Ваксини и имунизации

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 23:53

bisertaskov написа:
southernsun написа:А вие като майка какво бихте предпочела безплатните ваксини отпускани от министерството или скъпите, които се предлагат в аптеките?

Аз като татко :D питам за кои ваксини става въпрос? Пентаксима беше платен но сега е безплатен,Ротарикс ваксината не е в календара и трябва да си я купиш от аптека и т.н

Ротарикс задължителна ли е?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 23:55

Дъщеря ми е на 1.4 год и аз ваксина не съм купувала до сега. Всички са безплатни, като цяло ги подкрепям ама ми е голяма мъка да гледам как плаче детето и колко неспокойна става след това.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот southern_sun » 27 Окт 2011, 12:06

qproin написа:Дъщеря ми е на 1.4 год и аз ваксина не съм купувала до сега. Всички са безплатни, като цяло ги подкрепям ама ми е голяма мъка да гледам как плаче детето и колко неспокойна става след това.

Ох не знам! От както гледах едно предаване как родители разказват какво се случва след ваксинации. Едно семейство разказва как и двете им деца получават парези в следствие на ваксините. Винаги съм била "За" ваксините, но след тези разкази на родителите съм раздвоена.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот qproin » 28 Окт 2011, 14:13

На една приятелка детето получи много сериозен дерматит. Тя разправяше, че всяка сутрин чаршафите са целите в кръв,то горкото се е разчесвало. Детенцето е обезобразено направо, цялото е в обриви и рани, лекуват го с хомеопатия и вече 5 месеца по-късно се виждал резултата. Мен много ме е страх, тази седмица имахме ваксина- учудващо добре я понесе детето, ама всеки път в кабинета плачем и двете.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 12:56

Задължителни са тези ваксини!!!!
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот Genoveva » 28 Мар 2012, 13:59

Знаете ли аз какво съм чувала, но лично не съм го прилагала: една лъжичка захар преди имунизация помага при болка. Всички знаем какво се случва когато заведем детето на имунизация, що рев и сълзи са след това, а ми казаха, че ако му дадем една лъжичка захар един час преди имунизацията, ще го боли по-малко. Смятам да опитам, вие какво ще кажете?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот teddy » 24 Апр 2012, 14:29

southernsun написа:А вие като майка какво бихте предпочела безплатните ваксини отпускани от министерството или скъпите, които се предлагат в аптеките?

Ние предпочетохме да си купуваме ваксините, така решихме с мъжа ми. По-добре да си я платя и да не се притеснявам :roll: Всъщност педиатърката ни казваше коя ваксина е хубава и коя е препоръчително да си закупим.
Аз лично също не бих пропуснала ваксина, но наше приятелско семейство умишлено не слагат ваксини на второто си детенце, защото първото е с проблем, който евентуално е възникнал вследствие от поставена ваксина. Сега не искат да го приемат в ясла, което е напълно нормално... Не мисля, че има избор в това отношение, защото детето рано или късно ще трябва да посещава масово детско заведение, а ваксините са задължителни и се представя бележка от педиатърката, че са сложени.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот mecana » 26 Апр 2012, 09:12

teddy написа:
southernsun написа:А вие като майка какво бихте предпочела безплатните ваксини отпускани от министерството или скъпите, които се предлагат в аптеките?

Ние предпочетохме да си купуваме ваксините, така решихме с мъжа ми. По-добре да си я платя и да не се притеснявам :roll: Всъщност педиатърката ни казваше коя ваксина е хубава и коя е препоръчително да си закупим.
Аз лично също не бих пропуснала ваксина, но наше приятелско семейство умишлено не слагат ваксини на второто си детенце, защото първото е с проблем, който евентуално е възникнал вследствие от поставена ваксина. Сега не искат да го приемат в ясла, което е напълно нормално... Не мисля, че има избор в това отношение, защото детето рано или късно ще трябва да посещава масово детско заведение, а ваксините са задължителни и се представя бележка от педиатърката, че са сложени.

И ние така, по-добре да дам пари и да ми е мирна главата, отколкото после да си я блъскам в стената. А вашите приятели трябва да са много смели, за да пропускат ваксини :idea: Това не е ли по-опасно? Със сигурност без тях няма да ги приемат в детско заведение и така трябва, защото все пак отговарят за живота на стотици деца.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот southern_sun » 21 Юни 2012, 15:27

Днес открих интересна информация за Ваксината срещу пневмококови инфекции. Най-често от пневмонии страдат децата до 5 годишна възраст, болестта протича много често със усложнения като сепсис или пневмококов менингит. Навреме установената инфекция се лекува със силни антибиотици, но за да не се стига до тях е добре да бъде приложена ваксина. От две години у нас в имунизационния календар за всички деца е прието да се бие ваксина срещу пневмококови инфекции. Ваксината е тринайсет-валентна с широко действие върху всички действащи щамове пневмококи.
Освен в България ваксината се прилага и в Обединеното кралство, Норвегия, Франция, Холандия и т.н.проучвания сочат, че където е била провеждана имунизация, заболеваемостта от пневмококов менингит и пневмококова пневмония значително е намаляла. Вие били ли сте тази ваксина на детето си?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Ваксини и имунизации

Мнениеот mamavladi » 21 Юни 2012, 15:44

southernsun написа:Днес открих интересна информация за Ваксината срещу пневмококови инфекции. Най-често от пневмонии страдат децата до 5 годишна възраст, болестта протича много често със усложнения като сепсис или пневмококов менингит. Навреме установената инфекция се лекува със силни антибиотици, но за да не се стига до тях е добре да бъде приложена ваксина. От две години у нас в имунизационния календар за всички деца е прието да се бие ваксина срещу пневмококови инфекции. Ваксината е тринайсет-валентна с широко действие върху всички действащи щамове пневмококи.
Освен в България ваксината се прилага и в Обединеното кралство, Норвегия, Франция, Холандия и т.н.проучвания сочат, че където е била провеждана имунизация, заболеваемостта от пневмококов менингит и пневмококова пневмония значително е намаляла. Вие били ли сте тази ваксина на детето си?

Нашата педиатърка горещо ни я препоръча преди синът ми да тръгне на ясла, защото в масовите детски заведения децата много често боледували от бронхит и пневмония - не се съгласих. И не защото трябваше да си я платя, а защото имам наблюдения от други мами, които ваксинираха децата си. Сестра ми например, сложиха всички възможни ваксини на племенника, а той душичката не е спрял да боледува. На мнение съм, че организма трябва да има възможност да се справи сам, а не постоянно да се подпомага, защото привиква и съпротивителните му сили спадат. Не сме боледували от пневмония, въпреки че нямаме ваксина.
mamavladi
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Май 2012, 10:35

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта