Вредна ли е диетата на Дюкан?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Вредна ли е диетата на Дюкан?

Мнениеот denkaruseva » 14 Яну 2013, 14:01

След голямото похапване покрай празниците и няколко месеца преди пролетта много жени си поставят целта да влязат във форма. Дават си големи обещания за отслабване, пречистване и тонизиране. В стремежа си за по-бърз ефект, малко от тях си дават сметка, че някои хранителни режими може да са опасни за здравето. Според последните проучвания на британската асоциация на диетолозите, първа в черния списък е прочутата диета на д-р Пиер Дюкан. Накратко, тя се състои от 5 етапа - напълно отказване от въглехидратите, после въвеждане на зеленчуците в менюто, а комбинацията в следващите 3 етапа е за запазване на постигнатия резултат. Странното е, че Дюкан призовава последователките си неговия режим да се превърне в начин на живот.

Според мен е изключително вредно да се лишаваш изцяло, от каквато и да е хранителна група. Много диетолози потвърждават този факт, но освен това доказват, че след тази диета са получени много оплаквания за нарушено здраве. Да се ядат само белтъци се оказало изключително нездравословно, тъй като претоварва черния дроб. Това пък водило до редица неизлечими заболявания на бъбреците.

Тези изследвания отново ни водят до извода, че да искаме да сме здрави и във форма трябва да се разхождаме колкото може повече. По-добре да тичаме и да се потим във фитнес залите … отколкото да си навредим от суета! Не смятате ли?
Очаквам вашите мнения за диетата на Дюкан, както и всички възможни ваши допълнения - как ви се е отразила, какво сте хапвали, примерни рецепти, ваши допълнения към структурата на диетата. Знаете ли, че има и диета на Дюкан за вегетарианци - със зеленчуци и извара. Опитвали ли сте това?
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Вредна ли е диетата на Дюкан?

Мнениеот ninars » 15 Яну 2013, 11:13

Една близка приятелка се беше подложила на диетата на Дюкан и имаше временен резултат. По време на хранителния режим споделяше, че чувства отпадналост и загуба на концентрация...Като приключи с диетата си върна килограмите плюс допълнителни...
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Вредна ли е диетата на Дюкан?

Мнениеот IVRO » 15 Яну 2013, 12:25

Аз спазвах диетата, която включваше строг режим - пет дни само протеини и пет дни протеини и зеленчуци. След това отново на протеини и на след две седмици ме хвана бъбречна криза, а преди това съм нямал проблеми.
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Вредна ли е диетата на Дюкан?

Мнениеот sunnyr » 16 Яну 2013, 14:31

Аз пък съм много доволна от диетата на Дякан. Отслабнах трайно и нямам никакви оплаквания...
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Вредна ли е диетата на Дюкан?

Мнениеот Rita » 03 Авг 2013, 11:45

Аз също спазвах диетата и свалих 14 кг, но в комбинация с тренировки и нямах проблем с бъбреците. След две години реших отново да пробвам, макар че нямах кой знае каква нужда, но още през първата седмица бъбреците се "обадиха" и спрях. Мисля, че ако здрав човек я спазва, няма да има оплаквания. Иначе има ефект и трябва да се пие много, много вода :). Успех на отслабващите!
Rita
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Авг 2013, 11:34

Re: Вредна ли е диетата на Дюкан?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Яну 2015, 17:31

На мен ми се вижда много опасна, трябва да има време организма да си почива от тежкото месо!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вредна ли е диетата на Дюкан?

Мнениеот Lili_pili » 15 Яну 2015, 17:51

МНого хора се оплакват от проблеми с бъбреците и стомаха после, според мен е по-добре да не я изпробвате ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Вредна ли е диетата на Дюкан?

Мнениеот Lollipop » 15 Яну 2015, 18:02

Аз също не бих я пробвала, толкова хора съм чула да имат странични ефекти, макар че често хапвам месо не мога да си представя са ям само това. :idea:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вредна ли е диетата на Дюкан?

Мнениеот S_Milenska » 09 Май 2018, 15:42

Ако има включени зеленчуци ще е мноиго по-добре, но такива големи ограничения изобщо няма как да са полезни.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вредна ли е диетата на Дюкан?

Мнениеот Jully » 16 Авг 2018, 12:54

за мен е много опасна, няма никакви зеленчуци, нито мазнини, главно се яде сухо месо, доста страшно ми изглежда и натоварващо.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта