Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Мнениеот yani4ka » 19 Фев 2013, 11:43

Детето ми е вече на една година и продължава да се буди често нощем. Опитах най-различни подходи, но нищо не върши работа. Мислех, че като проходи и започне да се изморява ще започне да спи. Пробвахме да се храним, да не се храним през нощта, да спи при мен или отделно, с биберон и без и като чели нищо не върши работа. Моля ако някой има някаква идея да я сподели!
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

Re: Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Мнениеот HEART » 19 Фев 2013, 12:09

И аз ще следя темата с интерес...Освен честото будене, как се справяте с постоянното отвиване на детето?
HEART
 
Мнения: 19
Регистриран на: 11 Фев 2013, 14:17

Re: Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Мнениеот yani4ka » 21 Фев 2013, 23:10

Имам споделен опит от майка ми. Аз също много съм ритала нощем и съм се отвивала, затова тя ме е слагала да спя с космонавт, тогава. От сегашна гледна точка бих ти препоръчала спален чувал за бебе или за дете. :idea:
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

Re: Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Мнениеот yani4ka » 22 Фев 2013, 17:08

Можем ли да преборим ината на малчуганите и нужно ли е?
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

Re: Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Мнениеот geriva » 23 Фев 2013, 12:15

Имам такова познато детенце. Майка му беше много притеснена, даже мислеха да посетят психолог, но някак с времето буденето нощем отмина. Единственото което правеше е- като се събуди да го гушне в прегръдките си и да му говори,че е до него, че няма страшно и др, освен това оставяха нощна лампа включена.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Мнениеот yani4ka » 23 Фев 2013, 14:56

Благодаря за съвета герива, а нещо по темата за ината. Трудно ми е да се справя с него, ако някой има опит нека сподели.
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

Re: Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Мнениеот geriva » 24 Фев 2013, 02:17

yani4ka написа: а нещо по темата за ината

Просто трябва да бъдеш по-твърда.
Не повишавай тон,опитвай се да обясниш защо не може да бъде удовлетворено желанието му,опитвай да предложиш приемлива алтернатива, на това което иска НО...не прави компромиси тоест, като кажеш "Не",да си остане такова.
Между другото почти всяко дете има периоди на инат. С правилен подход отминават бързо.Не се притеснявай :)
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Мнениеот ivoblinc » 20 Сеп 2016, 14:35

Едва ли има голям избор родителското тяло. Имам приятели, чието дете се будеше нощем и искаше да си играе. Ако му се пристанеше на акъла, откарваше до ранни зори. И познайте дали се наспиваха :smile: .
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Мнениеот Pipilota » 17 Юни 2017, 19:11

О,това е много неприятно. Но има деца, които просто не спят, каквото и да правиш! Малкия ми син беше истински сомбамбул. Не мигваше, по цяла вечер се разхождахме. Дали спеше по 8 часа на денонощие изобщо. Все беше буден, докато големия спеше непробудно от 4-тия месец. А с малкия изкарахме 3 години с постоянно будене нощем. Така и не успях да го накарам да спре да се буди.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се справим с дете, което се буди често нощем?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Юни 2017, 09:52

Не знам как успяват майките 2-3 години да не спят и освен това да се грижат за мъжа, за къщата и за другото дете, ако има такова. Истински героини, аз не знам дали бих могла да издържа, ако ми се прекъсва съня по такъв начин
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта