Вегетарианството - предимства и недостатъци

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Вегетарианството - предимства и недостатъци

Мнениеот Erik » 21 Апр 2011, 01:28

Днес вегетарианската диета е изключително популярна навсякъде по света и е предпочитана от хора от най-различни държави. Твърди се, че тя е ключът към нашето здраве. Някои организации за защита правата на животните са открито против яденето на месо, риба и птици. Обикновено вегетарианската диета се състои от пълнозърнести храни, заленчуци и плодове. Те без съмнение са добри за здравето ни. Но замисляли ли сте се дали вегетарианските ястия са пълноценни? Дали могат да запълнят хранителните изисквания на тялото? Е, има конкретни предимства и конкретни недостатъци на вегетарианството. Какви са те?
Erik
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Апр 2011, 22:37

Re: Вегетарианството

Мнениеот Ivaylo » 21 Апр 2011, 18:33

В Индия ядат предимно без месо. Може да се храниш балансирано и добре, даже и без мръвка.
Саламите са точно обратното на доброто хранене. :lol:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Вегетарианството

Мнениеот radina » 22 Апр 2011, 21:40

Направо ви повярвах че вегетариаството е здравословно, имам колежка дето е вегетарянка от поне 15 години и сега се бори с висок холестерол ,е нали е вегетарянка.Баба ми и дядо ми са яли свинска мас на филия пък са живели над 80 години,оборете ме ако можете.
Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие
Аватар
radina
 
Мнения: 55
Регистриран на: 18 Апр 2011, 18:04

Re: Вегетарианството

Мнениеот Erik » 22 Апр 2011, 23:32

Ами то всичко зависи от организма. Ако лежим по цял ден и не правим нищо мускулите сами си атрофират. Според мен същото е и с вегетарианстовото, ако не приемаме достатъчно от необходимите белтъчини, минерали и въглехидрати пак може да вдигнем холесторола!
И обратното може да ядем каквото си искаме, но ако спортуваме и живеем пълноценно, пак да ни няма нищо!
Незнам, имам приятел който иска да стане вегетарианец след като се пенсионира, ама мисли да го отложи за неопределено време.
Erik
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Апр 2011, 22:37

Re: Вегетарианството

Мнениеот fey » 22 Апр 2011, 23:47

Прочетох статията за вегетарианството, както и коментарите. Искам да ви кажа, че аз съм една от многото вегетарианци. Хора разберете, месото е вредно за здравето ни. Преди и аз съм похапвала месо и да ви кажа от както се спрях се чувствам с 12 години по - млада, енергична и жизнена. Разбира се всеки от нас има свое мнение и избор как да се храни.
fey
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Апр 2011, 23:22

Re: Вегетарианството

Мнениеот sijo » 23 Апр 2011, 22:40

Моето мнение относно вегетарианството е ,че това е доста краина мярка ,да организма има нужда от време на време да се прочиства от всичките мазнотии които консумираме с месните продукти но също така смятям,че не може да функционира на 100% без тях (имам в предвид физическа сила,изпробвал сам го на собсвения си гръб).
sijo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2011, 22:16

Re: Вегетарианството

Мнениеот HealthyBoy » 08 Май 2011, 13:03

fey написа:Prochetoh statiqta za vegetarianstvoto,kakto i komentarite.Iiskam da vi kaja che az sym edna ot mnogoto vegetarianci.Hora razberete mesoto e vredno za zdraveto ni.Predi i az sym si pohapvala meso i da vi kaja ot kakto go sprqh az se 4ustvam s 12 godini po mlada energichna i jiznena.Razbira se vseki ot nas ima svoe mnenie i izbor kak da se hrani.

Човешкия организъм особено този на мъжете нефункционира нормално когато е лишен от определени вещества, които например се намират в животинските продукти, говорил съм с вегетарианци и те си ги набавят под формата на добавки, което на практика е по-лошо, пъ како не се набавят тогава започват проблемите, вегетарианството твърдо не е ключа към здраве и дълголетие!
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Вегетарианството

Мнениеот d_2 » 08 Сеп 2011, 15:18

Аз не ядях месо близо 5 години и се чувствах страхотно.
Сега като ги гледам тези фалшиви токсични меса ... направо...
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Вегетарианството

Мнениеот qproin » 19 Окт 2011, 13:51

Аз от дете не съм голям фен на месото и мога и месеци да изкарам без да усетя липсата му. Хапвам обаче доста яйца и млечни продукти, като по този начин си набавям необходимото. Да ядеш само растителна храна не ми се струва добра идея, особено за хора свикнали цял живот с животинското присъствие на трапезата им. Една приятелка беше решила внезапно да става вегетарианка и си докара доста неприятни здравословни проблеми.не съм сигурна какво точно й се беше случило, но беше съпроводено с коремни болки и отпадналост.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Вегетарианството

Мнениеот valiart » 29 Окт 2011, 21:37

Вегитарианството става предпочитан начин на хранене от все повече хора. Има даже и такива, които здраво залитат - стигат чак до положение Веган. Храната, която консумират да е само прясна, необработена, без месо, риба и млечни продукти. Казват, че се чувстват много добре, че е полезно. Защо тогава всички имат един болнав, нездрав вид. Омършавели, с торбички под очите, не здрав вид на кожата, зъбите също?!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron