За болните с редки болести и държавното мълчание

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За болните с редки болести и държавното мълчание

Мнениеот FramarMedia » 08 Апр 2011, 07:09

България е от няколко години в ЕС, твърди се, че тук става все по-добре и по-добре.
В същото време, докато ние прогресивно намаляваме като нация, благодарение на гореописаното благоденствие, държавата ни упорито проявява цинизъм на високо ниво и пълно безхаберие към живота дори и на българските деца, бъдещи активни граждани на страната.
Ето ви един типичен пример за това...малката Радост, болна от булозна епидермолиза.

И нещо важно, тук не говорим за пращане на sms или за благотворителност. Тук говорим за едно просто и човешко разбиране към различните от нас, хората с редки болести.
Ще ми се да прочета и вашите коментари за тази нелепа ситуация...
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: За болните с редки болести и държавното мълчание

Мнениеот black sheep » 08 Апр 2011, 09:08

Достатъчно е да кажем, че живеем в БЪЛГАРИЯ. Тъжна гледка сме за останалия цивилизован свят.
Не само държавата нехае, но и населението. Не сме научени (консервативни сме) да се борим и да приемаме нестандартното, разчупеното, чуждите различия и болката.
Държавата ни е оставила сами да се справяме с проблемите си, а тя се бори само за собствените си!
Аватар
black sheep
 
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:59

Мнениеот Madame » 08 Апр 2011, 10:53

Според мен е нужно въвеждането на национална стратегия за редките заболявания.Националните здравни власти трябва да предоставят подкрепа на боледуващите от редки болести и да им изплатят напълно лекарствата, дори и това да е много скъпо . Особено когато се касае за деца!А засегнатите да имат правото на достъп до подходящо лечение в друга страна членка на ЕС. Четох скоро, че е приета Директива за правата на пациентите в трансграничното здравно обслужване, която би могла да е от полза на пациенти, търсещи безопасно лечение с добро качество в рамките на ЕС.
Аватар
Madame
 
Мнения: 101
Регистриран на: 02 Апр 2011, 20:57

Re: За болните с редки болести и държавното мълчание

Мнениеот lallali » 09 Апр 2011, 08:10

Какво да кажа, възмутена съм от липсата на каквато и да адекватна реакция от страна на държавата, но това е положението. В България понякога дори болните сливици се оказват неразрешим проблем, а какво остава за редки болести...... Без думи съм.
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: За болните с редки болести и държавното мълчание

Мнениеот The_The_Ramone » 10 Апр 2011, 08:34

lallali написа:Какво да кажа, възмутена съм от липсата на каквато и да адекватна реакция от страна на държавата, но това е положението. В България понякога дори болните сливици се оказват неразрешим проблем, а какво остава за редки болести...... Без думи съм.

Държавата не може да се оправи адекватно с нищо. В момента в който се разболееш и ти е време за лекар, необходимо е да имаш МНОГО късмет, за да не попаднеш на някой касапин без сърце.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: За болните с редки болести и държавното мълчание

Мнениеот SatanicMalfunctions » 03 Юни 2011, 16:30

Държавата ни е боклук!!Абсолютен!
Изображение
SatanicMalfunctions
 
Мнения: 79
Регистриран на: 03 Юни 2011, 16:26

Re: За болните с редки болести и държавното мълчание

Мнениеот bisertaskov » 06 Юни 2011, 23:41

SatanicMalfunctions написа:Държавата ни е боклук!!Абсолютен!

Държавата сме ние така че като гласувате или не гласувате правите положението такова каквото е ,за да помогнем на повече хора с редки болести и въобще с болести трябва да се вземем в ръце а не да чакаме някой да ни оправи.Самите ние можем да помогнем но предпочитаме да се вайкаме пред телевизорите или пред компютрите и да чакаме нещо да се случи е какво да се случи питам аз ?
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: За болните с редки болести и държавното мълчание

Мнениеот southern_sun » 08 Юни 2011, 14:08

Е чува се лек шепот от страна на държавата за финансиране на лечение на няколко редки болести. Днес в медиите беше поместено изказването на Нели Нешева относно финансирането на 18 редки болести .
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: За болните с редки болести и държавното мълчание

Мнениеот Golfie » 05 Дек 2011, 19:48

southernsun написа:Е чува се лек шепот от страна на държавата за финансиране на лечение на няколко редки болести. Днес в медиите беше поместено изказването на Нели Нешева относно финансирането на 18 редки болести .


Новините са едно, а реалността нещо друго. Новините отчитат рязък ръст на доброто, а в реалността...такова няма.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: За болните с редки болести и държавното мълчание

Мнениеот djambazovvv » 28 Май 2012, 19:50

http://speakingofresearch.com/2009/03/2 ... dystrophy/ Тва намерих за тази болест.. дано по-скоро науката да помогне !
djambazovvv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2012, 19:48

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта