Възстановяване на прекъснати здравно осигурителни права

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Възстановяване на прекъснати здравно осигурителни права

Мнениеот Gala » 12 Яну 2013, 21:44

Каква е процедурата за възстановяване на прекъснати здравни права?
Gala
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Юли 2012, 22:21

Re: Прекъснати здравно осигурителни права

Мнениеот denkaruseva » 14 Яну 2013, 11:06

Възстановяването на здравноосигурителните права става при условие, че лицето е платило всички здравноосигурителни вноски през последните 36 месеца – правата се възстановяват от датата на заплащане на дължимите вноски .
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Възстановяване на прекъснати здравно осигурителни права

Мнениеот annydance » 18 Мар 2014, 14:03

Имам запитване, на което не зная дали някой ще може да ми отговори, особено след направените промени. След като завърших училище се случи така, че не успях да започна веднага работа и имам една дупка от 3 месеца с неплатени осигуровки, но си имах здравно осигурителни права , сега за декември също не са платени и съответно ги спряха, та си мислих, дали ако си платя само за декември дали ще се възстановят правата ми или трябва да платя и четирите месеца? :? Благодаря предварително!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Възстановяване на прекъснати здравно осигурителни права

Мнениеот Snejna » 19 Яну 2015, 12:40

annydance написа:Имам запитване, на което не зная дали някой ще може да ми отговори, особено след направените промени. След като завърших училище се случи така, че не успях да започна веднага работа и имам една дупка от 3 месеца с неплатени осигуровки, но си имах здравно осигурителни права , сега за декември също не са платени и съответно ги спряха, та си мислих, дали ако си платя само за декември дали ще се възстановят правата ми или трябва да платя и четирите месеца? :? Благодаря предварително!

Трябва да си платиш само за 1 м. но в данъчното трябва да отидеш, за да попълниш първо деларация парите ти за кой месец точно да се използват, ако имаш повече време, иначе при тебе сега ако платиш 1м. който и да е ще ти се върнат правата. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възстановяване на прекъснати здравно осигурителни права

Мнениеот silver933 » 09 Фев 2015, 12:33

Общо взето в момента пък процедурата ще става още по-сложна, след новите промени, затова който иска да възстановява правата си трябва да побърза, преди април месец, преди да измислят някакви промени. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Възстановяване на прекъснати здравно осигурителни права

Мнениеот Rali_hr » 09 Фев 2015, 13:23

Скоро ще се чудим как да си ги прекъснем. Без друго държавата вече се гаври, плащаш по 10 пъти за една услуга!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възстановяване на прекъснати здравно осигурителни права

Мнениеот Andrey » 09 Фев 2015, 14:48

Така или иначе не е толкова сложно да се възстановят правата, стига да знаеш къде да отидеш, аз платих едни осигуровки и ми ги пуснаха избирателно в задни години и накрая не ми свършиха работа.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Възстановяване на прекъснати здравно осигурителни права

Мнениеот Anka » 10 Фев 2015, 16:50

Скоро удоволствието ще струва към 5000лв ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Възстановяване на прекъснати здравно осигурителни права

Мнениеот Malina » 10 Фев 2015, 17:19

Anka написа:Скоро удоволствието ще струва към 5000лв ;)

Предполагам, че това няма да стане, но нищо не се знае, може би ще измислят начини отново да ни бръкнат в изтънелите джобове.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възстановяване на прекъснати здравно осигурителни права

Мнениеот Slavena » 10 Фев 2015, 17:25

Ако стане това аз ще си умра без здравни осигуровки, никакъв шанс просто да изкарам пари за да си платя осигуровките, така поне за 3г. имам някаква малка възможност един ден да съм с осигуровки.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта