Сокът от грейпфрут пречи на разграждането на лекарствата

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Сокът от грейпфрут пречи на разграждането на лекарствата

Мнениеот geriva » 18 Фев 2013, 23:17

Грейпфрутът е единственият плод,който блокира разграждането в черния дроб на приетите лекарства.
Доскоро беше известно, че не е безопасно да се консумира с определени антибиотици, но се оказа, че пагубното му въздействие се отнася и за други групи лекарства за лечение на: хипертония,епилепсия, понижаващи холестерола, сърдечно-съдови заболявания, синузит и други.
За да се избегне влиянието на сока е необходимо да са минали поне 24 часа от консумацията му.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Сокът от грейпфрут пречи на разграждането на лекарствата

Мнениеот HEART » 19 Фев 2013, 11:00

Аз толкова го обичам и никога не съм се съобразявала как си взаимодейства с лекарствата...Полезно беше да прочета тази информация...
HEART
 
Мнения: 19
Регистриран на: 11 Фев 2013, 14:17

Re: Сокът от грейпфрут пречи на разграждането на лекарствата

Мнениеот geriva » 19 Фев 2013, 18:11

HEART написа:Аз толкова го обичам и никога не съм се съобразявала как си взаимодейства с лекарствата...Полезно беше да прочета тази информация...

Информацията, която съм дала е много оскъдна. Просто исках да предупредя, защото мисля, че незнанието за нещо подобно, може да ни създаде куп проблеми.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Сокът от грейпфрут пречи на разграждането на лекарствата

Мнениеот Siss » 26 Фев 2013, 17:34

И аз много обичам грейпфрут...Ще се радвам да прочета други полезни факти за този плод.
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Сокът от грейпфрут пречи на разграждането на лекарствата

Мнениеот winterrose » 27 Фев 2013, 13:13

geriva написа:Грейпфрутът е единственият плод,който блокира разграждането в черния дроб на приетите лекарства.
Доскоро беше известно, че не е безопасно да се консумира с определени антибиотици, но се оказа, че пагубното му въздействие се отнася и за други групи лекарства за лечение на: хипертония,епилепсия, понижаващи холестерола, сърдечно-съдови заболявания, синузит и други.
За да се избегне влиянието на сока е необходимо да са минали поне 24 часа от консумацията му.


Струва ми се, че бях чела някъде, че и портокаловият сок не е добре да се консумира с определени лекарства. Може и да греша.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Сокът от грейпфрут пречи на разграждането на лекарствата

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Дек 2014, 15:28

Това само за грейпфрута ли се отнася или и за другите цитруси? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сокът от грейпфрут пречи на разграждането на лекарствата

Мнениеот balsam » 17 Фев 2017, 16:14

24 часа трябва да минат от хапването му :shock: ! Леле, значи доста влияние оказва. Не го знаех това.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Сокът от грейпфрут пречи на разграждането на лекарствата

Мнениеот S_Milenska » 17 Фев 2017, 17:00

И аз знам, че не може да се приема грейпфрут с лекарствата и затова избягвам, но и по принцип не го обичам, така че не ми е голям проблем.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron