Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот luxera1 » 14 Мар 2014, 18:15

3дравейте д-р Mатев . днес като ходих по голяма нужда след изхождане забелязах в края малко кръв .. нормален цвят на кръв (ален) имам хемороиди- на 22 години съм.искам да ви попитам дали това е нещо лошо и притеснително.
luxera1
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2013, 16:12

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот pernik » 16 Мар 2014, 12:42

Доктор Матев, най-сърдечни поздрави от гр. Перник! След като много пъти попадах на вашето име в нашето интернет пространство и все положителни неща прочетох за Вас из българските форуми реших да ви потърся с търсачката и попаднах на този богат форум който сте създали… изчетох десетина страници, впечатлих се! Реших и аз да ви пиша. Ще Ви бъда много благодарен, да получа мнение и съвет от Вас!
Мъж на 45г. съм. Хемороиди по-сериозни имам от 10 години. От тогава не използвам тоалетна хартия, бани с розов разтвор на калиев перманганат помагаха… През 2008 започнаха да пролабират всеки път след изхождане и ръчно ги репонирам, прибират се всичките. Тогава имаше период и с обилно кървене, по някой път и тънка струйка кръв под налягане. Без болки… Към днешно време отдавна не кървят, но са значително по-големи когато излизат след изхождане и часове, понякога през целия ден след това, болят… Най-големия проблем е, че от няколко месеца започнаха да излизат навън не само след изхождане а спонтанно; почти всеки ден и по няколко пъти на ден. При ходене 500 метра и трябва да се скривам някъде и да ги прибирам, иначе се усложняват, естествено. Поне два пръста е нужно да използвам при прибиране след изхождане, толкова са големи. При другите случаи на пролабиране през деня се оправям понякога и само с един пръст. Преди година след една по-лека криза, ходих за първи път на лекар по тоя въпрос; беше частен кабинет във бившата поликлиника на ВМА София. Понеже не знаех тогава какъв точно специалист ми трябва (а именно проктолог или ректален хирург) попаднах на първия хирург, който мисля че беше сърдено съдов. Прегледа беше чрез ректално туше, но хемороидите си бяха вътре вкарани, така и не се виждат. Той ме успокои тогава че не са много зле, не са тромбирали и ми изписа Флебодия и нещо за мазане и това беше. Скоро пак правих курс с Флебодия, но този път резултат няма както преди… НАЙ-ВАЖНОТО, направих си снимки на два пъти преди месец. Две от тези снимки са когато хемороидите са излезли навън след като съм ходил до кварталния магазин, а другите три след едно еднократно силно разтройство. ИЗПРАЩАМ ЛИНК ЗА СНИМКИТЕ: https://docs.google.com/folderview?id=0 ... cslist_api
Благодаря Ви, за вниманието Докторе! Ще чакам отговор с нетърпение!
pernik
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Мар 2014, 12:24

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот swetlitoo » 17 Мар 2014, 01:37

Здравейте! Ще бъда благодарна ако изкажете мнение по въпроса ми. От 2 дни имам непрестанни болки в областта на ануса, доста силни, на моменти пулсиращи. Придружени са от сърбеж. Засегнатата област е леко подута и твърда, зачервена. Болките са много неприятни и стават все по-силни. Имам съмнение за абсцес. Възможно ли е лечение без оперативна намеса? Благодаря.
swetlitoo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Мар 2014, 01:16

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 17 Мар 2014, 10:58

luxera1 написа:3дравейте д-р Mатев . днес като ходих по голяма нужда след изхождане забелязах в края малко кръв .. нормален цвят на кръв (ален) имам хемороиди- на 22 години съм.искам да ви попитам дали това е нещо лошо и притеснително.


Здаравейте, по-скоро не е притеснително, но ако се повтаря, заповядайте за консултация.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 17 Мар 2014, 12:02

pernik написа:Доктор Матев, най-сърдечни поздрави от гр. Перник! След като много пъти попадах на вашето име в нашето интернет пространство и все положителни неща прочетох за Вас из българските форуми реших да ви потърся с търсачката и попаднах на този богат форум който сте създали… изчетох десетина страници, впечатлих се! Реших и аз да ви пиша. Ще Ви бъда много благодарен, да получа мнение и съвет от Вас!
Мъж на 45г. съм. Хемороиди по-сериозни имам от 10 години. От тогава не използвам тоалетна хартия, бани с розов разтвор на калиев перманганат помагаха… През 2008 започнаха да пролабират всеки път след изхождане и ръчно ги репонирам, прибират се всичките. Тогава имаше период и с обилно кървене, по някой път и тънка струйка кръв под налягане. Без болки… Към днешно време отдавна не кървят, но са значително по-големи когато излизат след изхождане и часове, понякога през целия ден след това, болят… Най-големия проблем е, че от няколко месеца започнаха да излизат навън не само след изхождане а спонтанно; почти всеки ден и по няколко пъти на ден. При ходене 500 метра и трябва да се скривам някъде и да ги прибирам, иначе се усложняват, естествено. Поне два пръста е нужно да използвам при прибиране след изхождане, толкова са големи. При другите случаи на пролабиране през деня се оправям понякога и само с един пръст. Преди година след една по-лека криза, ходих за първи път на лекар по тоя въпрос; беше частен кабинет във бившата поликлиника на ВМА София. Понеже не знаех тогава какъв точно специалист ми трябва (а именно проктолог или ректален хирург) попаднах на първия хирург, който мисля че беше сърдено съдов. Прегледа беше чрез ректално туше, но хемороидите си бяха вътре вкарани, така и не се виждат. Той ме успокои тогава че не са много зле, не са тромбирали и ми изписа Флебодия и нещо за мазане и това беше. Скоро пак правих курс с Флебодия, но този път резултат няма както преди… НАЙ-ВАЖНОТО, направих си снимки на два пъти преди месец. Две от тези снимки са когато хемороидите са излезли навън след като съм ходил до кварталния магазин, а другите три след едно еднократно силно разтройство. ИЗПРАЩАМ ЛИНК ЗА СНИМКИТЕ: https://docs.google.com/folderview?id=0 ... cslist_api
Благодаря Ви, за вниманието Докторе! Ще чакам отговор с нетърпение!


Здравейте, Вие сте за оперативно лечение. За съжалени сте пропуснали момента за неоперативните методи преди години. Поради добре описаните симптоми и качествени снимки мога да Ви предложа направо лечение, понеже считам диагнозата за несъмнена. Използвам модифициран Метод на Милиган - Морган, който е оперативен метод. Ще се излекувате трайно. повече на сайта ми www.hemoroidi.bg
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот luxera1 » 17 Мар 2014, 13:04

Dr Atanas Matev написа:
luxera1 написа:3дравейте д-р Mатев . днес като ходих по голяма нужда след изхождане забелязах в края малко кръв .. нормален цвят на кръв (ален) имам хемороиди- на 22 години съм.искам да ви попитам дали това е нещо лошо и притеснително.


Здаравейте, по-скоро не е притеснително, но ако се повтаря, заповядайте за консултация.


3дравейте д-р Mатев.това ми се случва за 2 път .първият път беше преди 6 7 месеца
luxera1
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2013, 16:12

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 18 Мар 2014, 12:37

luxera1 написа:
Dr Atanas Matev написа:
luxera1 написа:3дравейте д-р Mатев . днес като ходих по голяма нужда след изхождане забелязах в края малко кръв .. нормален цвят на кръв (ален) имам хемороиди- на 22 години съм.искам да ви попитам дали това е нещо лошо и притеснително.


Здаравейте, по-скоро не е притеснително, но ако се повтаря, заповядайте за консултация.


3дравейте д-р Mатев.това ми се случва за 2 път .първият път беше преди 6 7 месеца



Заповядайте на консултация при зачестяване на оплакванията.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот scorpita » 20 Мар 2014, 20:06

Здравейте, д-р Матев, виждам, че отговаряте на въпроси в темата вече 3 години, надявам се да помогнете и на мен и предварително Ви благодаря.
Започвам с това, че съм бременна (7-ми месец). Имам външен хемороиден възел от години, но до сега не ми е правил почти никакви проблеми, ставал е чувствителен няколко пъти леко, но винаги се е оправял без моя намеса в рамките на 2-3 дни. От 2 дни обаче това малко възелче се превърна в огромна възпалена маса с размери около 1х2см, която естествено боли до степен, в която не може да бъде игнорирана. Пробвах компрес със смрадлика - никакъв ефект, нито от билковото кремче, с което мазах няколко пъти (Fitoroid). Нямам запек и внимавам с какво се храня, все още обаче работя - седнала.
Знам, че хемороидите са сравнително често срещани при бременност, но не съм сигурна до колко моето състояние е в рамките на "нормалното" и дали не изисква по-сериозно внимание, затова се обръщам към Вас.
Има ли какво да направя за облекчаване на състоянието преди да родя, какво бих могла да използвам за намаляване на хемороида и успокояване на болката и дразненето?
Още веднъж Ви благодаря!
scorpita
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Мар 2014, 19:56

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 20 Мар 2014, 23:27

scorpita написа:Здравейте, д-р Матев, виждам, че отговаряте на въпроси в темата вече 3 години, надявам се да помогнете и на мен и предварително Ви благодаря.
Започвам с това, че съм бременна (7-ми месец). Имам външен хемороиден възел от години, но до сега не ми е правил почти никакви проблеми, ставал е чувствителен няколко пъти леко, но винаги се е оправял без моя намеса в рамките на 2-3 дни. От 2 дни обаче това малко възелче се превърна в огромна възпалена маса с размери около 1х2см, която естествено боли до степен, в която не може да бъде игнорирана. Пробвах компрес със смрадлика - никакъв ефект, нито от билковото кремче, с което мазах няколко пъти (Fitoroid). Нямам запек и внимавам с какво се храня, все още обаче работя - седнала.
Знам, че хемороидите са сравнително често срещани при бременност, но не съм сигурна до колко моето състояние е в рамките на "нормалното" и дали не изисква по-сериозно внимание, затова се обръщам към Вас.
Има ли какво да направя за облекчаване на състоянието преди да родя, какво бих могла да използвам за намаляване на хемороида и успокояване на болката и дразненето?
Още веднъж Ви благодаря!


Здравейте, как да се постъпи е строго индивидуално. Зависи какви страдания изпитвате. Ако положението е търпимо-търпете, ако е нетърпимо / невъзможност за сядане, сън,някакви действия/ е възможно и отстраняване на външен тромбозирал хемороид въпреки бременността Ви. Все пак е последен тримесър. Можете да мажете с лекарства за хемороиди, но не може да се разчита на сигурен резултат.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот ani_s » 23 Мар 2014, 02:51

Здравеите др.Матев,имам анална фисура и след около 3 мес.мазане с дилтиазем болките ми изчезнаха.Отидох на контролен преглед ,лекарят ме огледа с ректоскоп и ми каза че всичко е идеално,фисурата е зараснала.Още след прегледа обаче започна да ме боли кадето беше фисурата.На следващия ден дори болката се позасили.Мазах се с дилтиазем ,но мисля че не ми деиства.Реших да пробвам с гентамицин и получих облекчение,но след няколко часа ми се образува нещо като твърда пъпка на изхода на ануса ,там кадето започваше фисурата.Правя и бани със смрадлика всеки ден от месеци.Притеснявам се от инфекция,абсцес.С какво бихте ми препорачали да продалжа да се мажа?
ani_s
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Дек 2013, 12:27

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта