Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Грохот » 11 Дек 2015, 12:14

Anka написа:
Lyomi написа:Естествена кожа нося, но неща, които са ми подарили, никога не съм си купувала и не мисля, че ще го направя, не намирам голяма разлика между двете, да си призная :roll:

Естествената кожа казват, че е по-издръжлива, по-малко се мокрят краката, не изпотява и т.н. .. :|

То това е странно, защото като не изпотява, това означава, че е пореста и диша, респективно и обратния процес би трябвало да е по-възможен, т.е. да влиза повече вода в едни обувки от естествена кожа... а за по-издражливото, да, едва ли някой може да спори!
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот mangusta » 11 Дек 2015, 17:13

Грохот написа:
Anka написа:
Lyomi написа:Естествена кожа нося, но неща, които са ми подарили, никога не съм си купувала и не мисля, че ще го направя, не намирам голяма разлика между двете, да си призная :roll:

Естествената кожа казват, че е по-издръжлива, по-малко се мокрят краката, не изпотява и т.н. .. :|

То това е странно, защото като не изпотява, това означава, че е пореста и диша, респективно и обратния процес би трябвало да е по-възможен, т.е. да влиза повече вода в едни обувки от естествена кожа... а за по-издражливото, да, едва ли някой може да спори!

Не ми е направило впечатление за потенето, но определено не пропускат, колкото тези от изкуствена :!:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Yunona » 11 Дек 2015, 23:24

С удоволствие бих носила само еко кожа, защото не искам да бъда причина за убийството на живи същества.
Отдавна престанах да купувам дрехи от естествена кожа, а такива с козина никога не съм имала - това е безумно извращение според мен...
Проблемът ми е, че не съм открила достатъчно качествени и стилни обувки от еко кожа, затова нося естествена.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот penny » 14 Дек 2015, 13:23

Yunona написа:С удоволствие бих носила само еко кожа, защото не искам да бъда причина за убийството на живи същества.
Отдавна престанах да купувам дрехи от естествена кожа, а такива с козина никога не съм имала - това е безумно извращение според мен...
Проблемът ми е, че не съм открила достатъчно качествени и стилни обувки от еко кожа, затова нося естествена.

За съжаление е така, доста по-трудно се намират, аз наскоро открих едни, много ми харесаха по-спортни са, но самия ботуш стои страхотно нагоре по прасеца, поръчах си ги, но все още съм в очакване, до ден трябва да пристигнат. Всъщност това са първите по-нормални ботуши, които си купувам.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Pipilota » 14 Дек 2015, 13:40

Предпочитам еко кожата. :) Винаги такива си купуам, а разбира се за космати дрехи абсурд не може да става. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Kaya » 14 Дек 2015, 15:26

Anka написа:Предпочитам еко кожата, дори и за обувки. никога не са ми се потили краката, нито са се вмирисвали, този ефект ми се появи, след като започнах да нося естествена кожа обувки :(

И на мен ми се случи с едни пантофки, естествена кожа какво беше, кошмар, една година се мъчих да се изчистя от тази миризма, предпочитам да нося велур :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Yunona » 14 Дек 2015, 15:30

Kaya написа:И на мен ми се случи с едни пантофки, естествена кожа какво беше, кошмар, една година се мъчих да се изчистя от тази миризма, предпочитам да нося велур :)


Велурът също е естествена кожа, само че обърната от другата страна. Затова се казва "лицева кожа" и "велур" :)
Разбира се, има и изкуствени материи, наподобяващи велур.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Nightmare » 14 Дек 2015, 15:35

Pipilota написа:Предпочитам еко кожата. :) Винаги такива си купуам, а разбира се за космати дрехи абсурд не може да става. :)

Много цигански ми изглеждат тези косматите, колкото и да са новички, то не мога да преживея да тръгна с такова козина, едни такива са сплъстени и крайно неприятни!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Anka » 07 Яну 2016, 14:05

Как ще са сплъстени? :shock:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Leonora » 11 Юли 2016, 10:54

Напоследък срещам в нета да се пише за някакви нов вид еко кожи, растителни. Едната от някакви гъби, а другата от ананас. На клипчетата изглеждат доста добре, показваха ушити чанти, но не знам на живо как биха изглеждали. Някой виждал ли е нещо подобно?
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

ПредишнаСледваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта