Кръстосаха синя слива и кайсия

Бизнес, политика, шоубизнес, забава или всичко от света около нас.....по дати

Кръстосаха синя слива и кайсия

Мнениеот FramarModRosi » 25 Фев 2013, 16:06

Опитвали ли сте плод, чиито вкус наподобява едновременно слива и кайсия? Вече може да опитате… :o Сензационен хибрид между синя слива и кайсия е сред световните новости, които ще бъдат изложени на „Агра 2013“ от 5 до 9 март в Международен панаир Пловдив.
Първият български сливово-кайсиев сорт се смята за сензационен успех и представлява нов ботанически вид. Той е разработен в Института по овощарство, а работата по кръстосването на плодовете е отнела почти четвърт век, докато се стигне до хибрида „Стендесто“. Плодовете са тъмновиолетови и едри и притежават отличен вкус и аромат. Към необичайния сорт проявявали интерес селекционери от няколко европейски държави.Посетителите на „Агра“ ще могат да се запознаят и с друга световна новост - зимният пивоварен ечемик „Девиния“, който дава до 739 килограма от декар. Той ще бъде представен от Институт по земеделие в Карнобат. „Зелено чудо“ пък е наречен нов сорт пипер с форма на камбанка и тегло до 300 грама. Освен хибридния сливово-кайсиев сорт, Институтът по овощарство ще демонстрира и нов подход за отглеждане на орехи – заедно с праскови. Този начин е икономически по-ефективен, печалбите идват на третата година, а инвестицията се връща по-бързо, твърдят от научното звено. Новостите, които ще представи „Агра 2013“ са повече в сравнение с миналата година, затова се очаква интересът към изложението да бъде по-голям, а броят на посетителите да надхвърли 25 000. Те имат шанс да спечелят награди, осигурени от Международен панаир Пловдив – мотофреза мини мотоблок, прецизна механична сеялка и резачка за дърва. Всеки от гостите ще получи анкетна карта, която трябва да попълни и да пусне в специална урна. Печелившият талон ще бъде изтеглен в 12.00 ч на 9 март, последния ден на „Агра 2013“.
FramarModRosi
 
Мнения: 321
Регистриран на: 12 Дек 2012, 15:27

Re: Кръстосаха синя слива и кайсия

Мнениеот qna toneva » 25 Фев 2013, 23:55

звучи интересно,мисля,че и вкусът ще е сполучлив. нямам търпение да го опитам :lol:
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Кръстосаха синя слива и кайсия

Мнениеот BRI » 26 Фев 2013, 11:42

Ха! Ти да видиш! На мен пък ми се хапва кръстоска между череша и диня...любимите ми плодове :P
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04


Назад към Медиен календар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта