Зелена игуана - как да я отглеждам?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Зелена игуана

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 14:03

southernsun написа:ИзображениеПреди няколко месеца ми подариха игуана, но никой не ми каза с какво да я храня, как да я отглеждам и всякакви такива подробности около нея,като това, че ще порасне до 150 см. Вие знаете ли малко повече за този вид екзотично животно? Помогнете!!!

леле, голям подарък е това. как се справяш, аз щях да умра от страх.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Зелена игуана

Мнениеот southern_sun » 25 Окт 2011, 16:10

qproin написа:
southernsun написа:ИзображениеПреди няколко месеца ми подариха игуана, но никой не ми каза с какво да я храня, как да я отглеждам и всякакви такива подробности около нея,като това, че ще порасне до 150 см. Вие знаете ли малко повече за този вид екзотично животно? Помогнете!!!

леле, голям подарък е това. как се справяш, аз щях да умра от страх.

Ами страх ме е ама какво да се прави, гледам го! :lol: :lol:
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Зелена игуана

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 21:58

southernsun написа:
qproin написа:
southernsun написа:ИзображениеПреди няколко месеца ми подариха игуана, но никой не ми каза с какво да я храня, как да я отглеждам и всякакви такива подробности около нея,като това, че ще порасне до 150 см. Вие знаете ли малко повече за този вид екзотично животно? Помогнете!!!

леле, голям подарък е това. как се справяш, аз щях да умра от страх.

Ами страх ме е ама какво да се прави, гледам го! :lol: :lol:

Успех тогава, дръж ни в течение за развитието на това мило животинче. :))))Ако видиш зора си вземи още една, че да си правят компания и да те оставят на мира.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Зелена игуана

Мнениеот kriskiss2001 » 28 Окт 2011, 17:25

Страхотно животинче, за малко и аз да си взема преди година такова. Сладки са, като древни обитатели на дома
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Зелена игуана

Мнениеот suzwoofer » 12 Ное 2011, 22:38

kriskiss2001 написа:Страхотно животинче, за малко и аз да си взема преди година такова. Сладки са, като древни обитатели на дома

Имам игуана на около 1 година и напоследък ака някаква бяла течност, напъва се сеедно да се изака, но не искарва нищо.Дори не се храни както преди.Който може да помогне да ми пише на скайпа ви пратя и снимки.Моля помогнете. techkata_1993
suzwoofer
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2011, 22:27

Re: Зелена игуана

Мнениеот southern_sun » 13 Ное 2011, 12:36

suzwoofer написа:
kriskiss2001 написа:Страхотно животинче, за малко и аз да си взема преди година такова. Сладки са, като древни обитатели на дома

Имам игуана на около 1 година и напоследък ака някаква бяла течност, напъва се сеедно да се изака, но не искарва нищо.Дори не се храни както преди.Който може да помогне да ми пише на скайпа ви пратя и снимки.Моля помогнете. techkata_1993

Как е температурата в терариума? В храносмилателната система на тези животни съществуват бактерии, които разграждат храната, тези бактерии не могат да съществуват ако животното живее на място с по-ниска температура под 28 градуса.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Зелена игуана

Мнениеот suzwoofer » 13 Ное 2011, 22:04

Намери ме в скайпа. techkata_1993
suzwoofer
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2011, 22:27

Re: Зелена игуана

Мнениеот suzwoofer » 13 Ное 2011, 22:09

Температурата е 30 градуса.Намери ме в скайпа techkata_1993
suzwoofer
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2011, 22:27

Re: Зелена игуана

Мнениеот aninka » 20 Апр 2012, 14:55

Е, не, не мога да гледам подобно животно вкъщи, нищо че е подарък :shock: Сигурно ще умра от страх :lol: Как ще му чистя, как изобщо ще го пипна?
Сестра ми имат игуана вкъщи, някъде на година и нещо, и е почти 1 метър дълга. Взеха я като бебе, племенника ми се грижи за нея и какво ли не са купили за терариума, но напоследък е станала много агресивна :shock: Нападала ги с опашка, че дори е ухапала детето. Ако на мен ми се случи подобно нещо, директно я подарявам в някой зоо магазин. Сблъсквали ли сте се с подобен проблем и как го разрешихте?
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Предишна

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron