Препоръчайте ми апарат за кръвно налягане

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот totka_lukanova » 25 Май 2011, 11:48

Незнам за вас, но на мен не ми се нравят тези електронните, предпочитам обикновените.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот bimbim2k » 17 Юни 2011, 12:40

1.Каква е тази марка SENDO съществуваща в САМО в България?
2. Mоже ли малко повече информация, от хора дето са ги ползвали?
3. Защо световния чико гугъл не знае за "САМО ИЗМИСЛЕНИТЕ ОТ ЯПОНСКИ ИНЖЕНЕРИ" апарати, но нямащи нищо друго с Япония?

Аз пробвах един СЕНДО "Економи" оказа много лек, само с една батерия, всички маркови са с по 4 бр., не ми вдъхна особено доверие.
Заприлича ми на около средно ниво китайско изпълнение, но на цената на истинските маркови апарати продавани САМО в България.
Направо си е нещо като техниката на БГ марката ELITE -.

Хубаво е, че Гаранцията е 5 г. , но дано не трябва всяка да ти го проверяват срещу заплащане, че да важи.

Хубаво е и Измерване при Аритмичен пулс, но какво точно значи:
1. само информира т.е дава грешка
2. информира и мери, като казва че е подвеждащо измерването
3. мери надежно въпреки неравномерния пулс

На кутията пише измерване при аритмичен пулс,
а в описаните пише Засичане и известяване на наличие на аритмия.
bimbim2k
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Юни 2011, 12:30

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот southern_sun » 17 Юни 2011, 12:55

Много сме интересни ние хората, ако даден продукт е евтин-значи нещо му има, ако е скъп- как може да му искат такива пари.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот bimbim2k » 17 Юни 2011, 15:36

southernsun написа:Много сме интересни ние хората, ако даден продукт е евтин-значи нещо му има, ако е скъп- как може да му искат такива пари.

и Що за спам е това? На някой му е нужно да трупа бройка на мненията си ли?

Точно пък коментара относно цената не го разбирам.
Твърдя, че Цената им е както на някой от световно известните марки?
( Поне за полуавтоматичните модели, който ме интересуват. Пример : Омрон М2 - 89лв в Метро, Лумископ 1065 - 85лв по аптеките, Сендо економи -86 лв)

На мен ми ги препоръчаха от два аптечни склада. От една аптека дори ме уверяваха, че това е Лумископ, но под новата си марка.

Интересно ми е каква е тази нова световно неизвестна марка Сендо без история, навлезла много мощно на БГ пазара . Може ли да им се има доверие?
Моля за впечатления от ползвателите, и за работата му?
Моите кратки ги споделих
Хубави: много добри идеи за голяма гаранция и измерване при аритмия, но трябва да се провери какво точно се има в предвид да не остане само рекламен подход. Хубава голяма кутия
Лоши: много лек(знам че хубавите работи тежат), само с една батерия(марковите са с 4бр), мека пластмаса, не даваща солидност, има вид на сравнително ниско бюджетна/евтина изработка. Цената е както на аналогичните продукти на световно известни марки. Подвеждаща голяма картинка с японското знаме , на което на английски пише, че е уж само е инженерно създаден там(engineered in Japan),но за някой е достатъчно да се заблудят и да казват, че е Японски.
Това е в сравнение с Омрон и Лумископ, който съм пробвал преди.

П.П.
намерих инфо за вностителя за БГ
http://www.unicoms.eu/products/
и става ясно че те внасят и лумископ т.е. това не е нова марка на лумископ.
Много интересно става като кликеш на марката SENDO.
(не може да намери сървъра http://www.sendo.com) хаха
bimbim2k
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Юни 2011, 12:30

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот Ivaylo » 20 Юни 2011, 21:20

bimbim2k написа:Интересно ми е каква е тази нова световно неизвестна марка Сендо без история, навлезла много мощно на БГ пазара . Може ли да им се има доверие?

Какво да ти кажа, не се ли сещаш за телефоните Сендо?

Дали може да им имаш доверие? Кой знае...Дай ми една марка, на която може да имаш безусловно доверие...
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот totka_lukanova » 28 Юли 2011, 16:08

А има ли разлика в отчитането на кръвното при апаратите, които са за мишница и тези за китката.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот Margo » 28 Юли 2011, 17:09

totka_lukanova написа:А има ли разлика в отчитането на кръвното при апаратите, които са за мишница и тези за китката.

Не знам, но мисля, че има разлика няколко деления.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот eli » 09 Сеп 2011, 13:11

Има да, но е много минимална.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот lekarcheto » 19 Сеп 2011, 15:47

Здравейте!
Ползвам италиански апарат за кръвно, на фирма "Медел". Готиното е, че е електронен и автоматичен, за над лакътя е и мери много точно кръвното и пулса.
lekarcheto
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Сеп 2011, 15:45

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот Margo » 20 Сеп 2011, 10:27

lekarcheto написа:Здравейте!
Ползвам италиански апарат за кръвно, на фирма "Медел". Готиното е, че е електронен и автоматичен, за над лакътя е и мери много точно кръвното и пулса.

Видях коментари, че се разминават стойностите от електронния и механичния апарат за кръвно!!! С много ли се разминават и трагедия ли е това?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта