Има ли изобщо домати в кетчупа?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот fawla » 15 Апр 2016, 15:46

analizatorka написа:
Rali_hr написа:Рекламите са за това, но не само децата се подлъгват, а и много възрастни вярват на добрата реклмаа. Единствените домати от кетчупа са тези, които виждаме в рекламите, да :)


И те са едни сочни и червени, направо да ги изядеш на момента :grin: . Често като гледам някоя реклама с храна, ми се прияжда. Нали това им е целта, да им се не види! :grin:

Нали знаеш, че рекламите са много лъжливи, често дори няма никакви хранителни продукти. Примерно палачинките ги поливат с автомобилно масло, а не с кленов сироп, за да изглежда тпо-сочни. :lol:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот S_Milenska » 15 Апр 2016, 16:57

Оф, с всичко е така, само и само да ни превлекат вниманието. Но пък специално кетчупа е една сбирка от вредни неща, в които много се съмнявам, че има някакви домати, да някое изостанало доматено пюре, направено по някоя процедува и т.н. добре де, в целия кетчуп може да има 1/4 домат.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот balsam » 20 Апр 2016, 13:53

Тези много декари, засети с домати и чушки от фирмите, произвеждащи подобни продукти, тогава за какво са? Къде отива продукцията от тях? Смятам, че има малко повече от 1/4 домат в кетчупа. Е, може да има доста съставки, които да го държат да не се разваля бързо, но без тях не може.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот Krum » 14 Юни 2016, 11:43

balsam написа:Тези много декари, засети с домати и чушки от фирмите, произвеждащи подобни продукти, тогава за какво са? Къде отива продукцията от тях? Смятам, че има малко повече от 1/4 домат в кетчупа. Е, може да има доста съставки, които да го държат да не се разваля бързо, но без тях не може.

Е, отива в съставките да, но е в много малко съдържание, а не колкото трябва. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот mix_twix » 14 Юли 2016, 15:38

Ако си намерш кетчуш с домати около 30% си е направо 6-ца от тотото. :) За щастие вече има домашни рецепти за всичко и само да имаш желание можеш дас и направиш качествени неща, които стават за ядене. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот zagrijena » 15 Юли 2016, 10:59

Който иска да яде истински и качествени храни, трябва да си ги прави, съгласна съм. Купува си домати или си ги отглежда и си приготвя. Аз като се замислих, не съм обръщала внимание пише ли изобщо на кетчупа колко са процентите домати в него?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот qwerryyy » 15 Юли 2016, 11:23

zagrijena написа:Който иска да яде истински и качествени храни, трябва да си ги прави, съгласна съм. Купува си домати или си ги отглежда и си приготвя. Аз като се замислих, не съм обръщала внимание пише ли изобщо на кетчупа колко са процентите домати в него?

Пише, да. ;) само трябва да прочетеш, на всяка такава храна, пише процентното съдържание на различните неща, които са в състава му.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот asdddwww » 15 Юли 2016, 14:38

Най-странното е, че дори в консервата от домати може да няма достатъчно домати, а какво остава за кетчупа, в който даже не виждаш какво има и в действителност може да има, познай какво количество домати всъщност са сложили, почти минимално. :)
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот Pipilota » 04 Авг 2016, 14:21

asdddwww написа:Най-странното е, че дори в консервата от домати може да няма достатъчно домати, а какво остава за кетчупа, в който даже не виждаш какво има и в действителност може да има, познай какво количество домати всъщност са сложили, почти минимално. :)

Бррр :) има рецепти за домашен кетчуп и си знаеш какво си хапваш! :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли изобщо домати в кетчупа?

Мнениеот red_eyes » 05 Авг 2016, 14:28

asdddwww написа:Най-странното е, че дори в консервата от домати може да няма достатъчно домати, а какво остава за кетчупа, в който даже не виждаш какво има и в действителност може да има, познай какво количество домати всъщност са сложили, почти минимално. :)


Е, поне в консервите с домати се вижда, че има домати! Говоря за тези в бурканите. Отделен въпрос е, че вкусът им е отвратителен.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта