Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 24 Мар 2014, 13:00

ani_s написа:Здравеите др.Матев,имам анална фисура и след около 3 мес.мазане с дилтиазем болките ми изчезнаха.Отидох на контролен преглед ,лекарят ме огледа с ректоскоп и ми каза че всичко е идеално,фисурата е зараснала.Още след прегледа обаче започна да ме боли кадето беше фисурата.На следващия ден дори болката се позасили.Мазах се с дилтиазем ,но мисля че не ми деиства.Реших да пробвам с гентамицин и получих облекчение,но след няколко часа ми се образува нещо като твърда пъпка на изхода на ануса ,там кадето започваше фисурата.Правя и бани със смрадлика всеки ден от месеци.Притеснявам се от инфекция,абсцес.С какво бихте ми препорачали да продалжа да се мажа?


Здравейте, вашият случай е често срещан. Консервативното лечени е имало добър резултат, но отново се появява тласък на заболяването. Фисурата Ви е вече е хронична и без да извърша безкръвна хирургична процедура за лечение, не можете да разчитате на дълготраен ефект.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот гергана жекова » 26 Мар 2014, 22:20

здравейте доктор МАТЕВ.от време навреме ми се появява по някое хемароидче след двете раждания но при мен немога да кажа чак болезнено и за два дена исчезва.но от около известно време имам болки ниско в таза след направена снимка се установи въспален нерв.радикулит.от него болките слизът и към краката.самоче от известно време имам чувството че леко ме наболява към ануса дали е възможно да е от въспалението или от нещо друго.нямам кръв в испражненията видях че е зачержено малко около ануса
гергана жекова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Мар 2014, 22:10

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот гергана жекова » 26 Мар 2014, 22:37

сега видях на входа на ануса се подават две хемароидчета може и от там да идва проблема който ту отшумява ту пак се обажда.незнам дали не е примесец и с радикулита болката да преминава по нервчета натам.как мислете докторе
гергана жекова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Мар 2014, 22:10

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот EMG » 27 Мар 2014, 03:10

Здравейте доктор Матев.Имам хроничен колит и хемороиди.В момента съм с пневмония .Как да си запазя червата при лечението с силни антибиотици? Минала година пак бях болна от пневмония и след лечението , няколко пъти постъпвах в спешна помощ с много силни болки .Моля посъветвайте ме.
EMG
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Мар 2014, 03:00

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 27 Мар 2014, 11:39

гергана жекова написа:здравейте доктор МАТЕВ.от време навреме ми се появява по някое хемароидче след двете раждания но при мен немога да кажа чак болезнено и за два дена исчезва.но от около известно време имам болки ниско в таза след направена снимка се установи въспален нерв.радикулит.от него болките слизът и към краката.самоче от известно време имам чувството че леко ме наболява към ануса дали е възможно да е от въспалението или от нещо друго.нямам кръв в испражненията видях че е зачержено малко около ануса



Здравейте, поради радикулоневрита е напълно въжможно да имате болки около аналната област.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 27 Мар 2014, 11:46

EMG написа:Здравейте доктор Матев.Имам хроничен колит и хемороиди.В момента съм с пневмония .Как да си запазя червата при лечението с силни антибиотици? Минала година пак бях болна от пневмония и след лечението , няколко пъти постъпвах в спешна помощ с много силни болки .Моля посъветвайте ме.


Използвайте пробиотици.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот pernik » 02 Апр 2014, 11:06

Dr Atanas Matev написа:
pernik написа:Доктор Матев, най-сърдечни поздрави от гр. Перник! След като много пъти попадах на вашето име в нашето интернет пространство и все положителни неща прочетох за Вас из българските форуми реших да ви потърся с търсачката и попаднах на този богат форум който сте създали… изчетох десетина страници, впечатлих се! Реших и аз да ви пиша. Ще Ви бъда много благодарен, да получа мнение и съвет от Вас!
Мъж на 45г. съм. Хемороиди по-сериозни имам от 10 години. От тогава не използвам тоалетна хартия, бани с розов разтвор на калиев перманганат помагаха… През 2008 започнаха да пролабират всеки път след изхождане и ръчно ги репонирам, прибират се всичките. Тогава имаше период и с обилно кървене, по някой път и тънка струйка кръв под налягане. Без болки… Към днешно време отдавна не кървят, но са значително по-големи когато излизат след изхождане и часове, понякога през целия ден след това, болят… Най-големия проблем е, че от няколко месеца започнаха да излизат навън не само след изхождане а спонтанно; почти всеки ден и по няколко пъти на ден. При ходене 500 метра и трябва да се скривам някъде и да ги прибирам, иначе се усложняват, естествено. Поне два пръста е нужно да използвам при прибиране след изхождане, толкова са големи. При другите случаи на пролабиране през деня се оправям понякога и само с един пръст. Преди година след една по-лека криза, ходих за първи път на лекар по тоя въпрос; беше частен кабинет във бившата поликлиника на ВМА София. Понеже не знаех тогава какъв точно специалист ми трябва (а именно проктолог или ректален хирург) попаднах на първия хирург, който мисля че беше сърдено съдов. Прегледа беше чрез ректално туше, но хемороидите си бяха вътре вкарани, така и не се виждат. Той ме успокои тогава че не са много зле, не са тромбирали и ми изписа Флебодия и нещо за мазане и това беше. Скоро пак правих курс с Флебодия, но този път резултат няма както преди… НАЙ-ВАЖНОТО, направих си снимки на два пъти преди месец. Две от тези снимки са когато хемороидите са излезли навън след като съм ходил до кварталния магазин, а другите три след едно еднократно силно разтройство. ИЗПРАЩАМ ЛИНК ЗА СНИМКИТЕ: https://docs.google.com/folderview?id=0 ... cslist_api
Благодаря Ви, за вниманието Докторе! Ще чакам отговор с нетърпение!


Здравейте, Вие сте за оперативно лечение. За съжалени сте пропуснали момента за неоперативните методи преди години. Поради добре описаните симптоми и качествени снимки мога да Ви предложа направо лечение, понеже считам диагнозата за несъмнена. Използвам модифициран Метод на Милиган - Морган, който е оперативен метод. Ще се излекувате трайно. повече на сайта ми http://www.hemoroidi.bg


Д-р Матев, Много Ви Благодаря за изчерпателния отговор!
Искам да ви попитам относно вашето предложение... Здравната каса поема ли ви процедурата Милиган-Морган? Колко се доплаща за престоя при вас в моя случай? Мога ли да се прибера след операцията дългият път до Перник? Лонго не е ли по-добрия метод (успешност, възтановяване, рецидиви)??
С Уважение
--
pernik
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Мар 2014, 12:24

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот dminkov » 02 Апр 2014, 17:45

Здравейте доктор Матев.Надявам се да ми дадете съвет.Два пъти получавам перианален абцес,след втория път ми казаха че имам фистула на 4 см и трябва да се отстрани,но трябва да изчакам да се възпали отново защото така най лесно се локализирал канала.Трябва ли пак да чакам тази болка или да предприема действия преди това и да се консултирам с друг хирург.Благодаря предварително.
dminkov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Апр 2014, 17:38

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 03 Апр 2014, 21:08

pernik написа:
Dr Atanas Matev написа:
pernik написа:Доктор Матев, най-сърдечни поздрави от гр. Перник! След като много пъти попадах на вашето име в нашето интернет пространство и все положителни неща прочетох за Вас из българските форуми реших да ви потърся с търсачката и попаднах на този богат форум който сте създали… изчетох десетина страници, впечатлих се! Реших и аз да ви пиша. Ще Ви бъда много благодарен, да получа мнение и съвет от Вас!
Мъж на 45г. съм. Хемороиди по-сериозни имам от 10 години. От тогава не използвам тоалетна хартия, бани с розов разтвор на калиев перманганат помагаха… През 2008 започнаха да пролабират всеки път след изхождане и ръчно ги репонирам, прибират се всичките. Тогава имаше период и с обилно кървене, по някой път и тънка струйка кръв под налягане. Без болки… Към днешно време отдавна не кървят, но са значително по-големи когато излизат след изхождане и часове, понякога през целия ден след това, болят… Най-големия проблем е, че от няколко месеца започнаха да излизат навън не само след изхождане а спонтанно; почти всеки ден и по няколко пъти на ден. При ходене 500 метра и трябва да се скривам някъде и да ги прибирам, иначе се усложняват, естествено. Поне два пръста е нужно да използвам при прибиране след изхождане, толкова са големи. При другите случаи на пролабиране през деня се оправям понякога и само с един пръст. Преди година след една по-лека криза, ходих за първи път на лекар по тоя въпрос; беше частен кабинет във бившата поликлиника на ВМА София. Понеже не знаех тогава какъв точно специалист ми трябва (а именно проктолог или ректален хирург) попаднах на първия хирург, който мисля че беше сърдено съдов. Прегледа беше чрез ректално туше, но хемороидите си бяха вътре вкарани, така и не се виждат. Той ме успокои тогава че не са много зле, не са тромбирали и ми изписа Флебодия и нещо за мазане и това беше. Скоро пак правих курс с Флебодия, но този път резултат няма както преди… НАЙ-ВАЖНОТО, направих си снимки на два пъти преди месец. Две от тези снимки са когато хемороидите са излезли навън след като съм ходил до кварталния магазин, а другите три след едно еднократно силно разтройство. ИЗПРАЩАМ ЛИНК ЗА СНИМКИТЕ: https://docs.google.com/folderview?id=0 ... cslist_api
Благодаря Ви, за вниманието Докторе! Ще чакам отговор с нетърпение!


Здравейте, Вие сте за оперативно лечение. За съжалени сте пропуснали момента за неоперативните методи преди години. Поради добре описаните симптоми и качествени снимки мога да Ви предложа направо лечение, понеже считам диагнозата за несъмнена. Използвам модифициран Метод на Милиган - Морган, който е оперативен метод. Ще се излекувате трайно. повече на сайта ми http://www.hemoroidi.bg


Д-р Матев, Много Ви Благодаря за изчерпателния отговор!
Искам да ви попитам относно вашето предложение... Здравната каса поема ли ви процедурата Милиган-Морган? Колко се доплаща за престоя при вас в моя случай? Мога ли да се прибера след операцията дългият път до Перник? Лонго не е ли по-добрия метод (успешност, възтановяване, рецидиви)??
С Уважение
--


Здравейте, здравната каса поема по Клинична пътека 166 и допълнително се доплаща 350 лв официално на Каса за което получавате финансов документ. На следващият ден след операцията ще можете да пътувате с кола с друг шофьор. Няма да ви е удобно, но е възможно. При желание от Ваша страна може да се удължи престоят Ви в Стара Загора преди да отпътувате. Лонго не Ви препоръчвам като операция. И другаде съм го писал за резулати след Лонго -"като е добре, е добре, като е зле е много зле"
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 03 Апр 2014, 21:10

dminkov написа:Здравейте доктор Матев.Надявам се да ми дадете съвет.Два пъти получавам перианален абцес,след втория път ми казаха че имам фистула на 4 см и трябва да се отстрани,но трябва да изчакам да се възпали отново защото така най лесно се локализирал канала.Трябва ли пак да чакам тази болка или да предприема действия преди това и да се консултирам с друг хирург.Благодаря предварително.


Здравейте, ако имате оформена фистула, не е нужно да се възпалва за да се лекувате. Има ли постоянна или периодична секреция, то Вие сте за операция.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта