Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот space1 » 07 Апр 2014, 16:05

Здравейте д-р Матев,искам и аз да попитам относно хемороиди- доста стари,повече от 30 години ги мъкна с мене,аз съм на 45 .Външни и вътрешни 4ст. с постоянен пролапс и не малко кървене по някога , и последно време доста големи и пречещи .Искам да ви попитам милиган -морган ли е най удачният метод при по стари х-ди,интересува ме също ,какво ви е мнението за Уайтхет и ТХД,за Лонго разбрах. Също ме интересува ,пролапса и външните ,как могат най- ефективно да бъдат корегирани.
space1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Апр 2014, 15:29

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот milen22 » 08 Апр 2014, 09:57

Здравейте , след толкова изчетено в интернет ме интересува може ли да се появи фистула след операция на фисура, понеже имам този проблем и все още не съм опериран за фисура. Може ли и малко повече информация за фисурата за колко време зараства и след оперативния период с какво се маже и какво трябва да се яде след това
milen22
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Апр 2014, 09:55

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот didka78 » 08 Апр 2014, 12:29

Здравейте Д-р Матев,от известно време наблюдавам малко по тесни изпражнения от обикновенно,не помня преди дали са били такива,имам чувството,че не се доизхождам,но не ми тежи,като легна по гръб сутрин имам куркане на червата,нямам болки в корема....преди време ми откриха ЖДА,лекувах я преди два месеца и скоро си правих изследвания,всичко е в норми,притеснявам се да нямам рак,чета тук из интернет и се плаша,моля дайте ми съвет,на 35 години съм.
didka78
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Апр 2014, 12:23

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Апр 2014, 17:25

moonlight написа:Докторе, а тази фисура се лекува, нали, след като мине получава ли се пак?


Ако се лекува по безкръвен хирургичен метод при мен, вероятността да се появи отново е 3/100. Лекува се успешно.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Апр 2014, 17:30

space1 написа:Здравейте д-р Матев,искам и аз да попитам относно хемороиди- доста стари,повече от 30 години ги мъкна с мене,аз съм на 45 .Външни и вътрешни 4ст. с постоянен пролапс и не малко кървене по някога , и последно време доста големи и пречещи .Искам да ви попитам милиган -морган ли е най удачният метод при по стари х-ди,интересува ме също ,какво ви е мнението за Уайтхет и ТХД,за Лонго разбрах. Също ме интересува ,пролапса и външните ,как могат най- ефективно да бъдат корегирани.



Здравейте, вероятно всеки хирург има предпочитана операция за хемороиди / която е научил и владее най-добре/. Но все пак, по литературни данни, всички методи се сравняват като ефективност с операцията на Милиган- Морган и нейните модификации. Уайтхед е отречен като операция, макар, че се практикува успешно от по -възрастни хирурзи.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Апр 2014, 17:31

milen22 написа:Здравейте , след толкова изчетено в интернет ме интересува може ли да се появи фистула след операция на фисура, понеже имам този проблем и все още не съм опериран за фисура. Може ли и малко повече информация за фисурата за колко време зараства и след оперативния период с какво се маже и какво трябва да се яде след това


Да може. За пове инфо www.fisura.bg
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Апр 2014, 17:33

didka78 написа:Здравейте Д-р Матев,от известно време наблюдавам малко по тесни изпражнения от обикновенно,не помня преди дали са били такива,имам чувството,че не се доизхождам,но не ми тежи,като легна по гръб сутрин имам куркане на червата,нямам болки в корема....преди време ми откриха ЖДА,лекувах я преди два месеца и скоро си правих изследвания,всичко е в норми,притеснявам се да нямам рак,чета тук из интернет и се плаша,моля дайте ми съвет,на 35 години съм.


За Ваше успокоение, Ви препоръчвам да Ви се извърши тотална колоноскопия.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот milen22 » 08 Апр 2014, 21:35

Dr Atanas Matev написа:
milen22 написа:Здравейте , след толкова изчетено в интернет ме интересува може ли да се появи фистула след операция на фисура, понеже имам този проблем и все още не съм опериран за фисура. Може ли и малко повече информация за фисурата за колко време зараства и след оперативния период с какво се маже и какво трябва да се яде след това


Да може. За пове инфо http://www.fisura.bg




разгледах сайта но не разбирам ако се оперира фисура после какъв е шанса да се появи фистулата и тази левостранна сфинктеротомия се извършва в болницата ли понеже имам приятели който са минали в ниа мед при вас със пълна упойка но нямам допълнителна информация от тях за нещата Притеснявам се да не се появи фистула след ако оперирам фисурата
milen22
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Апр 2014, 09:55

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот moonlight » 08 Апр 2014, 22:11

Докторе , какво да направя с това че ми се ходи до тоалетна по голяма нужда но от страх и болка не го правя, как да предизвикам разтройство на стомаха за да се изпразни?КАк да постъпя какво да ям и какво не ?Мажа се с пайлекс , мисля че мястото заздравява и ме е страх да не го разраня отново като се изходя, за това не се и изхождам..
moonlight
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Апр 2014, 11:05

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 09 Апр 2014, 09:33

milen22 написа:
Dr Atanas Matev написа:
milen22 написа:Здравейте , след толкова изчетено в интернет ме интересува може ли да се появи фистула след операция на фисура, понеже имам този проблем и все още не съм опериран за фисура. Може ли и малко повече информация за фисурата за колко време зараства и след оперативния период с какво се маже и какво трябва да се яде след това


Да може. За пове инфо http://www.fisura.bg




разгледах сайта но не разбирам ако се оперира фисура после какъв е шанса да се появи фистулата и тази левостранна сфинктеротомия се извършва в болницата ли понеже имам приятели който са минали в ниа мед при вас със пълна упойка но нямам допълнителна информация от тях за нещата Притеснявам се да не се появи фистула след ако оперирам фисурата



Не се притеснявайте.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта