Имат ли парфюмите срок на годност ?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Имат ли парфюмите срок на годност ?

Мнениеот Пума » 06 Мар 2013, 20:05

Здравейте!
Има ли някакъв срок на годност на парфюмите? Къде трябва да гледам дата за годност и колко време след отваряне е годен? Имам чувството, че като поседят парфюмите ми и си променят миризмата и става доста лош, негоденя сякаш...
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Имат ли парфюмите срок на годност ?

Мнениеот geriva » 06 Мар 2013, 22:31

Цитат:
Официалният срок на годност на парфюмите е три години. При положение обаче че още не са разпечатвани, могат да издържат много повече. В плътно затворен флакон парфюмът издържа до 2 години, тоалетната вода – до 3 години, одеколона до 4 години.Ако шишето с течността не е добре затворено, сроковете намаляват.При парфюмите – до 6 месеца, при тоалетната вода – до 1 година.
Цитат:
Ароматът на качествените дизайнерски парфюми може да остане непроменен и над 5 години ако се употребява и съхранява правилно, но средният срок е около 3-5 години. Ако парфюмът не се съхранява правилно след определен период от време молекулите му започват да се разпадат и може дори с просто око да се забележи черни петънца (сенки), което е резултат от окисление.
Цитат:
Официалният срок на годност на парфюмите е три години. При положение обаче че още не са разпечатвани, могат да издържат и повече. Парфюмът трябва да се съхранява на сухо прохладно място, далече от пряка слънчева светлина, но не в хладилник (изключение може да се направи само за одеколоните и тоалетните води)
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Имат ли парфюмите срок на годност ?

Мнениеот Пума » 06 Мар 2013, 22:56

Благодаря за точното и полезно инфо! :) Вече ще знам! Ще изпръскам парфюмите си и тогава ще си купувам нов. Няма да ги трупам повече...
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Имат ли парфюмите срок на годност ?

Мнениеот qna toneva » 06 Мар 2013, 23:14

полезна информация... :P аз си мислех че нямат срок на годност
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Имат ли парфюмите срок на годност ?

Мнениеот winterrose » 07 Мар 2013, 11:30

На опаковката на всеки парфюм е отбелязано до кога е годен. Аз винаги проверявам козметиката си, за да не предизвикам някаква алергична реакция. Конкретно с парфюма няма опасност, но при бялата козметика е по-възможно това да се случи.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Имат ли парфюмите срок на годност ?

Мнениеот Siss » 12 Апр 2013, 12:07

Имат. Като мине време замирисват на спирт...
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Имат ли парфюмите срок на годност ?

Мнениеот dejavu » 29 Окт 2013, 15:16

Трябва да се внимава с парфюмите. Аз избягвам да пръскам върху кожата си, понеже може да стане алергична реакция, а и моята кожа е особено чувствителна!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Имат ли парфюмите срок на годност ?

Мнениеот zagrijena » 06 Апр 2016, 15:29

Парфюма се запазва дълго,ако стои на тъмно, хладно и не влажно място. Колкото по-дълго стои и не се използва, лека-полека ароматът му се променя и изчезват основните миризми.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Имат ли парфюмите срок на годност ?

Мнениеот kauda » 06 Апр 2016, 16:40

zagrijena написа:Парфюма се запазва дълго,ако стои на тъмно, хладно и не влажно място. Колкото по-дълго стои и не се използва, лека-полека ароматът му се променя и изчезват основните миризми.

А моеж ли да предизвика дразнения на кожата, когато се използва, след като му е изтекъл срока на годност?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Имат ли парфюмите срок на годност ?

Мнениеот pavleta » 07 Апр 2016, 09:00

Всичко, което е с изтекал срок на годност, не се ползва. По-добре да го изхвърлиш, отколкото да рискуваш някой обрив, дразнене или сърбеж :grin: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron