Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 13 Авг 2014, 11:51

picaper написа:Здравейте,
и аз имам въпрос като всички , случи ми се преди няколко месеца - започна да ме боли кракът в ходилото при което не обърнах внимание по "български". Болките продължаваха и продължаваха и ходих при личната си лекарка преди няколко дни. Мислех си че трябва да ме прати при съдов хирург мислех че е нещо на кръвоносните съдове като тромби... тя ме прегледа доста обстойно и каза че работата е за невролог - според нея нещата тръгват от кръста нагоре и надолу. Все още не съм ходил на невролог - направлението ми е "увреждане на лумбо-сакралните коренчета G54.4". Така... за капак на всичко последната седмица две сутрини получих нервни сривове нещо което никога не ми се беше случвало. Първият път събуждайки се едва дишах и трябваше да се мъча да си поемам дъх. Това беше за около час... Вторият път нещо като страхова невроза чувствах се все едно съм на успокойтелни... абе неприятна работа и почти цял ден бях така. Сега знам че в форума е несериозно да искам да ме излекувате но въпросите ми са следните:
- да ми препоръчате невролог в Русе
- ако в Русе няма подходящи да ми кажете
-да коментирате по преценка симптомите


Здравейте !

Смятам че колежката е права в своето заключение и е хубаво че Ви е дала направление 3 за консултация със специалист ! Това което мога да Ви посъветвам - факторът време е изключително важен в лечението на болковите синдроми, тъй като болката от остра се трансформира в хронична (невропатна), която изисква дълги лечение. По отношение за Русе (там съм роден) не познавам колеги там - за да мога да препоръчам. Още повече опитът ми показва че аз мога да гарантирам моята дейност и професионални заключения - тъй като често след препоръки пациентите не получават онова, за което са отишли.
Самият аз работя с направления по НЗОК - при желание от ваша стана можете да се свържете с мен на тел 0887174485 за уточняване на час за консултация. Все пак разстоянието Русе -София е 320 км и това би отнело няколко часа пътуване ! Още повече - кабинетът ми е в Центъра (ул. Дамян Груев 8А, вх. Б, ет.3) - за което има градски транспорт !

Надявам се да съм Ви бил от помощ !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Tanya DI » 22 Авг 2014, 10:51

Здравейте! Аз съм жена на 38 години, предразположена към тревожност и панически атаки. Моят проблем започна може би преди година, с мравучкания първо в десния след това и в левия крак. След известно време мравучканията се прехвърлиха и в горните крайници. Появи се непостоянна променлива болка в различни стави на ръцете, понякога достигаща до върховете на пръстите. Болката е временна и се мести единствено в различни части от долните и горните крайници.Всички тези сетивни усещания се съпровождат от замаяност и чувство за завиване на свят. Понякога нощем се събуждам с изтръпнали и с чувство за слабост ръце. Движа се без проблем, нямам загуба на сетивност, но от време на време усещам някакво странно чувство на слабост във всички крайници.Забелязвам че усещанията се обострят при стресови и напрегнати ситуации. Посетих няколко специалисти невролози, направих кръвни изследвания, кръвна захар, преминах скенер и ядрено магнитен резонанс и навсякъде всичко беше в норма. Диагнозите от специалистите бяха уклончиви - от полиневропатия до нервно - вегетативна дистония. Много съм объркана. Лекарите, които посетих казват, че симптомите ми са много разпръснати и никой не ми постави точна диагноза. Моля за вашето компетентно мнение, възможно ли е всички тези симптоми да са резултат на нервно -психично натоварване и стрес или са сигнал за нещо по - сериозно.
Благодаря предварително.
Tanya DI
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2014, 10:08

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 26 Авг 2014, 10:50

Tanya DI написа:Здравейте! Аз съм жена на 38 години, предразположена към тревожност и панически атаки. Моят проблем започна може би преди година, с мравучкания първо в десния след това и в левия крак. След известно време мравучканията се прехвърлиха и в горните крайници. Появи се непостоянна променлива болка в различни стави на ръцете, понякога достигаща до върховете на пръстите. Болката е временна и се мести единствено в различни части от долните и горните крайници.Всички тези сетивни усещания се съпровождат от замаяност и чувство за завиване на свят. Понякога нощем се събуждам с изтръпнали и с чувство за слабост ръце. Движа се без проблем, нямам загуба на сетивност, но от време на време усещам някакво странно чувство на слабост във всички крайници.Забелязвам че усещанията се обострят при стресови и напрегнати ситуации. Посетих няколко специалисти невролози, направих кръвни изследвания, кръвна захар, преминах скенер и ядрено магнитен резонанс и навсякъде всичко беше в норма. Диагнозите от специалистите бяха уклончиви - от полиневропатия до нервно - вегетативна дистония. Много съм объркана. Лекарите, които посетих казват, че симптомите ми са много разпръснати и никой не ми постави точна диагноза. Моля за вашето компетентно мнение, възможно ли е всички тези симптоми да са резултат на нервно -психично натоварване и стрес или са сигнал за нещо по - сериозно.
Благодаря предварително.



Здравейте !

Благодаря за подробното и професионално описание на оплакванията Ви ! Разпръснатия характер на оплакванията Ви от страна на много модалности на ЦНС и ПНС, младата възраст - на първо място налагат изключване на някои по-често срещани заболявания. Негативните резултати на проведените изследвания говорят за липсата на такава ! В допълнение бих казал че един добре снет пълен неврологичен статус (преглед) може да установи до каква степен оплакванията са със субективен характер или се дължат на органична увреда ! Има изследвания които могат да потвърдят или отхвърлят диагнозата полиневритен синдром ! Това изследване е ЕМГ ! Да, възможно е тези оплаквания да се дължат на емоционалното Ви състояние - но преди всичко трябва да се изключи органично заболяване !
При желание и възможност от Ваша страна, можете да се свържете с мен на посочения телефон , за записване на час за преглед !

Успех !

д-р Савов - невролог, отоневролог
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот kami8880 » 26 Авг 2014, 18:18

Д-р Савов от година пия Ламиктал 50ml за епилепсия, сега ми препоръчаха да го спра и съм в процес на спиране, но не знам дали е правилно. Пих по половинка три пъти на ден - пет дни, после три дни - два пъти по половинка на ден и сега от два дни по половинка само сутрин. В допълнение никога съм нямала епилепсия, но като взех да правя нервни кризи и имах чувство, че ще припадна и ми изписаха това лекарство без да съм имала припадъци.
kami8880
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Авг 2014, 14:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот kokiteill » 30 Авг 2014, 22:32

На 18 години съм,моят проблем е силна, остра болка в лявата част на главата.Случва ми се много рядко около 10 пъти годишно.Болката се простира чак към зъбите, без да имам някакъв проблем с тях.Намалява и почти отминава, око легна и покрия главата си с одеяло . Защо се получава тази болка моля за отговор притеснявам се ?
kokiteill
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Авг 2014, 22:24

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот vbaklev » 01 Сеп 2014, 13:58

Здравейте! Преди 3 месеца посетих диктор, като си мислех, че имам проблеми с белите дробове, но след преглед и снимка, се установи, че белите дробове са ми наред. Миналата седмица пак се получи същото, но този път усетих, че болката идва отзад в дясната плешка, и чувството е че са ми забили нож. При масаж се напипва, нещо като подутина, което мисля че е възпален нерв защото адски боло когато се натисне. Преди около две години имах същият проблем но от лявата страна като болката пробождаше сърцето. Също имам и проблеми с кръста, особено когато времето тръгне да се разваля. В момента съм си взел Б комлекс в много големи дози както и фоумролър за самомасаж, като преди ми е помагало за кръста, но това в плешката ме притеснява вече 4 дни е мн зле. В чужбина съм и единствено мога да посетя общопрактикуващ лекар, и не знам дали ще разбере какъв е проблема ми.

Какво бихте ме посъветвали. Благодаря
vbaklev
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Юли 2014, 15:50

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 01 Сеп 2014, 22:50

kami8880 написа:Д-р Савов от година пия Ламиктал 50ml за епилепсия, сега ми препоръчаха да го спра и съм в процес на спиране, но не знам дали е правилно. Пих по половинка три пъти на ден - пет дни, после три дни - два пъти по половинка на ден и сега от два дни по половинка само сутрин. В допълнение никога съм нямала епилепсия, но като взех да правя нервни кризи и имах чувство, че ще припадна и ми изписаха това лекарство без да съм имала припадъци.



Здравейте !

уместно е лекуващия ви лекар да е запознат със състоянието Ви и това какво е подходящото лекарство за Вас ! Да, схемата на спиране на ламиктал е правилна принципно !
Лечението е двустранен процес - пациента трябва да име доверие в лекуващия го лекар и лекарят да е професионалист, разбира се.

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 01 Сеп 2014, 22:54

kokiteill написа:На 18 години съм,моят проблем е силна, остра болка в лявата част на главата.Случва ми се много рядко около 10 пъти годишно.Болката се простира чак към зъбите, без да имам някакъв проблем с тях.Намалява и почти отминава, око легна и покрия главата си с одеяло . Защо се получава тази болка моля за отговор притеснявам се ?



здравейте !

Уместно е да се консултирате с лекар специалист ! Главоболието може да е самостоятелно състояние (заболяване) или да е клинична проява на много други състояния или заполявания в организма. Затова е важно да се установи какво е Вашето главоболие, а това може да стане след квалифициран неврологичен преглед, подкрепен от изследвания при необходимост !

успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 01 Сеп 2014, 23:00

vbaklev написа:Здравейте! Преди 3 месеца посетих диктор, като си мислех, че имам проблеми с белите дробове, но след преглед и снимка, се установи, че белите дробове са ми наред. Миналата седмица пак се получи същото, но този път усетих, че болката идва отзад в дясната плешка, и чувството е че са ми забили нож. При масаж се напипва, нещо като подутина, което мисля че е възпален нерв защото адски боло когато се натисне. Преди около две години имах същият проблем но от лявата страна като болката пробождаше сърцето. Също имам и проблеми с кръста, особено когато времето тръгне да се разваля. В момента съм си взел Б комлекс в много големи дози както и фоумролър за самомасаж, като преди ми е помагало за кръста, но това в плешката ме притеснява вече 4 дни е мн зле. В чужбина съм и единствено мога да посетя общопрактикуващ лекар, и не знам дали ще разбере какъв е проблема ми.

Какво бихте ме посъветвали. Благодаря


Здравейте !

Оплакванията Ви наподобяват тези при интеркостална невралгия, но дъжда дебело да подчертая че според правилата на добра медицинска практика - поставянето на диагноза е възможно след консултативен преглед. Съветвам Ви да посетите общопрактикуващ лекар, в страната където сте - и ако колегата прецени ще Ви изпрати на последващи изследвания и/или консултации. Лечението на заболяването изисква медикаменти, които се отпускат с лекарско предписание. Не Ви съветвам за самолечение. Здравето е най-важно ! Повечето заболявания се лекуват по-лесно в начален стадий !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот MariyaK » 02 Сеп 2014, 16:21

Здравейте!

Предстои ми да запиша магистратура. Обучението ще е в събота и неделя. През седмицата ще ходя на работа.
Като се има в предвид, че:
1. На 44 години съм.
2. Предстои ми усилена умствена работа.
3. Месечно шофиране над 1600км.
Какви хранителни добавки и с какъв прием бихте ми препоръчали? Подходящи ли са Омега мастните киселини?
Аз самата усещам, че издръжливостта ми не е такава, каквато е била преди 20 години. Имам и две малки деца, които искат допълнително внимание. За това ще имам нужда от подкрепа за организма.
MariyaK
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 15:39

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта