Какво да даваме при силна кашлица на дете 1година и 5 месеца

Какво да даваме при силна кашлица на дете 1година и 5 месеца

Мнениеот ivalenai » 02 Мар 2013, 00:49

При Кашлица???

Какво мога да давам при кашлица? Усещам , че тази на сина ми ( 1г.5м.) се задълбочава. Кашля вече няколко дена като обикновенно това става заради секретите слизащи от носа( често му е запушен носа?). нО от 2 дена кашлицата се промени и усещам, че по скоро идва от гърдите. Приемем и съвет за нослето.
Благодаря :) :)
ivalenai
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Мар 2013, 01:08

Re: При Кашлица???

Мнениеот geriva » 02 Мар 2013, 01:11

1) промиване на нослето с физиологичен разтвор или спрей с морска вода-Стеримар или др. подобни
2) овлажняване на въздуха чрез поставяне на съд с вода
3) ако имаш инхалатор -инхалации с физиологичен разтвор
ако нямаш-слагаш съд с вода на котлона, завиваш леко главата и да диша над парата
Това може малко да облекчи състоянието на детето.
За кашлицата : черна ряпа-пробиваш дупка по средата, пълниш с мед и оставяш да се изтича в чаша. След известно време ряпата омеква и се отцежда много приятен на вкус сок. Дава се по една -две суп.лъжици няколко пъти дневно.
Ако детето има алергия към меда, заменяш го със захар.

Хубаво е все пак лекар да прегледа детенцето, защото кашлицата може да бъде суха или влажна- третират се с различни медикаменти.
В такива случаи аз не давам нищо-първо го водя да му чуят гърдите.
Успех и дано бързо се оправи детенцето!
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Какво да даваме при силна кашлица на дете 1година и 5 ме

Мнениеот winterrose » 06 Мар 2013, 23:51

Мога да ти дам много сиропи, повечето хомеопатични и безопасни, но не е редно, детенцето е малко, а ти самата си усетила, че кашлицата "слиза надолу" - идете на лекар. Има вирус в момента, които много бързо прераства в бронхит. Успех, дано мине бързо!
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron