Елха в саксия - перфектната еко алтернатива

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Елха в саксия - перфектната еко алтернатива

Мнениеот FramarModRosi » 17 Дек 2012, 10:27

Christmas.jpg
Christmas.jpg (28.84 KiB) Прегледано 1435 пъти
Традиционно настроението в навечерието на приказните коледни празници се създава от украсата. Блестящите топки, камбанки, звездички и гирлянди, закачливо намигащите цветни лампички и разбира се, коледното дръвче.
Стигнем ли до избора на елха, възниква една дилема - естествена или изкуствена да украси дома ни? Напоследък все повече хора решават проблема с бързото сглобяване на изкуствено дръвче. Така се лишават от досадните изпопадали иглички, упорито забили се в килима.
За други обаче пластмасовия заместител е бледо копие на истинска елха - зелена и ароматна. Тук се натъкваме на сблъсък между естетиката и съвестта - не е ли твърде егоистично да отсечем дръвче, за да му се порадваме няколко дни?
Ето защо за мен най-добрия вариант да украсим дома си покрай Коледа е елха в саксия. Хем ще ни донесе радост за празника, хем удовлетворение от това, че сме дали живот на едно дръвче.
Тук обаче трябва да се съобразим с въпросите как се съхранява дръвчето в дома ни и какви грижи трябва да полагаме за него. Някой знае ли повече по темата?
FramarModRosi
 
Мнения: 321
Регистриран на: 12 Дек 2012, 15:27

Re: Елха в саксия - перфектната еко алтернатива

Мнениеот ninars » 17 Дек 2012, 13:17

Ето два прости съвета от мен, които ще помогнат за доброто развитие на вашата елха в саксия:
• Вечнозеленото растение се нуждае от климатизация, затова след като го купите го поставете на хладно място, далеч от печката в стаята или пък на терасата.
• Колкото по-късно внесете елхата в дома си, толкова по-добре ще се чувства тя. И гледайте да не я задържате вътре повече от две седмици, че игличките ще вземат да покапват... ( Да я украсите седмица преди Коледните празници е идеалното време за дървото. )
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Елха в саксия - перфектната еко алтернатива

Мнениеот denkaruseva » 21 Дек 2012, 14:33

И аз се спрях на естествена елхичка, засадена в саксия.Така няма да дойде тъжният момент, в които ще я изхвърлим повяхнала и ненужна след празника
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Елха в саксия - перфектната еко алтернатива

Мнениеот bojo_kolev » 01 Окт 2013, 13:16

Това е много добра идея, на приятелката ми обаче не и вървят цветята, дано не я умори!
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Елха в саксия - перфектната еко алтернатива

Мнениеот Snejna » 27 Ное 2014, 14:25

Красиво е, но пък от друга старана през останалото време тази елха какво се прави, трябва да я засадиш на село да речем и си идва доста сериозен разход - всяка година еко елха ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Елха в саксия - перфектната еко алтернатива

Мнениеот flip » 09 Ное 2018, 12:29

Наближават празниците, съответно въпроса с дръвчетата идва на дневен ред.
Аз имах мерак да спася поне едно борче, обаче след празниците го занесохме в едно село и го прехвърлихме от саксията в двора. Е, не оцеля. Не знам защо, но...
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Елха в саксия - перфектната еко алтернатива

Мнениеот Алиса_В » 03 Яну 2019, 15:11

Не знам дали е перфектна алтернатива, предвид факта че вече започна да съхне. Не оцеляват и това е. Втора година взимаме в саксия, не доживява присаждане в нечий двор.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Елха в саксия - перфектната еко алтернатива

Мнениеот Клер » 07 Яну 2019, 12:31

Не оцеляват тия елхи, колкото и да се мъчим да ги пресаждаме.
Усещането наистина е различно, но няма смисъл. Ние си караме на изкуствена, колкото и да не е празнично и да няма аромат. Поне не се ядосвам после.
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта