Противозачатъчни - вашите препоръки за добър продукт

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Re: Противозачатъчни

Мнениеот cheap&chic » 26 Фев 2012, 00:50

до колкото знам, женската система възприема най-добре оптимално близки до естествените й хормоналните цикли намеси. нека преведа - ако сте започнали прием на хормонални контрацептиви (които имитират най-близко просеса бременност, казват), то трябва да ги пиете 9 цели месеца. след това гинеколозите препоръчват почивка от поне 5 месеца, преди новият цикъл от 9. тогава е и най-подходящо да се направи пълен гинекологичен преглед, ще е достоверен. ако сте намерили комбинация от съставки, които огранизмът ви приема добре, то не виждам защо да ги сменяте. таблетките са нещо много персонално и така и така е доста трудно да се напаснат към организма на макс. мен ме вълнува нещо относно ясмин, някой ако е наясно, моля да сподели: в момента съм на други таблетки (три-регол) от които качих ужасно течности и ми се иска да ги спра и да мина на ясмин. остават ми 2 таблетки от три-регола и се чудя дали да правя почивка, защото нищо не разбрах от листовката на ясмин... там пише, че при подмяна, първата таблетка ясмин се взима без да се прави прекъсване (без 7 дни пауза), но аз така реално ще взема новата таблетка още 2 дни преди това, така ще направя: три-регол (21-2=19дни)+ясмин(21дни)=цели 40 дни без пауза, дали не звучи малко крайно това...? а и с два различни препарата и активни съставки... цикълът ми винаги е бил "по часовник" на 28 дни и ме е страх да не взема нещо да си шокирам системата :) ако някой има мнение, ще се радвам на съвет :)
Jupiter aligns with Mars
Аватар
cheap&chic
 
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Яну 2012, 15:28

Re: Противозачатъчни

Мнениеот cheap&chic » 26 Фев 2012, 00:54

:idea: сега като се замислих, всъщност май, тя системата така и така си е във фаза, кървенето при противозачатъчни не случайно се нарича маркиращо или изкуствено... то и без това цикъл няма, нали така :mrgreen: :?:
Jupiter aligns with Mars
Аватар
cheap&chic
 
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Яну 2012, 15:28

Re: Противозачатъчни

Мнениеот oho-boho » 18 Май 2012, 12:59

Знаете ли за какъв случай съм гледала в предаването "На кафе" - бях меко казано шокирана :shock: Разказва се за семейство, мисля, че имаха 2 деца и жената пие противозачатъчни... Въпреки това забременява и двамата с мъжа й решават да направи аборт, посещават клиника, в която се извършва манипулацията и се прибират вкъщи. Жената не се чувства добре, вдига температура и така няколко дена. Отново я приемат в болницата, вливат системи, антибиотици и се започва едно лечение... Отново я изписват и отново се влошават нещата. Посещават друг гинеколог, който установява... бременност :o Въпреки всичко, плода е оцелял и семейството решава да запази бебето :D Когато ти е драснато да живееш, никой не е в състояние да промени това!
Никога през живота си не съм пила противозачатъчни, но има време - все още съм млада :mrgreen: Една моя приятелка пие противозачатъчни, за да й се изчисти кожата на лицето - определено оказват влияние и то добро, но въпреки всичко аз не бих се навила да пия, ако не ми се налага разбира се.
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: Противозачатъчни

Мнениеот Bella » 21 Май 2012, 14:38

oho-boho написа:Знаете ли за какъв случай съм гледала в предаването "На кафе" - бях меко казано шокирана :shock: Разказва се за семейство, мисля, че имаха 2 деца и жената пие противозачатъчни... Въпреки това забременява и двамата с мъжа й решават да направи аборт, посещават клиника, в която се извършва манипулацията и се прибират вкъщи. Жената не се чувства добре, вдига температура и така няколко дена. Отново я приемат в болницата, вливат системи, антибиотици и се започва едно лечение... Отново я изписват и отново се влошават нещата. Посещават друг гинеколог, който установява... бременност :o Въпреки всичко, плода е оцелял и семейството решава да запази бебето :D Когато ти е драснато да живееш, никой не е в състояние да промени това!
Никога през живота си не съм пила противозачатъчни, но има време - все още съм млада :mrgreen: Една моя приятелка пие противозачатъчни, за да й се изчисти кожата на лицето - определено оказват влияние и то добро, но въпреки всичко аз не бих се навила да пия, ако не ми се налага разбира се.

Това и аз го бях гледала, но ми се струва малко нереално да пиеш противозачатъчни и да забременееш. Да вярно е, че дават един-два процента вероятност да ти се случи, но въпреки това тази история ми се струва невероятна.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Противозачатъчни

Мнениеот mecana » 21 Май 2012, 16:28

Bella написа:Това и аз го бях гледала, но ми се струва малко нереално да пиеш противозачатъчни и да забременееш. Да вярно е, че дават един-два процента вероятност да ти се случи, но въпреки това тази история ми се струва невероятна.

Невероятна е и точно затова е снимана според мен, а и детенцето беше в студиото. Няма 100%-ова защита каквито и предпазни средства да се използват. По-чудното за мен е не, че жената е забременяла, а че плода е оцелял след "аборт" и детенцето е родено живо и здраво, въпреки антибиотиците и лечението, което е проведено.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Противозачатъчни

Мнениеот Didoncheto » 05 Юни 2012, 11:34

Аз в момента пия Логест и съм доволна от тях. Първо ми бяха изписали Целест, но нещо не ми понесоха добре и гинеколожката ми ги смени. При всеки е много индивидуално действието на противозачатъчните таблетки, защото съдържанието на хормони е различно и действат по различен начин на всеки организъм. В никакъв случай не препоръчвам да купувате противозачатъчни на своя глава - задължително се консултирайте с гинеколог преди това :idea:
Didoncheto
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:57

Re: Противозачатъчни

Мнениеот yoanna » 13 Юни 2012, 10:38

Пила съм единствено от таблетките ESCAPELLE за спешни случаи :mrgreen: Други противозачатъчни не съм пила, защото не ми се е налагало. Единствено козметичката ми е препоръчвала да пия, защото имах проблемна кожа, но категорично отказах, защото знам, че се качват килограми.

Eskapelle.jpeg
Eskapelle.jpeg (4.29 KiB) Прегледано 926 пъти
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Противозачатъчни

Мнениеот teddy » 20 Юни 2012, 11:20

yoanna написа:Пила съм единствено от таблетките ESCAPELLE за спешни случаи :mrgreen: Други противозачатъчни не съм пила, защото не ми се е налагало. Единствено козметичката ми е препоръчвала да пия, защото имах проблемна кожа, но категорично отказах, защото знам, че се качват килограми.

Eskapelle.jpeg

Много странно :roll: Когато имах проблем с кожата си запазих час за дерматолог, който ми препоръча същото - противозачатъчни хапчета :shock: Пита ме дали съм склонна към напълняване, дали кожата ми се омазнява и т.н. :shock: Моя приятелка е пила противозачатъчни точно с тази цел, но ефекта беше временен. Отидох на друг дерматолог, който ми изписа лосион и маска, и след 10-тина дни кожата на лицето ми направо светна :) Направиха ми продуктите в аптеката, забъркаха ги така да се каже и винаги, когато имах проблем с лицето ги използвах. За съжаление вече в много малко аптеки приготвят тези рецепти... Защо да се тъпча с хормони, след като нямам хормонален проблем? Е, след време кожата ми се изчисти и се оказа, че причината за влошеното й състояние е смяната на града, тъй като отидох да уча в София :roll:
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Противозачатъчни

Мнениеот sabin_shemi » 09 Юли 2012, 10:59

perla197811 написа:Ясмин, Логест, Милигест........такъв избор! :o към кое да се насоча? някакви препоръки ? ;)

farmateksa dali e hubav?
sabin_shemi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Юли 2012, 10:46

Re: Противозачатъчни

Мнениеот miki » 09 Юли 2012, 11:25

sabin_shemi написа:
perla197811 написа:Ясмин, Логест, Милигест........такъв избор! :o към кое да се насоча? някакви препоръки ? ;)

farmateksa dali e hubav?

Ако си се насочила към Фарматекс, ти препоръчвам вагиналния крем. Използвах го от време на време, докато кърмих, но не разчитахме само на него и прекъсвахме половия контакт. Първо си купих таблетките, но нещо не ми допаднаха, защото се чувствах много некомфортно. Хубаво е да знаеш, че след това не трябва да използваш сапун, защото ще неутрализира действието на контрацептива, което е с продължителност 10 часа.

Farmateks_krem.jpg
Farmateks_krem.jpg (24.19 KiB) Прегледано 904 пъти
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

ПредишнаСледваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron