Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот franky » 11 Юли 2016, 11:29

Leonora написа:Напоследък срещам в нета да се пише за някакви нов вид еко кожи, растителни. Едната от някакви гъби, а другата от ананас. На клипчетата изглеждат доста добре, показваха ушити чанти, но не знам на живо как биха изглеждали. Някой виждал ли е нещо подобно?


Аз не съм попадала на подобно нещо, но ме заинтригува. Но не мога да си обясня как от растения ще правят кожа!? От ананаса, както казваш, си представям да стои като сплетено от листата му.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Pipilota » 11 Юли 2016, 15:12

Не съм виждала, но опредено се заинтересовах! С радост бих си взела, но се съмнявам, че като еко кожа придобита по такъв начин няма да е за нашия джоб изобщо..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Neven498 » 14 Юли 2016, 12:15

Звучи екзотично и екстравагантно това от ананаса. Но и аз не съм виждала.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот penelopa » 14 Юли 2016, 13:28

Как от растения се получава кожа? Възможно ли е това? Има направени чанти от лен, коноп, но изглеждат като платнени, а не от кожа.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот Neven498 » 15 Юли 2016, 11:13

Листата на ананаса също са такива фиброзни, явно има начин да го превърнат в някаква паста, която да наподобява синтетична кожа.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот pepimili » 15 Сеп 2016, 16:42

Определено ако имам възможност залагам на естествената кожа, защото причините са очевидни. Обувката от естествена кожа за мен изглежда по-добре. Тук съм си харесала едни ботуши от естествена кожа http://www.zebra-online.com/shoes/damsk ... shi/n501s1
Вие се смеете, защото съм различен, а аз се смея, защото всички сте еднакви.
https://www.keranova.org/
Аватар
pepimili
 
Мнения: 44
Регистриран на: 01 Сеп 2016, 11:06

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот S_Milenska » 16 Сеп 2016, 08:26

Да, те изглеждат по-добре, но е безсмислено. Извинете ме, но аз не виждам големи ползи от обувките естествена кожа, деформират се по-лесно, отгоре нав сичкото си пропускат, както всяка кожа и всяка обувка. :) Като цяло, обувка, която вечно да остане хубава - няма.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот denislavahristova » 29 Сеп 2016, 10:11

Аз съм за еко кожата, не ми харесва това да бъдат убивани живи същества.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот уморена » 29 Сеп 2016, 11:32

Еко кожа, разбира се, не искам да нося нечия кожа на краката си или в джоба. Еко кожата е добър заместител и не страда никой за това, а и има доста качествени кожи.:)
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Еко или естествена кожа предпочитате и защо?

Мнениеот rose_92 » 02 Дек 2016, 04:10

pepimili написа:Определено ако имам възможност залагам на естествената кожа, защото причините са очевидни. Обувката от естествена кожа за мен изглежда по-добре. Тук съм си харесала едни ботуши от естествена кожа http://www.zebra-online.com/shoes/damsk ... shi/n501s1


А виждали ли сте снимки и клипчета какво правят с животните, за да си купите после вие обувки, които "изглеждат по-добре"...Аз наистина не разбирам хората, които купуват такива неща. След като знаете как измъчват горките животинки, съвсем съзнателно да купувате такива неща - така стимулирате тази индустрия!!!
Аз никога не съм и никога няма да обуя обувки от естествена кожа. Може да купувам от изкуствена всяка зима и някои да пропускат и да не "изглеждат толкова добре", но не ме интересува! Аз не подкрепям убийството по такъв жесток начин на толкова невинни животинки само и само да се задоволят капризите на някои хора..Особено пък като видя някоя... с палто от лисица, заек или не знам какво животно и ми иде да я стисна за гушата, честно..За мен това са хора без сърца.
Миналата година ми подариха едно кожено яке, което не беше лошо, но като разбрах, че е от естествена кожа, ми стана лошо..Никога не бих носила кожата на някоя животинка на гърба си, на краката си, като чанта, портмоне или каквото и да е...Дори и от змия да е, въпреки че изпитвам ужас от тях..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта