Има ли изобщо домати в кетчупа?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот iwoni » 03 Фев 2016, 10:11

Свекървата прави страхотна лютеница и не купувам подобни неща. Добре, че сега има кой да ги прави, но не знам като поостарея дали ще съм като нея :sad:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот Krum » 03 Фев 2016, 10:55

iwoni написа:Свекървата прави страхотна лютеница и не купувам подобни неща. Добре, че сега има кой да ги прави, но не знам като поостарея дали ще съм като нея :sad:

Е лютеницата е едно, ама кетчупа е сериозна работа и се прави трудно, за да може да бъде достатъчно фин и вкусен.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот Lili_gagarin » 04 Фев 2016, 11:58

Ако си купите кетчуп от 6-7лв сигурно има, но в тоя за 1,20, който е литър не очаквайте да намерите чудеса вътре.. ;) то се подразбира, пък има и етикети.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот pravilno » 08 Фев 2016, 10:31

Вярно, че домашното си е най-хубаво, но ако се сметне, май излиза доста по-скъпичко. Трябва да купиш доста домати /оранжерийни,т.е. пластмасови/, за да ти излязат има-няма 5-6 бурканчета. А те за колко време ще ти стигнат? На три яденета и готово. Да не смятаме пък ток, труд. Абе най-добре нито да не правим, нито да не купуваме излезе работата :mrgreen:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот Krum » 08 Фев 2016, 12:48

pravilno написа:Вярно, че домашното си е най-хубаво, но ако се сметне, май излиза доста по-скъпичко. Трябва да купиш доста домати /оранжерийни,т.е. пластмасови/, за да ти излязат има-няма 5-6 бурканчета. А те за колко време ще ти стигнат? На три яденета и готово. Да не смятаме пък ток, труд. Абе най-добре нито да не правим, нито да не купуваме излезе работата :mrgreen:

Да, когато правиш нещо такова домашно често излиза по-скъпо, ако купуваш всички продукти, ама това е положението. :mrgreen: Все пак качеството на домашния кетчуп изобщо не може да се сравнява с това, което ще купиш от магазина, нали така?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот klara » 10 Фев 2016, 10:40

Домашното винаги е за предпочитане естествено, но аз се изумих един ден от детето на моята приятелка. Бяхме се събрали на домашна пица, имаше и домашен кетчуп. Е, майонезата не беше домашна :grin: . Та дъщеричката й опита домашния кетчуп и направо го изплю, каза, че изобщо не й харесва и предпочита купения. Явно толкова са свикнали децата с купешките работи, че не могат да оценят полезното :sad:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Фев 2016, 13:29

klara написа:Домашното винаги е за предпочитане естествено, но аз се изумих един ден от детето на моята приятелка. Бяхме се събрали на домашна пица, имаше и домашен кетчуп. Е, майонезата не беше домашна :grin: . Та дъщеричката й опита домашния кетчуп и направо го изплю, каза, че изобщо не й харесва и предпочита купения. Явно толкова са свикнали децата с купешките работи, че не могат да оценят полезното :sad:

То няма защо да се изумяваш, всичко е абсолютно нормално, като свикнеш с един вкус трудно можеш да харесаш друг, дори и да е по-правилен. същото е и с подправките, като се научиш на Пикантина после трудно ядеш само с малко сол и чубрица.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот roksana » 11 Фев 2016, 12:27

Monika_Spasova написа:
klara написа:Домашното винаги е за предпочитане естествено, но аз се изумих един ден от детето на моята приятелка. Бяхме се събрали на домашна пица, имаше и домашен кетчуп. Е, майонезата не беше домашна :grin: . Та дъщеричката й опита домашния кетчуп и направо го изплю, каза, че изобщо не й харесва и предпочита купения. Явно толкова са свикнали децата с купешките работи, че не могат да оценят полезното :sad:

То няма защо да се изумяваш, всичко е абсолютно нормално, като свикнеш с един вкус трудно можеш да харесаш друг, дори и да е по-правилен. същото е и с подправките, като се научиш на Пикантина после трудно ядеш само с малко сол и чубрица.


Май и рекламите играят роля за тази работа - гледаш го хубаво, лъскаво, нагласено. И детето зяпнало :grin:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот Rali_hr » 18 Фев 2016, 11:35

Рекламите са за това, но не само децата се подлъгват, а и много възрастни вярват на добрата реклмаа. Единствените домати от кетчупа са тези, които виждаме в рекламите, да :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот analizatorka » 19 Фев 2016, 12:33

Rali_hr написа:Рекламите са за това, но не само децата се подлъгват, а и много възрастни вярват на добрата реклмаа. Единствените домати от кетчупа са тези, които виждаме в рекламите, да :)


И те са едни сочни и червени, направо да ги изядеш на момента :grin: . Често като гледам някоя реклама с храна, ми се прияжда. Нали това им е целта, да им се не види! :grin:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта