Синузит при децата - как да облекча дишането?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Синузит при децата - как да облекча дишането?

Мнениеот pd_pavlova » 22 Фев 2013, 16:41

Мили приятели , имам дъщеричка на 5 години . Тя от съвсем малка е с постоянна хрема , от съвсем малка се научи да си издухва нослето. Започнахме да ходим постоянно на лекар, защото от хремата правеше отит , по болници си лежахме и в крайна сметка никой не казваше каква е причината за ринита . На алерголог ходихме , микробиологични изследвания правихме и нищо .Всеки си оправдаваше парите които сме дали с някаква рецепта и толкоз ,докато не ми заявиха ,че била започнала да прави синузит. Рових се къде ли не и на всякъде пише , че синусите започват да се развиват след 6 годишна възраст . Вече не знам какво да правя и как да облекча дишането на детето си . Ако някой може да ме посъветва нещо ще бъда много благодарна .
P.D.Pavlova
pd_pavlova
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Фев 2013, 18:59

Re: Синузит при децата - как да облекча дишането?

Мнениеот Prolet8 » 22 Фев 2013, 21:40

Загрейте сол и я изсипете в чорап, дръжте го на засегнатото място, докато изстине!!!
Сварете яйце и го обелете, след това го дръжте до нослето или на челото за облекчение! Доста ефикасно е! :)
Prolet8
 
Мнения: 112
Регистриран на: 22 Фев 2013, 21:31

Re: Синузит при децата - как да облекча дишането?

Мнениеот pd_pavlova » 22 Фев 2013, 23:59

Благодаря ! Това със солта сме пробвали вече , но за яйцето за пръв път чувам - задължително ще го пробваме :)
P.D.Pavlova
pd_pavlova
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Фев 2013, 18:59

Re: Синузит при децата - как да облекча дишането?

Мнениеот geriva » 23 Фев 2013, 13:15

Моето дете имаше такъв проблем-изследванията не доказват наличие на бактерия, антихистамините не помагаха.
След ходене при поне 5 специалиста го заведох в Транспортна болница София. Там отново му взеха секрет за микробиологично изследване, но този път изчакахме за резултата цяла седмица. Оказа се, че има изолиран пневмокок.
Лекарят обясни, че поради честата употреба на антибиотици било много трудно да го "засекат".
Освен това ти препоръчвам да укрепиш имунитета на детето- не се отказвай, давай витамини, добавки, но не синтетични,купувай хубави неща. Аз лично съм предоволна от добавките на Аквасорс.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Синузит при децата - как да облекча дишането?

Мнениеот pd_pavlova » 23 Фев 2013, 13:56

geriva написа:Моето дете имаше такъв проблем-изследванията не доказват наличие на бактерия, антихистамините не помагаха.
След ходене при поне 5 специалиста го заведох в Транспортна болница София. Там отново му взеха секрет за микробиологично изследване, но този път изчакахме за резултата цяла седмица. Оказа се, че има изолиран пневмокок.
Лекарят обясни, че поради честата употреба на антибиотици било много трудно да го "засекат".
Освен това ти препоръчвам да укрепиш имунитета на детето- не се отказвай, давай витамини, добавки, но не синтетични,купувай хубави неща. Аз лично съм предоволна от добавките на Аквасорс.


Благодаря за съвета. Да съгласна съм за добавките - АкваСорс , но към момента са ми непосилни ценово .
P.D.Pavlova
pd_pavlova
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Фев 2013, 18:59

Re: Синузит при децата - как да облекча дишането?

Мнениеот Cuddy » 23 Фев 2013, 14:04

Коларгол ползвали ли сте? Провеждали ли сте курсове физиотерапия?
Има ли /доказани рентгенографски!/ промени в синусите?
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Синузит при децата - как да облекча дишането?

Мнениеот pd_pavlova » 23 Фев 2013, 23:08

Cuddy написа:Коларгол ползвали ли сте? Провеждали ли сте курсове физиотерапия?
Има ли /доказани рентгенографски!/ промени в синусите?

Коларгол плюс още някъква съставка - ефекта е до няколко дни след лечението ; нагревки - отново до няколко дни . Да правили сме снимка на синусите ,но аз подхождам със съмнение за диагнозата . Честно казано вече се съмнявам и в компетентноста на лекарите ни или може би не им плащаме достатъчно :|
P.D.Pavlova
pd_pavlova
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Фев 2013, 18:59

Re: Синузит при децата - как да облекча дишането?

Мнениеот geriva » 24 Фев 2013, 01:54

Не пишеш откъде си. Мога да препоръчам специалист, ако си от София.
Явно ще трябва да търсите причината-няма как детенцето да се измъчва така.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Синузит при децата - как да облекча дишането?

Мнениеот winterrose » 26 Фев 2013, 16:06

Пробвала ли си този спрей Стеримар: http://apteka.framar.bg/18004361/%D1%81 ... %BC%D0%BB-

100% натурален продукт, подходящ е за бебета, деца и възрастни. Аз имам проблеми с алергичен ринит и този спрей ми действа много добре. Като пръсна, започвам да си дишам нормално. Само който има такива оплаквания може да разбере за какво говоря :)
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Синузит при децата - как да облекча дишането?

Мнениеот Cuddy » 06 Мар 2013, 19:41

Още 1 глас за Стеримар- от 5 години се доверявам на този продукт за облекчение.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта