Вегетарианството - предимства и недостатъци

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот ivoblinc » 05 Яну 2017, 15:35

И се блъскаш с генномодифицирани соя, бадеми, фъстъци и всякакви такива. Танту за кукуригу :lol: .
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Pipilota » 04 Фев 2017, 10:04

ivoblinc написа:И се блъскаш с генномодифицирани соя, бадеми, фъстъци и всякакви такива. Танту за кукуригу :lol: .

Тва са пълни глупости, които казваш, нали го осъзнаваш? :) Сякаш сега се блъскаш мнооого по-малко, моля ти се, не приказвай глупости :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Фев 2017, 10:23

ivoblinc написа:И се блъскаш с генномодифицирани соя, бадеми, фъстъци и всякакви такива. Танту за кукуригу :lol: .

Затова, ти като по-умен ядеш месо, от животно, храненето с по-лошо от изброенето от теб, третирано с антибиотици и си много танту и много кукуригу.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Yunona » 04 Фев 2017, 12:22

rabotnata pchela написа:Затова, ти като по-умен ядеш месо, от животно, храненето с по-лошо от изброенето от теб, третирано с антибиотици и си много танту и много кукуригу.


:+1:
Около мен вече има доста вегетарианци, а и аз май съвсем скоро ще се присъединя към тях (все още хапвам по малко месо, когато не се пости).
Истината е, че тези хора са много по-здрави, с по-добър имунитет и с по-добър външен вид от месоядните и особено от тези, които консумират много месо, част от което преработени боклуци. Държа да спомена, че приятелите ми вегетарианци са активно спортуващи - най-изразителният пример е треньор по айкидо, който често има две тренировки дневно, а основната му работа е друга и е свързана с доста разход на физическа енергия.
Лично за себе си мога да кажа, че откакто ям месо само веднъж седмично (и то чисто пуешко или пилешко) съм в много по-добра здравословна форма от преди 20 години, когато не сядах на масата без мръвки.
За недостатъци на вегетарианството наистина не се сещам :), ако не броим частните случаи, при които конкретният човек просто не знае как да си структурира храненията. В това отношение той не се различава от месоядния, нагъващ филия със салам и кашкавал.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Krum » 05 Фев 2017, 09:52

Според някои привърженици на здравословното хранене, но не в познатия ни вид, те се осланят на кръвната група и възможността на всеки човек, воден от кръвната си група, да обработва храната. Например 0-ва кръвна група успяват успешно да преработят месото, докато тези, които са А или АВ (не помня вече), изобщо организмът им не може да се справи с преработването на месото. Като цяло, за малко хора е ОК и един вид, препоръчително да ядат месо толкова много, а ние направо се оливаме. На всеки му е кеф да седне и да си опъне едни трапези като за Коледа, ама не си правим голяма услуга. Имам възможност да ям хамон всеки ден и да набивам вратни пържоли по 5 пъти дневно, но често менюто ми е вегетарианско, защото така трябва. :!:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот PasDeDeux » 06 Фев 2017, 13:04

Аз много обичам бадеми и всеки ден присъстваха в менюто ми. Не съм вегетарианка, ям месо два пъти в седмицата, но предпочитам постните ястия и често готвя такива. Редовно бях запасена с бадеми и други ядки, купувах си от Метро. Един ден забелязах, че на челото ми излезе нещо като рогче, не ме болеше, просто стоеше там. В същото време си ядях бадемите, докато не попаднах на пакет, който просто смърдеше на химия. Отказах се да го ям, гадно ми стана и оттогава много рядко да си взема бадеми, просто спрях да ям толкова много. И рогчето на челото ми изчезна. Нищо не намеквам, предполагам, че всеки може да си направи изводите. Но не всичко е така, както изглежда.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот MrAlien » 27 Мар 2017, 11:29

Привет на всички,
Много са ми интересни такива теми в повечето форуми - трябва ли да сме вегетарианци? А още по-интересно е когато виждам разсъжденията на повечето привърженици на месо - макар, че добавям и веганите...

Нека дам личен пример за себе си - пета година вече съм вегетарианец, не приемам нито месо, нито риба. Позволявам си яйца и млечни продукти, просто защото винаги съм ги обичал. За мен беше ектремно лесно да премина на "постно", защото от много години не съм бил фен на месото - ядях пилешко, колбаси и кренвирши ... иначе казано пълни боклуци! За тази петилетка не мога да кажа негативи - винаги съм се чувствал добре, спортувам си без да се чувствам като парцал на другия ден или да усещам недостиг на някой витамин.
Нещото, което винаги ме е дразнело е възприемането от хората, когато разберат, че си вегетариянец. Специално аз съм от тези, които изобщо не искат и реално нямат право да осъждат другите какво ядат и какво трябва (според моите убеждения) да консумират. Но най-много мразя когато някой месояден реши да се заяжда с мен с банално малоумните и вече изтъркани въпроси/възгледи:
- Така не получаваш всички нужни за организма витамини!
- Ама как така? Не те ли блазни ся една вратна пържола на скаричка?
- Мен не можеш да ме убедиш, че си в добро състояние.
- Ауу, сега какво ли ще ядеш?
- Оххх.. от тези ли си ....

Просто изтрещявам вече, защото хората са толкова заблудени вече. Някои от съфорумниците по-горе са го казали - месото, което се продава в магазина почти на 100 процента е обработено по един или друг начин, с химии много по-вредни от химиите, с които обработват да речем зеленчуците. Особено пилешкото, което се води "диетично" .... :chickencatch: Някои имам чувството, че изобщо не се замислят колко химикалии приемат с една пържолка или бутче! Единствено мога да признаят хората, които ядат чисто и домашно месо - уаууу, вегетарианец да го каже????
Относно твърдението, че за вегетарианеца трябва да се мисли специално меню са врели - некипели. Цялото ми семейство са месоядни, приятелката ми е месоядна... До момента не съм имал проблем с яденето, но може би и просто защото аз съм ОК със салатите и примерно запечени зеленчуци на фурна, които да речем те ги използват като гарнитура.
Не мога да отрека обаче, че една не малка част от вегетарианците доста грешно се хранят. Без значение към "кои спадаш" ако се тъпчеш с тестяно, сладко и мазно ... просто няма как да не надебелееш и като цяло да си навредиш на организма. За веганите ... тях не знам още как да ги възприема, за жалост една доста голяма част от тях са с прекалено крайно мислене...

За хората, които искат да станат вегетарианци - давайте, аз лично смятам, че не е нужно да се тъпчете с килограм месо (примерно) месо на ден и след това изведнъж - КРАЙ. Постепенно го правете, за да не си стресирате организма. Отделно не трябва да слушате какво ви говорят хората за това колко било вредно да си вегетарианец - пълни глупости. Като видя публикации за това как зъбите ни били на като на животните, храносмилателната система била еди каква си... на глас се смея тогава :D Но да, не смятам за нужно да налагам мнението си, всеки има право да избира как иска да изживее живота си. :grouphug:
MrAlien
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Мар 2017, 11:02

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Snejna » 27 Мар 2017, 11:59

MrAlien браво за твоето решение, аз мисля, че в нашия форум всички адмирират и приветстват хората, които са избрали по-различен начин на живот,особено що се отнася до здравословния такъв. Хубаво е, че ти си избрал да бъдеш вегетарианец, аз много харесвам вегетарианците и когато съм постила да речем, се чувствам страхотно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Pipilota » 31 Мар 2017, 10:49

За мен вегетарианството си е страхотно " упражнение" за тялото, помага на много неща и дава възможност да се изгради по-здраво тяло, пази дории от подагра, което хич не е малко. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот kalina_216 » 02 Апр 2017, 09:20

Аз съм ветегарианка от 10 години, в началото не обръщах голямо внимание на това, което ям. т.е. хапвах и банички и закуски, и бисквити и всичко, което уж нямаше месо. След време започнах да залитам повече по здравословните рецепти и по по-здравословното хранене. Не съм усетила да ми липсва нещо, на пролет винаги пия една опаковка витамини б12, въпреки че съм се изследвала и нивата бяха добри. :wink:
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта