Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Nadinka » 21 Юли 2014, 18:54

здравейте д-р Савов, преди време ви писах, но както ви писах тогава, така и сега, нямам възможност за посещение на какъвто и да е специалист. Единственото ми решение е четене в интернет и евентуално самолечение. Когато ви писах преди месеци ви запитах за медикамента Ципралекс, който бях използвала след поставено паническо разстройство с агорафобия и социална фобия. Всичко друго си ми е наред :) . Забременях и спрях хапчетата, а психиатърката ми каза, че след като минат трите месеца от бременността мога пак да ги почна. Но аз изкарах една много щастлива бременност. Детето ми е вече почти на две години. Когато ви писах имах проблеми със съня. Личния ми изписа някакво сънотворно, което въобще не закупих, та аз ставам по няколко пъти вечер заради малката. Закупих си Атаракс, това самолечение беше успешно. Вече спа добре. Но умората си измисля друго с което да ме събори. Напоследък се чувствам доста уморена, мързеливо. Не ми се излиза никъде. Ще вметна, че командироваха таткото в друг град за няколко месеца и положението стана още по тежко. Докато малката спи на обяд аз трябва да наготвя, да изпера... и т.н. Съответно се започна едно главобилие всеки следобед. На няколко пъти посягах към Ципралекса, защото с него не се чувствах уморена, а тогава работех и имах доста работа. Нямаше стрес, нямаше нерви, и много се забавлявах. Не знам до кога ще имам сили и то психически, защото от физически не се оплаквам. Моля само да ми кажете, ако предприема самолечение с Ципралекс 5мг на ден, мога ли с нещо да си навредя. Ако имах куража да ги почна може би сега щях да се забавлявам някъде с детето, а не да търся помощ онлайн.
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 22 Юли 2014, 20:23

asd123 написа:
Dr Ilian Savov написа:
asd123 написа:здр Докторе имам въпрос
боли ме от две седмици кръста от дясната страна(на 10тина см от края на гръбначния ми стълб в дясно ) като правих коремни преси.Може да е таза там незная дали се изразявам правилно. не е много силна болка като се поразкърша наляво на дясно минава. като стоя седнал в кола продължително време и я усещам като се изправя и позагрея ми минава. отшумява и все по малко я усещам по един път на ден дори и има дни в които нямам никаква болка. Не смея да правя коремни преси повече. Ако вдигам нещо по тежко свързано с навеждане или клякам усещам в началото болка лека и минава като се загрее мястото. Дали имам дискова херния според вас. И трябва ли да прекратя всякакви движения докато ми мине.


Здравейте !
Фактът, че би боли при физическо натоварване и движения навежда на мисълта че е засегнат нерв. Разбира се, съветвам Ви да се консултирате със специалист невролог и след преглед ще бъдат предприети изследвания и лечение. До тогава Ви съветвам да избягвате физическо натоварване !

Успех !

д-р Савов


Здр отново намазах си кръста с един затоплящ гел три четири дена и ми мина само първия ден повечко си бях намазал кръста и почуствах някакво изтръпване в прасеца на десния крак след като започнах да се мажа първо изчезна болката в кръста при клякането след това и при вдигането на тежест от клекнало положение и накрая ми мина и болката при седеж на дясната страна при продъжителво врме.
Според мен съм получил това възпаление или каквото е там или от коремните преси или течението и климатика на което стоя или при изпотяване от горещото време и охлаждане от климатик или течение. Или от дългото време от стоене в студена вода в басейна.
Като прочетох малко в интернет доста сериозни ми се виждат тези заболявания на прешлените и на нервите можете ли да напишите няколко неща относно прифилактиката, примерно увеличаване приема на витамини от групата В добре ли е за профилактика като Б комплекс или невробекс. Увеличаване приема на магнезии . Добре ли е да ги взимам за профилактика през определени периоди от време. Мисля да включа някой упражнения от йога за укрепване и разтягане на грабначния стъб, упражнения за укрепване на долната част на коремните мускули и кръстни мускули. И последен въпрос бягането да речем на 4 5 км по два три пъти в седмицата вреди ли по някакъв начин или изкачване на планина пеша за по няколко часа като профилактика на застояването през работния ден пред компютъра и дългото шофиране.
мерси предварително за отговорите.


Здравейте !

преди всичко е необходимо при вас да бъде поставена диагноза ! Това може да стане след консултация със специалист. Интернет не е място за анализиране и поставяне на диагноза - това е индивидуален процес, който зависи от клиничното състояние на пациента и резултатите от проведените изследвания !

физическото обременяване, вкл. и вдигането на тежести е свързано с нарушаване целостта на междупрешлените дискове и появата на дискова болест ! По отношение на витамините от група В и магнезий - имат своето място във възстановяването на нерва но не е сериозно да се говори, че могат да се използват за профилактика ! Профилактиката - е хигиена на спорта !

успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 22 Юли 2014, 20:25

rumen36 написа:Здравейте,д-р Савов! Имам проблем с паметта, от малък ми е много трудно да запомням нещата, а дори да успея след година трябва отново да ги уча. Мислех че проблема не е толкова сериозен но нещата се влошават, а съм на 28 години. Дори с краткотрайната памет и концентрацията вече имам проблеми. Дали това не е симптом за нещо по сериозно и има ли начин да подобря паметта, някакви лекарства или друго, защото това започва страшно да пречи. Благодаря ви!



Здравейте !

С оглед възрастта и това дали е асоциирано или не с други симптоми, Ви съветвам да се консултирате със специалист невролог - който ще предприеме необходимите изследвания и ще се достигне до отговора на проблема !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 22 Юли 2014, 20:29

Исела8812 написа:Здравейте Д-р Савов! Аз съм на 48 години и почти 15 години имам силен световъртеж, гадене главоболие ,трудно завъртане на главата на ляво и дясно . Ходила съм много пъти на лекар и всеки ми казваше различно - шийна остеохондроза . Един път съм ходила и на рехабилитазия във Велинград , имах малко облекчение ,но беше за кратко. Правили са ми МРТ и рентгенови снимки .Всеки ден пия по няколко вида хапчета ,Незнам какво да правя ,отчаяна съм , казват , че това заболяване се поддържа няма лечение искам вашия съвет , много ще съм Ви благодарна ако ми дадете Вашия професионален съвет ! Благодаря ви!



Здравейте !

За да дам професионално мнение е необходимо да Ви прегледам и да се запозная с Вашето състояние ! При желание от Ваша страна, можете да се свържете на посочения тук телефон за записване на час за консултация !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 22 Юли 2014, 20:42

Nadinka написа:здравейте д-р Савов, преди време ви писах, но както ви писах тогава, така и сега, нямам възможност за посещение на какъвто и да е специалист. Единственото ми решение е четене в интернет и евентуално самолечение. Когато ви писах преди месеци ви запитах за медикамента Ципралекс, който бях използвала след поставено паническо разстройство с агорафобия и социална фобия. Всичко друго си ми е наред :) . Забременях и спрях хапчетата, а психиатърката ми каза, че след като минат трите месеца от бременността мога пак да ги почна. Но аз изкарах една много щастлива бременност. Детето ми е вече почти на две години. Когато ви писах имах проблеми със съня. Личния ми изписа някакво сънотворно, което въобще не закупих, та аз ставам по няколко пъти вечер заради малката. Закупих си Атаракс, това самолечение беше успешно. Вече спа добре. Но умората си измисля друго с което да ме събори. Напоследък се чувствам доста уморена, мързеливо. Не ми се излиза никъде. Ще вметна, че командироваха таткото в друг град за няколко месеца и положението стана още по тежко. Докато малката спи на обяд аз трябва да наготвя, да изпера... и т.н. Съответно се започна едно главобилие всеки следобед. На няколко пъти посягах към Ципралекса, защото с него не се чувствах уморена, а тогава работех и имах доста работа. Нямаше стрес, нямаше нерви, и много се забавлявах. Не знам до кога ще имам сили и то психически, защото от физически не се оплаквам. Моля само да ми кажете, ако предприема самолечение с Ципралекс 5мг на ден, мога ли с нещо да си навредя. Ако имах куража да ги почна може би сега щях да се забавлявам някъде с детето, а не да търся помощ онлайн.



Здравейте !

Разбирам положението Ви ! В качеството си на специалист - невролог, обичащ професията си и практикуващ все още в България - трябва да Ви кажа - че САМОЛЕЧЕНИЕ в подобни ситуации и с тази група медикаменти - е крайно неуместна - без да бъдете проследявана от специалист ! Още повече - този медикамент не се отпуска без рецепта ! За справка - в "нормална" Европа и Америка - не можете да си купите както cipralex, така и какъвто й да е медикамент отпускан с рецепта ! Медицината не е математика - лекарите за да станат такива учат 6,5 години , след което още 4 години за придобиване на специалност !
Този форум е основно за логистични консултации и напътствия и не заменя реалната консултация и преглед. Виртуално не може да се предписват нито медикаменти и нито да се поставят диагнози ! Всеки уважаващ себе си специалист ще Ви каже това ! Всичко останало би било спекулации и граничещо с шарлатанство ! В този ред на мисли, се надявам да Ви убедя да се консултирате реално със специалист близо до Вас - щом имате ОПЛ - то той може да ви даде направление №3 за консултация със специалист по НЗОК !

Надявам се да сте ме разбрали и да предприемете необходимите действия ! В интерес на Вашето здраве е !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Nadinka » 23 Юли 2014, 09:31

здравейте, д-р Савов, първо аз съм образован, възпитан и отговорен човек. Разбирам, че тук не може да се поставя диагноза и да се предписват медикаменти. Но мнение по поставен въпрос би могло, нали все пак се нарича "онлайн консултация". Аз тук се консултирам и с д-р Кисьова- педиатър и винаги е изказвала мнение, какво най вероятно би могло да бъде описаното от мен. Посещавала съм и невролог и психиатър, прегледа минава с "какви са оплакванията ви", и се предписва медикамент. Много благодаря за вниманието!
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот asd123 » 29 Юли 2014, 18:31

здр докторе
посетих доктор и имам дискова херния сега всеки ден сам в очакване на болки. А доколкото разбирам няма и лечение.
мерси за консултациите и всичко най хубаво от мен.
asd123
 
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Яну 2014, 19:07

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот kristina_8709 » 01 Авг 2014, 14:09

Здравейте!Възможно ли е това да се случва от умора?А болезнено ли е самото изследване?Колко време продължава?
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Авг 2014, 23:33

Nadinka написа:здравейте, д-р Савов, първо аз съм образован, възпитан и отговорен човек. Разбирам, че тук не може да се поставя диагноза и да се предписват медикаменти. Но мнение по поставен въпрос би могло, нали все пак се нарича "онлайн консултация". Аз тук се консултирам и с д-р Кисьова- педиатър и винаги е изказвала мнение, какво най вероятно би могло да бъде описаното от мен. Посещавала съм и невролог и психиатър, прегледа минава с "какви са оплакванията ви", и се предписва медикамент. Много благодаря за вниманието!


Здравейте !

Би могло да се предположи по описанията на споделеното от хората четящи този сайт ! Но една професионална анамнеза започва с разказа на оплакванията и продължава с целенасочени въпроси от лекаря специалист - за да се постави така нарчената анамнестична синдромна диагноза, която е последвана от професионален преглед - в моята специалност - неврологичен такъв ! Този сайт и моята помощ има за цел предимно логистична насоченост на хората които се обръщат за съвет към мен ! Единственото което мога да коментирам за преглед състоящ се от "какви са ви оплакванията" - обърнете се към друг специалист - който ще ви зададе насочващите въпроси и Ви извърши преглед ! Друг е въпросът, че в България добрите лекари ще остават все по-малко ! Стремящ се към това - и следвайки правилата на добра медицинска практика - се придържам към качествената медицина и се старая да я прилагам на моите пациенти ! Още повече, че съм видял и от здравеоплазването в нормална Европа, стремя се към такова в моята практика и не на последно място също имам възможност в бъдеще за практикувам медицина в Европа !

Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Авг 2014, 23:35

asd123 написа:здр докторе
посетих доктор и имам дискова херния сега всеки ден сам в очакване на болки. А доколкото разбирам няма и лечение.
мерси за консултациите и всичко най хубаво от мен.



Здравейте !

Дисковата херния има лечение - консервативно и оперативно ! Има далеч по тежки заболявания за които може да се използва вашето заключение - в областта на онкологията и онкохематологията например !


Поздрави

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта