Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот vbaklev » 03 Сеп 2014, 19:49

Здравейте отново. Днес посетих диктор. Обясних му какво ми каза,че най вероятно имам възпален нерв, и искаше да пия ибупрофен,но казах че не помага и искам нещо по силно.Изписа neproxen 500 2 пъти на ден за един месец.
Веднага проверих какво представлява и ми направи впечатление, че е мн опасен ако се приема дълъг период от време.

Може ли второ мнрние.
vbaklev
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Юли 2014, 15:50

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот vbaklev » 03 Сеп 2014, 21:32

Ако разполагам с Милгама и Мовалис инжекций биха ли помогнали или навредили? Лятото на майка ми са и изписали, и си е взела повече ако и се наложи. Знам че не се взимат лекарства изпитани на друг, но все пак? Има по 20 ампули от двете
vbaklev
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Юли 2014, 15:50

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот asd123 » 04 Сеп 2014, 00:00

MariyaK написа:Здравейте!

Предстои ми да запиша магистратура. Обучението ще е в събота и неделя. През седмицата ще ходя на работа.
Като се има в предвид, че:
1. На 44 години съм.
2. Предстои ми усилена умствена работа.
3. Месечно шофиране над 1600км.
Какви хранителни добавки и с какъв прием бихте ми препоръчали? Подходящи ли са Омега мастните киселини?
Аз самата усещам, че издръжливостта ми не е такава, каквато е била преди 20 години. Имам и две малки деца, които искат допълнително внимание. За това ще имам нужда от подкрепа за организма.


разнообразна храна с повече плодове.
малко фитнес и кардио упражнения и качествен сън.
asd123
 
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Яну 2014, 19:07

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот kami8880 » 04 Сеп 2014, 21:13

д-р савов моите синптоми са:имам чуството че ще припадна,падами ряско кравното тогава като ми падне кравното чуствам тежест в областа на сарцето и полочавам световартеж.това го обяснявам на невроложката ми тук в добрич.а тя само ми спира или овеличава дозата на хапчетата сащо така от три години насам сам правила читири нирвни кризи.имам и черепно мозачна травма от преди 12години.кахами че може да е послествие от травмата но искам и друго компетентно мнение за синптомитими посжчени по горе и да попитам дали тези синптоми са характерни само за нервите или има и друга причина благодаря.
kami8880
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Авг 2014, 14:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Demetra » 08 Сеп 2014, 20:29

Здравейте!

Имам следните общи симптоми и оплаквания и Ви моля да ми дадете насочваща диагноза, както и препоръка за ход на лечение.

Момиче съм, на 21, студентка. С нарастваща честота, най-вече през последната година, имам следните оплаквания: напрежение и бодежи в сърдечната област, ускорен пулс, моменти на безсъние и стряскания, треперене, сънливост и отпадналост. В дадени моменти изпитвам болки, локализирани на различни места по тялото ми, вкл.: гърлото (усещане за топка в гърлото); шипови болки във врата. Често се чувствам тъжна и неудовлетворена- плача, изпитвам пристъпи на гняв, проявявам крайна педантичност. Страхувам се, че имам някаква сериозна болест и в тези моменти изпитвам по-интензивна общо неспокойствие и паника. Правени са ми пълна кръвна картина, кардиограма и изследване на щитовидни хормони- всички показатели са в норма.

Благодаря Ви!
Demetra
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2014, 20:25

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот gks123 » 10 Сеп 2014, 23:14

Здравейте , от няколко месеца имам един проблем , усещам едно парене между тестисите и ануса , не е постоянно от време на време изчезва но пак се появява . Имах едно червено петно което приличаше на бенка но беше ,отстраних го сам и след това започна това парене , ходих на дерматолог и ми каза че е някакав кръвоносен съд които ми го изгори и ми каза че няма общо но вече 2 ри месец не ми минава и започвам да се притеснявам . Благодаря ви предварително ..
gks123
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Апр 2014, 10:44

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Васко » 12 Сеп 2014, 01:13

Здравейте! Обръщам се към вас с молба за съвет, при кой точно лекар да отида със следните симптоми!
Принципно заболяването ми е доста от отдавна. Всичко започна да кажем преди 7 години тогава сякаш получих паническа атака, бях легнал и си учих за поредния изпит и в момента в който реших да стана за да си легна сякаш цялата кръв ми отиде в сърцето и сякаш получавах сърдечен удар. Много се притесних отидох до един приятел (доста трудно) за да му кажа да извика Бърза помощ. Докато чаках изтръпнах целия и се парализирах по етапно, до такава степен, че парализата ми стигна до гръдния кош и буквално се борих за глътка въздух. Както и да е, дочаках Бързата помощ и те след като ми направиха кардиограма установиха, че всичко ми е ок(макар че кръвното ми беше доста високо и много учестен пулс ама уж нормално за уплашеното ми състояние) И решиха да ми поставят успокоително диазепам. В момента в който ми го биха ме обля топла вълна и всичко ми олекна. На сутринта страшно главоболие, което и вечрта си го имаше де, особенно на темето отгоре. Ходих по лекари и всички ми казват, че уж всички изследвания са ок. Мина се време и се стабилизирах.
Преди 2 години в Англия на бригада, когато бях докато работих, доста трудна и тежка работа се случи още по-опасно и стресиращо за мен състояние. Там берем цветя и общо взето цял ден тичаме по полетата. Та си работя и реших да хапна малко бисквити преди да започна поредния ред. Хапнах и почнах и след около 10 минути усещам супер горчивина в устата и сякаш някакво мравучкане в областта на слънчевия сплит и докато се усетя сякаш ми падна кръвното и не ми достигна кислород в мозъка, усетих как сякаш ми пуснаха супер силен ток който се насочи в областта на сърцето, то ми прелупа няколко пъти, паднах на земята и просто колабирах и се борех за глътка въздух. Доста поизплаших хората около мен. Полежах си в калта, докато дойде линейката с болки в гърдите и пак горе по темето. След като ми направиха кардиограма пак ми казаха, че съм имал по-здраво сърце и от тях. Прибрах се в Бг и пак по лекари те ми дават антидепресанти, които обаче само облекчават временно ефекта.
Забелязал съм вече няколко години подред ми се случва, когато се опитам да ходя на фитнес, след като направя 1 месец всичко се връща. Първо почват да ми изтръпват крайниците, все едно, че гърдите ми или сърцето ми ще спре. Главата отгоре на темето ме боли и усещам едно такова постоянно мравучкане. Общо взето все едно ми се възпаляват нервите. И ме гори огън. И това постоянно го усещам. Отделно това се отразява и на органите ми. Вегетативната нервна система излиза извън контрол. Стомаха ми и червата постоянно получават спазми. Особено когато се храня, просто не мога да почна работа веднага след това. Защото сякаш ми става топка в стомаха и когато работя особено под стрес започват спазмите, като се стига и до прескачане на сърцето ми и остра болка сякаш ще ми спре и се мъчи много. Тялото ми, тъй като е стегнато след тренировките, сякаш кара нервите да откачат(просто не мога да ги контролирам) и след няколко дни просто се събуждам смазан и психически и физически. Изпадам в тежка депресия, много, много тежка, която се редува и е на моменти (Добре че съм вярващ, иначе не знам). И просто после нервите, сякаш всяка вътрешна и външна промяна ги кара да откачат, чувство като на силен ток по тялото ми, който не мога да контролирам. Силна музика ако слушам веднага получавам спазми и не издържам. Ако се храня с пикантна храна също(за това през този период предпочитам да постя и да се храня с малко и безвкусна храна за да не дразня допълнително нервите). Алкохолът също не ми действа добре. Ако пия примерно 2-3 пъти в седмицата и то по малко, примерно по 1 бира, това пак ми вреди и ми замайва главата и то не само когато съм изпил алкохола, ами и чувството продължава и в другите дни, като понякога имам и световъртеж и не мога да ставам рязко. При всяко допълнително физическо действие, сякаш горе мозъчната ми кора и отзад на тила ми горят и това го чувствам постоянно.
Не знам вече към кой лекар да се насоча, който би ми поставил правилната диагноза. Не знам дали е за психолог само или трябва и невролог да си каже мнението, защото не си обяснявам как едни физически дейности, които уж освобождават напрежението всъщност сякаш ми възпаляват нервите. Чувствам се на моменти, като в клетка с това мое тяло. Помагаше ми тичането ама не винаги. Също така не искам да се тъпча с наркотици и вярвам, че те не са решение на проблема. Общото чувство е, че сякаш нервите ми са възпалени и ми горят и всички органи излизат извън контрол. Дали не е някакво автоимунно заболяване или проблем със жлезите ми. Понякога имам дълъг период от време в който ми е изтръпнало (сякаш имам нещо, като бучка на гърлото), но и при изследване на щетовидната ми жлеза всичко беше в норма. Знам, чувствам, че мога да се излекувам, ама не знам точно как.
Ще се радвам ако успеете да ме насочите, благодаря ви!
Васко
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Сеп 2014, 01:03

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 12 Сеп 2014, 11:41

MariyaK написа:Здравейте!

Предстои ми да запиша магистратура. Обучението ще е в събота и неделя. През седмицата ще ходя на работа.
Като се има в предвид, че:
1. На 44 години съм.
2. Предстои ми усилена умствена работа.
3. Месечно шофиране над 1600км.
Какви хранителни добавки и с какъв прием бихте ми препоръчали? Подходящи ли са Омега мастните киселини?
Аз самата усещам, че издръжливостта ми не е такава, каквато е била преди 20 години. Имам и две малки деца, които искат допълнително внимание. За това ще имам нужда от подкрепа за организма.


Здравейте !

като практикуващ невролог - отношението ми към добавките е резервирано, но микроелементи, витамини и омега киселини са добър избор за повишаване имунните сили на организма!

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 12 Сеп 2014, 11:44

vbaklev написа:Здравейте отново. Днес посетих диктор. Обясних му какво ми каза,че най вероятно имам възпален нерв, и искаше да пия ибупрофен,но казах че не помага и искам нещо по силно.Изписа neproxen 500 2 пъти на ден за един месец.
Веднага проверих какво представлява и ми направи впечатление, че е мн опасен ако се приема дълъг период от време.

Може ли второ мнрние.



Здравейте !

Професионално второ мнение мога да дам след като ви прегледам ! Не мога да ревизирам, още по-малко виртуално, предписана терапия от колега ! В заключение - всяко лекарство има и негативни ефекти, които са с различна честота на проявление. !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Д-р Илиян Савов – въпроси от област неврология

Мнениеот Dr Ilian Savov » 12 Сеп 2014, 11:46

vbaklev написа:Ако разполагам с Милгама и Мовалис инжекций биха ли помогнали или навредили? Лятото на майка ми са и изписали, и си е взела повече ако и се наложи. Знам че не се взимат лекарства изпитани на друг, но все пак? Има по 20 ампули от двете



Приема на едно или друго лекарство може да бъде преценен след преглед, още повече за инжекции.

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта