Отмина ли модата на плетивата?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Отмина ли модата на плетивата?

Мнениеот zagrijena » 08 Фев 2016, 13:12

Миналата или по-миналата година, не си спомням вече, ходих на Пловдивския панаир и имаше представени такива занаяти. Имаше една жена, която представяше плетива. Няма да ви обяснявам, че шаловете й ми взеха акъла и не устоях - купих си, макар че бяха скъпички :grin:
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Отмина ли модата на плетивата?

Мнениеот silver933 » 08 Фев 2016, 15:12

zagrijena написа:Миналата или по-миналата година, не си спомням вече, ходих на Пловдивския панаир и имаше представени такива занаяти. Имаше една жена, която представяше плетива. Няма да ви обяснявам, че шаловете й ми взеха акъла и не устоях - купих си, макар че бяха скъпички :grin:

Тъй като вече е рядкост този занаят и всеки един ръчен труд, носещ модерното име Handmade, то и цените са убиец, което го прави добре за тея хора, които ги плетат.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Отмина ли модата на плетивата?

Мнениеот Snejna » 08 Фев 2016, 16:44

Доста е глупаво, че не се носят плетива, най-подходящи са за зимата, топлят най-много и съхнат най-бързо, въпрос на избор е да се носят правилните материи.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Отмина ли модата на плетивата?

Мнениеот Yunona » 08 Фев 2016, 19:12

pavleta написа:Майка ми все ми повтаря, че ако умеех да плета, както се търсят сега плетените неща и изобщо ръчно изработените, да съм си направила бутик и да съм се къпела едва ли не в пари :grin: .


Аз мога да плета, при това добре. На всичко отгоре и много обичам да го правя, само че не ми се намира време... Дали да не взема да послушам майка ти и да се отдам на любимото хоби? През половината време ще плета, през другото - ще се къпя в пари :)
Шегата настрана, не мисля, че модата на плетивата някога ще отмине. Защото носят удобство, комфорт, усещане за релакс, а и една по-различна, омекотена, женствена визия.
Иска ми се да можех да плета повече, защото сега едва успявам да направя няколко шала годишно. А преди правех какво ли не - жилетки, пуловери, пончо, неизброимо количество шапки и шалове. Просто имах повече време...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Отмина ли модата на плетивата?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Фев 2016, 20:31

Определено е голяма философия, за да се направи нещо хубаво. На мен ми харесват плетивата, но не харесвам да речем бебета в плетени дрешки в стила на социализма. Не знам до колко могат да се получат на ръка плетени неща.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Отмина ли модата на плетивата?

Мнениеот Yunona » 09 Фев 2016, 00:31

Monika_Spasova написа:Определено е голяма философия, за да се направи нещо хубаво. На мен ми харесват плетивата, но не харесвам да речем бебета в плетени дрешки в стила на социализма. Не знам до колко могат да се получат на ръка плетени неща.


Всъщност истински красивите, оригиналните плетени неща се получават именно на ръка :)
Стига да има вдъхновение и умение :) Налице са и достатъчно списания и сайтове, които дават чудесни идеи.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Отмина ли модата на плетивата?

Мнениеот analizatorka » 11 Фев 2016, 14:44

Който има под ръка майка или баба, които плетат, няма проблем да е ефектно облечен зимата :grin: . В интернет наистина могат да се открият уникални неща!
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Отмина ли модата на плетивата?

Мнениеот Elica » 11 Фев 2016, 15:23

analizatorka написа:Който има под ръка майка или баба, които плетат, няма проблем да е ефектно облечен зимата :grin: . В интернет наистина могат да се открият уникални неща!

Работата е там, че нито майката, нито бабата ще са вечни. ;))
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Отмина ли модата на плетивата?

Мнениеот balsam » 15 Фев 2016, 12:36

Elica написа:
analizatorka написа:Който има под ръка майка или баба, които плетат, няма проблем да е ефектно облечен зимата :grin: . В интернет наистина могат да се открият уникални неща!

Работата е там, че нито майката, нито бабата ще са вечни. ;))


Значи започваме да се записваме на курс! :grin: Давайте, тъкмо може и парички да спечелим. Изплетем за целия блок и сме готови, само че бабите от входа ще почнат да ни конкурират :grin:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Отмина ли модата на плетивата?

Мнениеот Rali_hr » 15 Фев 2016, 16:44

то ако ставаше така, сега нещата са много по-различни и се изискват повече неща, но плетивото винаги ще е на мода. Много харесвам плетените рокли, невероятни са! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron