Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Авг 2014, 23:36

kristina_8709 написа:Здравейте!Възможно ли е това да се случва от умора?А болезнено ли е самото изследване?Колко време продължава?



Здравейте !

Не разбрах въпроса Ви за кое изследване става въпрос ?

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот made_of » 06 Авг 2014, 13:11

Добър ден! От няколко седмици имам оплаквания, за които не зная към какъв специалист да се обърна. По моя преценка , Вие бихте могли да ми помогнете. При сутрешното си събуждане - изключително силно изразено ( често се събуждам и през нощта пак с такива оплаквания, през деня отново ги усещам) изпитвам едно много особено неразположение. Аз го определям като подобно на махмурлука, с много силно главоболие, замаяност, гадене, като усещам тялото си интоксикирано. В тази връзка е редно да вметна, че хранителният ми режим е добър, приемам много вода, максимум по едно кафе дневно, не съм се хранила с неща, които биха раздразнили стомаха ми, мазно или тестяно и не употребявам алкохол и цигари. надявам се да успеете да ми помогнете. Това усещане е ужасно! :?
made_of
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Юни 2014, 11:37

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот kristina_8709 » 06 Авг 2014, 21:17

Едната ми ръка усеща по-слабо топлина от другата. Възможно ли е това да се случва от умора?А болезнено ли е изследването Електромиография? Колко време продължава?
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот marisa » 08 Авг 2014, 09:57

Добър ден, аз имам мигрена, какво ли не съм опитала, не минава, боли ме глава или пристъпи с гадене, правила съм скенер, всичко е чисто, панорамна снимка на зъби и там е ок, но проблема е, че съм диабетичка от 9 години, сдобих се с тази болест от катастрофа. Кажете ми какво да пия, помогнете ми!
marisa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Авг 2014, 09:46

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот esito00 » 10 Авг 2014, 20:12

Здравейте! От 2 години някъде имам много странна промяна в здравословното ми състояние. Имам същите симптоми на нарколепсията. До колкото разбрах от проучванията ми до сега трябва да ми направят два специални теста. Първия е полисомнографията за да се измерят няколко дейности на тялото, докато човек преминава през различните стадии на съня, а втория е латентният тест на съня. В кой град мога да си направя тези тестове, или изобщо възможно ли е.
esito00
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2014, 17:31

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот picaper » 12 Авг 2014, 21:11

Здравейте,
и аз имам въпрос като всички , случи ми се преди няколко месеца - започна да ме боли кракът в ходилото при което не обърнах внимание по "български". Болките продължаваха и продължаваха и ходих при личната си лекарка преди няколко дни. Мислех си че трябва да ме прати при съдов хирург мислех че е нещо на кръвоносните съдове като тромби... тя ме прегледа доста обстойно и каза че работата е за невролог - според нея нещата тръгват от кръста нагоре и надолу. Все още не съм ходил на невролог - направлението ми е "увреждане на лумбо-сакралните коренчета G54.4". Така... за капак на всичко последната седмица две сутрини получих нервни сривове нещо което никога не ми се беше случвало. Първият път събуждайки се едва дишах и трябваше да се мъча да си поемам дъх. Това беше за около час... Вторият път нещо като страхова невроза чувствах се все едно съм на успокойтелни... абе неприятна работа и почти цял ден бях така. Сега знам че в форума е несериозно да искам да ме излекувате но въпросите ми са следните:
- да ми препоръчате невролог в Русе
- ако в Русе няма подходящи да ми кажете
-да коментирате по преценка симптомите
picaper
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Авг 2014, 20:30

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 13 Авг 2014, 11:32

made_of написа:Добър ден! От няколко седмици имам оплаквания, за които не зная към какъв специалист да се обърна. По моя преценка , Вие бихте могли да ми помогнете. При сутрешното си събуждане - изключително силно изразено ( често се събуждам и през нощта пак с такива оплаквания, през деня отново ги усещам) изпитвам едно много особено неразположение. Аз го определям като подобно на махмурлука, с много силно главоболие, замаяност, гадене, като усещам тялото си интоксикирано. В тази връзка е редно да вметна, че хранителният ми режим е добър, приемам много вода, максимум по едно кафе дневно, не съм се хранила с неща, които биха раздразнили стомаха ми, мазно или тестяно и не употребявам алкохол и цигари. надявам се да успеете да ми помогнете. Това усещане е ужасно! :?



Здравейте !
Разбирам Ви ! Ако симптомите персистират повече от месец и не са предизвикани от хронична умора е уместно да се обърнете за реална консултация към лекар. Първоначално можете да направите това с Вашия личен лекар - и при необходимост със специалист !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 13 Авг 2014, 11:36

kristina_8709 написа:Едната ми ръка усеща по-слабо топлина от другата. Възможно ли е това да се случва от умора?А болезнено ли е изследването Електромиография? Колко време продължава?



Здравейте !

Електромиографията е специализирано изследване, назначавано от невролог. Има много разновидности на ЕМГ изследването - електроневрография, иглена електромиография и пр. Уместно е да бъде преценено коя разновидност трябва да бъде направена - след консултация със специалист ! Не не е болезнено, по скоро бих казал - дискомфортно !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 13 Авг 2014, 11:38

marisa написа:Добър ден, аз имам мигрена, какво ли не съм опитала, не минава, боли ме глава или пристъпи с гадене, правила съм скенер, всичко е чисто, панорамна снимка на зъби и там е ок, но проблема е, че съм диабетичка от 9 години, сдобих се с тази болест от катастрофа. Кажете ми какво да пия, помогнете ми!


Здравейте !

Изписване на лекарства е възможно единствено след реален консултативен преглед. При желание от Ваша страна, можете да се свържете с мен на посочения телефон, за записване на час за преглед !

Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 13 Авг 2014, 11:41

esito00 написа:Здравейте! От 2 години някъде имам много странна промяна в здравословното ми състояние. Имам същите симптоми на нарколепсията. До колкото разбрах от проучванията ми до сега трябва да ми направят два специални теста. Първия е полисомнографията за да се измерят няколко дейности на тялото, докато човек преминава през различните стадии на съня, а втория е латентният тест на съня. В кой град мога да си направя тези тестове, или изобщо възможно ли е.



Здравейте !

Да не са много лабораториите за съня, които се занимават с полисомнографско изследване. В София - има такива в Клиниките по неврология към УМБАЛ "ИСУЛ-Царица Йоанна" и УМБАЛ "Александровска" !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта