси свързани с хемороиди , анална фисура, фистули и други болести на ануса. Повече информация за мен можете да откриете тук.

здравейте.на 10.10. сърругът ми беше опериран с диагноза фисура ани.след операцията установиха следното-при експлорацията и огледа на аналното пространство се опипа долния полюс на гроздовидна мековата ту формация,която ангажираше около 2\3 от лумена на червото на около 7-8 см. от л.а.р.умерено кървене,обилно количество течни изпражнения,не можа да се вземе биопсичен материал.мола за съвет-къде да отиваме и какво да правим.
nikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Окт 2011, 08:27

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта