Литотерапия - или магията на камъните

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Литотерапия - или магията на камъните

Мнениеот rossitta » 11 Мар 2013, 12:07

all.jpg
all.jpg (6.93 KiB) Прегледано 9454 пъти
Знаете ли, че с камъни можете да върнете правилната посока на енергията в тялото ви. Трябва просто да си купите бижу с подходящия камък и то да въздейства енергийно докато го носите… Според източната медицина лечението с камъни е преодолява различни болежки. Литотерапията (от гръцки lithos - камък и therapia - лечение) е известна още от древни времена.Още древногръцкия философ Теофраст е описал своя опит и познания, касаещи минералогията в своя труд "За камъните".
Днес всички знаем, че различни скъпоценни или полускъпоценни камъни могат да влият положително върху приносителя им в зависимост от зодиакалния му знак.Виждали сме малки камъчета с обяснителни зодиакални спицъци почти на всяка сергия за сребро…Носенето на камъчета като украшения може да влияе положително върху целия организъм. Те координират работата на енергийните меридиани вътре в нас и циркулацията на кръвта и дори дейността на мозъка. Добре е да носите със себе си малко гладко камъче, като разбира се, всичко трябва да е внимателно преценено.Неправилно подбраните камъни или украшения може да имат обратен ефект и да ни навредят.
Литотерапията се основава на теорията, че вибрациите на камъка са почти идентични с тези на човека …т.е. камъните могат да стимулират оптимално енергийните потоци в тялото ни. В основата на литотерапията стоят способностите на минералите да въздействат върху организма и раличните чакри на тялото.
1 чакра – гърлото
Всички сини камъни помагат за добра комуникация като изкарат навън нашите чувства с помощта на думите.
Това са: тюркоаз, аквамарин, селестин, лазурит, калцедин и син калцит

Lasurit.jpg
Lasurit.jpg (50.72 KiB) Прегледано 9442 пъти

2 чакра – коренна
Всияки черни камъни ни дават чувство на сигурност и се грижат за оцеляването.
Това са: оникс, обсидиан, гаган, хематит или червеният камък яспис

oniks.jpg
oniks.jpg (1.8 KiB) Прегледано 9441 пъти

3 чакра – слънчевият сплит
Жълтите камъни ни помагат да сме по – настоятелни. Благодарение на тях можем да вземаме решения и да поемаме рискове.Това са: тигрово око, цитрин и кехлибар.

tiger eye.jpg
tiger eye.jpg (8.72 KiB) Прегледано 9420 пъти

4 чакра – сакрална
Оранжевите камъни ни доставят по – вълнуващи преживявания. Те подсилват удоволствието и сексуалността…
Това са: корналин, огнен, оранжев калцит и ахат

calcite.jpg
calcite.jpg (5.47 KiB) Прегледано 9422 пъти

5 чакра – на сърцето
Зелените камъни ни правят по – чувствителни и милосърдни. Те внасят хармония и спокойствие в съзнанието ни .
Това са: малахит, нефрит, авантюрин и серпентин, както и розови минерали като кварц, родонит и родохрозит.

avanturin.jpg
avanturin.jpg (4.19 KiB) Прегледано 9424 пъти

6 чакра – коронна
Кристалът и всички бели камъни ни отварят вратите към духовното и мистичното.Помагат да получим спокоиствие.
Това са магнезит, селенит, лунен камък и кристал.
selenit.jpg
selenit.jpg (5.23 KiB) Прегледано 9417 пъти

7 чакра – на челото
Аметистът е камъкът, който ще пробуди вътрешният ви глас и ще ви помогне да пропъдите негативните мисли
ametist.jpg
ametist.jpg (4.97 KiB) Прегледано 9440 пъти

Потопихте ли се в магията на камъните? Искате ли да се чувствате хармонично в тялото си? А носите ли бижута с камъни?
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Литотерапия - или магията на камъните

Мнениеот Dior » 11 Мар 2013, 13:18

Обожавам полу скъпоценни камъни. Аметистът ми е един от любимите, а наскоро си взех соколово око. Тъмен е с променящи се нюанси и е много красив. Ще се радвам да прочета нещо повече за него...ако някои знае да споделя. Ще следя темата с интерес.
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Литотерапия - или магията на камъните

Мнениеот ninars » 11 Мар 2013, 16:32

Оникс е моят фаворит. Считат го за един от най - енергизиращите камъни...Смята се, че той помага за натрупването на енергия и ни прави по - решителни. Черният оникс е е камъкът на самоуверените хора, които знаят как да извоюват своето, затова в миналото е бил наричън камък на вождове и борци. Ониксът ни дава способността за доминиране над другите хора, като проникваме в замислите им.
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Литотерапия - или магията на камъните

Мнениеот ninars » 12 Мар 2013, 13:35

Обожавам полу скъпоценни камъни. Аметистът ми е един от любимите, а наскоро си взех соколово око. Тъмен е с променящи се нюанси и е много красив. Ще се радвам да прочета нещо повече за него...ако някои знае да споделя. Ще следя темата с интерес

Ето нещо за соколовото око от Енциклопедия на кристалите от Джуди Хол
око.jpg
око.jpg (54.11 KiB) Прегледано 9287 пъти
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Литотерапия - или магията на камъните

Мнениеот ambar_ambar » 07 Апр 2013, 16:57

дали е удобно да попитам нещо?

имам аквамарин, подарен на бижу/пръстен/. извадих камъка от пръстена и исках да го продам, защото е голям и не ми отиваше на ръката.

точно преди да тръгна към специалист за оценка сертификат на камъка/трябваше да съм наясно със стойността му все пак/ изпуснах камъка и се отчупи едно парченце от него.

стана ми много неприятно, защото така си остава за мен, а бях решила да се разделя с него, дори на ниска цена.

питането ми е - какво означава, ако изобщо има някаква символика в това - да изпуснеш аквамарин, и да се отчупи/освен, че си е мой , макар и счупен/.

търся нещо друго като значение, а не просто - счупен камък.

не ми се смейте и благодаря за всяко мнение.
ambar_ambar
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Апр 2013, 16:52

Re: Литотерапия - или магията на камъните

Мнениеот laurence » 08 Апр 2013, 15:55

Може би фактът, че си го счупила...показва, че не е трябвало да се разделяш с камъка. Аквамаринът е камък на куража и спокойствието, които наподобява морето, както с името си, така и с цвета си. Древните народи са го носили, за да придобият смелост и са вярвали, че ще им помогне да се върнат благополучно от морските си пътувания. ;)
laurence
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2013, 11:47

Re: Литотерапия - или магията на камъните

Мнениеот ambar_ambar » 08 Апр 2013, 19:30

много благодаря, laurence.

не знаех какво е значението на аквамарина и с какво евентуално да го 'натоваря'.
ambar_ambar
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Апр 2013, 16:52

Re: Литотерапия - или магията на камъните

Мнениеот Evgenia » 06 Юни 2013, 11:01

Аз съм фенка на тигровото око. Като хамелеон е на слънчице :P
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Литотерапия - или магията на камъните

Мнениеот vessy » 28 Авг 2013, 16:22

Улучихте ме в десетката с тази тема...Много обичам камъни и си купувам за спомен от всяко по - екзотично място, което посетя...За съжаление обаче съм слабо запозната с енциклопедичната страна на нещата...Трябва да се поразровя малко. Споделяйте каквото знаете. Ще следя с интерес 8-)
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Литотерапия - или магията на камъните

Мнениеот Lyomi » 04 Окт 2016, 14:15

Имам ахат, тигрово око, перли и авантюрин. Рядко ги нося, но са едни от любимите ми бижута. Предполагам, че трябва да се носят постоянно, за да окажат някакво влияние.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта